Zatrzymano seryjnego włamywacza, który okradał domy w okolicach Warszawy

Policjanci z Otwocka zatrzymali 37-letniego włamywacza, który najprawdopodobniej dokonywał licznych włamań w okolicach Warszawy. Osobie tej postawiono dziewięć odrębnych zarzutów.

W ciągu ostatnich tygodni otwoccy kryminalni skupili się na rozwikłaniu serii włamań, do których doszło na terenie dzielnicy.

“Włamania na pierwszy rzut oka nie były ze sobą powiązane. Sprawca dokonywał włamań na terenie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Włamywacz wybierał różne miejsca, były to m.in. lokale gastronomiczne, usługowe, czy sklep z odzieżą. Złodziej włamał się także do piwnicy przynależnej do jednego z otwockich mieszkań, z której ukradł elektronarzędzia – wyjaśnił sierż. szt. Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.”

Na miejscu włamania funkcjonariusze organów ścigania, w tym śledczy i technik kryminalistyczny, skrupulatnie zebrali i zabezpieczyli wszelkie potencjalne dowody mające znaczenie dla sprawy. Skupili się przede wszystkim na identyfikacji świadków i kamer monitorujących, które mogły zarejestrować działania intruza. Za każdym razem sprawca liczył na natychmiastowe zdobycie gotówki i cennych przedmiotów, które można było łatwo sprzedać z zyskiem.

Policjanci pomyślnie zdobyły dane osobowe włamywacza. Niemniej jednak jednostka ta nie miała stałego miejsca zamieszkania. 37-letni podejrzany został zatrzymany przez organy ścigania w wynajmowanym mieszkaniu w Wiązownie na Mazowszu.

Śledczy przypisali mężyźnie osiem włamań na terenie dzielnicy Otwock. W trakcie postępowania policja odkryła, że ​​mężczyzna nie zastosował się do decyzji sądu, kontynuując jazdę z naruszeniem nałożonego zakazu.

Zarzuty stawiane włamywaczowi

W obliczu szeregu zarzutów, w tym ośmiu zarzutów włamania i jednego niezastosowania się do nakazu sądu, 37-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw.

Wisi nad nim możliwość odbycia maksymalnie dziesięciu lat więzienia. Nadzór nad tą sprawą należy do właściwości Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...