Zatrzymano seryjnego włamywacza, który okradał domy w okolicach Warszawy

Policjanci z Otwocka zatrzymali 37-letniego włamywacza, który najprawdopodobniej dokonywał licznych włamań w okolicach Warszawy. Osobie tej postawiono dziewięć odrębnych zarzutów.

W ciągu ostatnich tygodni otwoccy kryminalni skupili się na rozwikłaniu serii włamań, do których doszło na terenie dzielnicy.

“Włamania na pierwszy rzut oka nie były ze sobą powiązane. Sprawca dokonywał włamań na terenie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Włamywacz wybierał różne miejsca, były to m.in. lokale gastronomiczne, usługowe, czy sklep z odzieżą. Złodziej włamał się także do piwnicy przynależnej do jednego z otwockich mieszkań, z której ukradł elektronarzędzia – wyjaśnił sierż. szt. Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.”

Na miejscu włamania funkcjonariusze organów ścigania, w tym śledczy i technik kryminalistyczny, skrupulatnie zebrali i zabezpieczyli wszelkie potencjalne dowody mające znaczenie dla sprawy. Skupili się przede wszystkim na identyfikacji świadków i kamer monitorujących, które mogły zarejestrować działania intruza. Za każdym razem sprawca liczył na natychmiastowe zdobycie gotówki i cennych przedmiotów, które można było łatwo sprzedać z zyskiem.

Policjanci pomyślnie zdobyły dane osobowe włamywacza. Niemniej jednak jednostka ta nie miała stałego miejsca zamieszkania. 37-letni podejrzany został zatrzymany przez organy ścigania w wynajmowanym mieszkaniu w Wiązownie na Mazowszu.

Śledczy przypisali mężyźnie osiem włamań na terenie dzielnicy Otwock. W trakcie postępowania policja odkryła, że ​​mężczyzna nie zastosował się do decyzji sądu, kontynuując jazdę z naruszeniem nałożonego zakazu.

Zarzuty stawiane włamywaczowi

W obliczu szeregu zarzutów, w tym ośmiu zarzutów włamania i jednego niezastosowania się do nakazu sądu, 37-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw.

Wisi nad nim możliwość odbycia maksymalnie dziesięciu lat więzienia. Nadzór nad tą sprawą należy do właściwości Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej (1)

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Financial Times „European Cities & Regions of the Future” Warszawa znalazła się w czołówce...
warszawa czyste powietrze

W Warszawie powołano zespół do spraw klimatu

Warszawa postawiła sobie ambitne cele polityki klimatycznej, których celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do...
376-urodziny-pragi

376 urodziny Pragi – program wydarzeń

Dla upamiętnienia 376. rocznicy Pragi prascy działacze społeczni zorganizowali szereg uroczystości. Należą do nich angażujące warsztaty, spokojne...
Warszawskie metro

Blisko miliard pasażerów podróżowało w 2023 roku pojazdami WTP

W 2023 roku z przewozów Warszawskiego Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało łącznie 956...
najlepsze pączki w Warszawie

Najlepsze pączki w Warszawie – TOP 5 w 2024...

Gdzie znaleźć najlepsze pączki w Warszawie? W karnawałowym menu znajdują się faworki, pączki, kluski serowe oraz tradycyjne...
spotkania seniorów warszawa bielany

Spotkania integracyjne dla seniorów na Bielanach

Po co ograniczać się do samotności, skoro można dołączyć do bielańskich seniorów i wspólnie miło spędzić poranek? Szukasz...
Skip to content