Premiery teatralne w lutym 2024 w Warszawie

Luty, miesiąc z najmniejszą liczbą dni, ma potencjał do bicia rekordów mnogością debiutów teatralnych. W sumie na warszawskich scenach zagości dziewięć porywających produkcji, adresowanych zarówno do dorosłych, jak i młodych widzów.

Premiery teatralne w lutym 2024 w Warszawie

Teatr Kwadrat

Zaznaczcie w kalendarzu datę 24 lutego, bo Teatr Kwadrat ma dla Was nową, ekscytującą produkcję. Przygotujcie się na spektakl „Siostrunie” , zachwycającym widowiskiem wypełnionym tańcem i śpiewem. Spektakl rozpoczyna się tragicznym wydarzeniem, w którym 52 zakonnice przedwcześnie umierają w wyniku eksperymentów kuchennych przeprowadzonych przez jedną z nich. Aby zebrać fundusze na pochówek, pozostałe siostry wpadają na genialny plan zorganizowania przedstawienia i zaprezentowania swoich talentów.

scena teatru kwadrat w warszawie
scena teatru kwadrat w warszawie

Teatr Syrena

Teatr Syrena jest symbolem artystycznej rozrywki i wzbogacenia kulturalnego.
Prezentując drugi debiutancki spektakl sezonu w Teatrze Syrena, mamy do czynienia z porywającą adaptacją powieści Grzegorza Uzdańskiego „Wypiór”. Na czele zespołu kreatywnego stoi Jacek Jabrzyk, który fachowo zaadaptował i wyreżyserował produkcję. Magii dodaje urzekająca muzyka skomponowana przez Mariusza Obijalskiego, znanego z pracy nad musicalem „Kapitan Żbik i Żółty Saturator”.

Akcja rozgrywa się w spokojnej okolicy Placu Zbawiciela w Warszawie, a akcja rozgrywa się w zaciszu spokojnego mieszkania, dając wgląd w niegdyś tętniącą życiem tęczę, która obecnie istnieje jedynie jako zwęglone wspomnienie. W tym mieszkaniu niczego niepodejrzewająca para natrafia na kłopotliwą obecność – widmowego współlokatora. Zaznaczcie w kalendarzu 3 lutego, bo na scenie Bistro Syrena zagości wyczekiwana premiera „Wypióra”.

TR Warszawa

W lutym w TR Warszawa odbyła się premiera „Kiedy topnieje śnieg” Katarzyny Minkowskiej. Spektakl napisany przez reżysera i dramatopisarza Tomasza Walesiaka w fascynujący sposób ukazuje rodzinę zmagającą się z kryzysem trwającym wiele pokoleń.

Zaplanowana na 9 lutego premiera w TR Warszawa zanurzy się w krainę niezrozumiałych decyzji. Zbada złożoność relacji rodzinnych, które często okazują się najtrudniejsze do przebaczenia, podkreślając jednocześnie nieodłączną konieczność akceptacji w ramach tych więzi.

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest świadectwem ekspresji artystycznej i wzbogacenia kulturowego.
Zapraszamy na najnowszą premierę „Warszawskie zauroczenie” w Teatrze Rampa na Targówku w wykonaniu renomowanej grupy artystycznej „Pożar w burdelu”. Tym razem zamienili się w muzyczne laboratorium, przenosząc widzów w czasie do XVIII-wiecznej Warszawy, miasta podzielonego przez zderzenie sarmatyzmu z Oświeceniem. W środku tego konfliktu król Stanisław August Poniatowski dąży do zjednoczenia obu plemion, tworząc oświecony karnawał i narodowy teatr muzyczny. Zaznaczcie w kalendarzu premierę 10 lutego, wyruszając w podróż przez rozum i przesądy po sercu Warszawy.

Teatr Dramatyczny

Zakreślcie w kalendarzu 1 lutego, kiedy Teatr Dramatyczny zaprezentuje długo oczekiwany debiut „Nasze czasy”, porywającego spektaklu w reżyserii utalentowanej Weroniki Szczawińskiej. Produkcja ta zabiera widzów w głęboką i introspekcyjną eksplorację upływu czasu, zagłębiając się w unikalne sposoby, w jakie każdy z nas postrzega i porusza się po własnym życiu. „Nasze czasy” to głęboko ludzka opowieść, jednocześnie zwyczajna i złożona, która odkrywa zawiły gobelin kosmicznej koncepcji czasu. Nie przegap tego niezwykłego przeżycia teatralnego.

Teatr Guliwer

Zaznaczcie w swoich kalendarzach datę 10 lutego, kiedy zadebiutuje nowa, ekscytująca sztuka zatytułowana „Skunks i Borsuk”. Ta porywająca produkcja w reżyserii Igora Gorzkowskiego powstała na podstawie ukochanej książki Amy Timberlake. Przygotuj się na oczarowanie podnoszącą na duchu opowieścią, która odkrywa siłę przyjaźni, nawet w obliczu rażących różnic. Porusza także temat dostosowywania się do zmian i akceptowania nieznanych okoliczności. Nie przegapcie premiery tego niezwykłego spektaklu, prezentowanego przez Teatr Gulliver we współpracy z cenionym Teatrem Soho, na urokliwej Scenie Liliput.

Teatr Polonia

Najnowsza produkcja Teatru Polonia „Geniusz” przedstawia porywające zderzenie dwóch ikonicznych postaci: Józefa Stalina i Konstantego Stanisławskiego. Choć Stalin był niezaprzeczalnie tyranem i jednym z najsłynniejszych przestępców w historii, żywił także głębokie uznanie dla teatru i był zapalonym widzem. Z drugiej strony Stanisławski nazywany jest ojcem współczesnego teatru i czczony jako jeden z najwybitniejszych twórców teatralnych naszych czasów. W rolach głównych w przedstawieniu występują Jacek Braciak i Jerzy Stuhr. Zaznaczcie w kalendarzu premierę 22 lutego w Teatrze Polonia, hojnie wspieraną przez miasto stołeczne Warszawa.

Teatr Komedia

Po 36 latach przerwy w Teatrze Komedia powraca „Czego nie widać”  w reżyserii Piotra Cieplaka. Spektakl przedstawia podróż objazdowej trupy teatralnej z prowincji, która pilnie przygotowuje się do długo oczekiwanego debiutu sztuki „Co widać”. Zaznacz w kalendarzu datę 23 lutego, bo właśnie wtedy odbędzie się ta urzekająca premiera odbywać się.

Teatr Ateneum

Zaznaczcie w kalendarzu datę 24 lutego, kiedy Teatr Ateneum zaprezentuje „Napis” Géralda Sibleyrasa” utalentowanego Géralda Sibleyrasa. To urzekające dzieło sztuki stanowi przejmujący odzwierciedlenie naszego społeczeństwa, szczególnie w czasach naznaczonych nietolerancją i ksenofobią. Mieszczący się w wyrafinowanej paryskiej kamienicy, mieszkańcy cenią sobie takie wartości, jak poczucie własnej wartości i spokój. Jednak ich życie zostaje niespodziewanie pogrążone w chaosie przez pozornie nieistotne wydarzenie.

Więcej szczegółów na temat wydarzeń kulturalnych w Warszawie można znaleźć na stronie kultura.um.warszawa.pl.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej (1)

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Financial Times „European Cities & Regions of the Future” Warszawa znalazła się w czołówce...
41. Bieg Chomiczówki

41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan

Dołącz do nas na Bielanach i przeżyj ugruntowane tradycją zimowe bieganie. Już teraz zapiszcie w kalendarzu niedzielę...
warszawa czyste powietrze

W Warszawie powołano zespół do spraw klimatu

Warszawa postawiła sobie ambitne cele polityki klimatycznej, których celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do...
376-urodziny-pragi

376 urodziny Pragi – program wydarzeń

Dla upamiętnienia 376. rocznicy Pragi prascy działacze społeczni zorganizowali szereg uroczystości. Należą do nich angażujące warsztaty, spokojne...
Warszawskie metro

Blisko miliard pasażerów podróżowało w 2023 roku pojazdami WTP

W 2023 roku z przewozów Warszawskiego Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało łącznie 956...
najlepsze pączki w Warszawie

Najlepsze pączki w Warszawie – TOP 5 w 2024...

Gdzie znaleźć najlepsze pączki w Warszawie? W karnawałowym menu znajdują się faworki, pączki, kluski serowe oraz tradycyjne...
Skip to content