Premiery teatralne w lutym 2024 w Warszawie

Luty, miesiąc z najmniejszą liczbą dni, ma potencjał do bicia rekordów mnogością debiutów teatralnych. W sumie na warszawskich scenach zagości dziewięć porywających produkcji, adresowanych zarówno do dorosłych, jak i młodych widzów.

Premiery teatralne w lutym 2024 w Warszawie

Teatr Kwadrat

Zaznaczcie w kalendarzu datę 24 lutego, bo Teatr Kwadrat ma dla Was nową, ekscytującą produkcję. Przygotujcie się na spektakl „Siostrunie” , zachwycającym widowiskiem wypełnionym tańcem i śpiewem. Spektakl rozpoczyna się tragicznym wydarzeniem, w którym 52 zakonnice przedwcześnie umierają w wyniku eksperymentów kuchennych przeprowadzonych przez jedną z nich. Aby zebrać fundusze na pochówek, pozostałe siostry wpadają na genialny plan zorganizowania przedstawienia i zaprezentowania swoich talentów.

scena teatru kwadrat w warszawie
scena teatru kwadrat w warszawie

Teatr Syrena

Teatr Syrena jest symbolem artystycznej rozrywki i wzbogacenia kulturalnego.
Prezentując drugi debiutancki spektakl sezonu w Teatrze Syrena, mamy do czynienia z porywającą adaptacją powieści Grzegorza Uzdańskiego „Wypiór”. Na czele zespołu kreatywnego stoi Jacek Jabrzyk, który fachowo zaadaptował i wyreżyserował produkcję. Magii dodaje urzekająca muzyka skomponowana przez Mariusza Obijalskiego, znanego z pracy nad musicalem „Kapitan Żbik i Żółty Saturator”.

Akcja rozgrywa się w spokojnej okolicy Placu Zbawiciela w Warszawie, a akcja rozgrywa się w zaciszu spokojnego mieszkania, dając wgląd w niegdyś tętniącą życiem tęczę, która obecnie istnieje jedynie jako zwęglone wspomnienie. W tym mieszkaniu niczego niepodejrzewająca para natrafia na kłopotliwą obecność – widmowego współlokatora. Zaznaczcie w kalendarzu 3 lutego, bo na scenie Bistro Syrena zagości wyczekiwana premiera „Wypióra”.

TR Warszawa

W lutym w TR Warszawa odbyła się premiera „Kiedy topnieje śnieg” Katarzyny Minkowskiej. Spektakl napisany przez reżysera i dramatopisarza Tomasza Walesiaka w fascynujący sposób ukazuje rodzinę zmagającą się z kryzysem trwającym wiele pokoleń.

Zaplanowana na 9 lutego premiera w TR Warszawa zanurzy się w krainę niezrozumiałych decyzji. Zbada złożoność relacji rodzinnych, które często okazują się najtrudniejsze do przebaczenia, podkreślając jednocześnie nieodłączną konieczność akceptacji w ramach tych więzi.

Teatr Rampa

Teatr Rampa jest świadectwem ekspresji artystycznej i wzbogacenia kulturowego.
Zapraszamy na najnowszą premierę „Warszawskie zauroczenie” w Teatrze Rampa na Targówku w wykonaniu renomowanej grupy artystycznej „Pożar w burdelu”. Tym razem zamienili się w muzyczne laboratorium, przenosząc widzów w czasie do XVIII-wiecznej Warszawy, miasta podzielonego przez zderzenie sarmatyzmu z Oświeceniem. W środku tego konfliktu król Stanisław August Poniatowski dąży do zjednoczenia obu plemion, tworząc oświecony karnawał i narodowy teatr muzyczny. Zaznaczcie w kalendarzu premierę 10 lutego, wyruszając w podróż przez rozum i przesądy po sercu Warszawy.

Teatr Dramatyczny

Zakreślcie w kalendarzu 1 lutego, kiedy Teatr Dramatyczny zaprezentuje długo oczekiwany debiut „Nasze czasy”, porywającego spektaklu w reżyserii utalentowanej Weroniki Szczawińskiej. Produkcja ta zabiera widzów w głęboką i introspekcyjną eksplorację upływu czasu, zagłębiając się w unikalne sposoby, w jakie każdy z nas postrzega i porusza się po własnym życiu. „Nasze czasy” to głęboko ludzka opowieść, jednocześnie zwyczajna i złożona, która odkrywa zawiły gobelin kosmicznej koncepcji czasu. Nie przegap tego niezwykłego przeżycia teatralnego.

Teatr Guliwer

Zaznaczcie w swoich kalendarzach datę 10 lutego, kiedy zadebiutuje nowa, ekscytująca sztuka zatytułowana „Skunks i Borsuk”. Ta porywająca produkcja w reżyserii Igora Gorzkowskiego powstała na podstawie ukochanej książki Amy Timberlake. Przygotuj się na oczarowanie podnoszącą na duchu opowieścią, która odkrywa siłę przyjaźni, nawet w obliczu rażących różnic. Porusza także temat dostosowywania się do zmian i akceptowania nieznanych okoliczności. Nie przegapcie premiery tego niezwykłego spektaklu, prezentowanego przez Teatr Gulliver we współpracy z cenionym Teatrem Soho, na urokliwej Scenie Liliput.

Teatr Polonia

Najnowsza produkcja Teatru Polonia „Geniusz” przedstawia porywające zderzenie dwóch ikonicznych postaci: Józefa Stalina i Konstantego Stanisławskiego. Choć Stalin był niezaprzeczalnie tyranem i jednym z najsłynniejszych przestępców w historii, żywił także głębokie uznanie dla teatru i był zapalonym widzem. Z drugiej strony Stanisławski nazywany jest ojcem współczesnego teatru i czczony jako jeden z najwybitniejszych twórców teatralnych naszych czasów. W rolach głównych w przedstawieniu występują Jacek Braciak i Jerzy Stuhr. Zaznaczcie w kalendarzu premierę 22 lutego w Teatrze Polonia, hojnie wspieraną przez miasto stołeczne Warszawa.

Teatr Komedia

Po 36 latach przerwy w Teatrze Komedia powraca „Czego nie widać”  w reżyserii Piotra Cieplaka. Spektakl przedstawia podróż objazdowej trupy teatralnej z prowincji, która pilnie przygotowuje się do długo oczekiwanego debiutu sztuki „Co widać”. Zaznacz w kalendarzu datę 23 lutego, bo właśnie wtedy odbędzie się ta urzekająca premiera odbywać się.

Teatr Ateneum

Zaznaczcie w kalendarzu datę 24 lutego, kiedy Teatr Ateneum zaprezentuje „Napis” Géralda Sibleyrasa” utalentowanego Géralda Sibleyrasa. To urzekające dzieło sztuki stanowi przejmujący odzwierciedlenie naszego społeczeństwa, szczególnie w czasach naznaczonych nietolerancją i ksenofobią. Mieszczący się w wyrafinowanej paryskiej kamienicy, mieszkańcy cenią sobie takie wartości, jak poczucie własnej wartości i spokój. Jednak ich życie zostaje niespodziewanie pogrążone w chaosie przez pozornie nieistotne wydarzenie.

Więcej szczegółów na temat wydarzeń kulturalnych w Warszawie można znaleźć na stronie kultura.um.warszawa.pl.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...