Centrum Nauki Kopernik – będąc w Warszawie musisz je koniecznie odwiedzić!

Centrum Nauki Kopernik to jeden z największych ośrodków naukowych w Europie. Jego ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych części z ponad 400 eksponatami. Muzyka łączy się tu z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wkracza w sferę uczuć, a sami przybysze mogą stać się obiektem obserwacji.

Centrum Nauki Kopernik – będąc w Warszawie musisz je koniecznie odwiedzić!

Nazwane na cześć polskiego astronoma Mikołaja Kopernika Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym początkujący naukowcy mogą dowiedzieć się więcej na tematy takie jak elektryczność, światło i inżynieria. Oprócz zajęć praktycznych codziennie organizowane są 20-minutowe warsztaty, które koncentrują się na wszystkim, od rozpalania ognia bez nowoczesnego sprzętu po pisanie hieroglifów. W muzeum znajduje się również ogród na dachu, teatr, planetarium i park z dodatkowymi interaktywnymi eksponatami.

Przybywając do głównych drzwi oszałamiającego budynku ze szkła i stali, spotkasz Robothespiana – interaktywnego humanoidalnego robota, którego odwiedzający mogą skłonić do wykonania szeregu dźwięków i ruchów (nakłonienia go do śpiewania Dźwięków muzyki). Będąc w środku będziesz się świetnie bawić odkrywając liczne obszary tematyczne muzeum rozłożone na dwóch piętrach, w tym: „Bzzz!” (skierowana do dzieci poniżej 5 roku życia), „Przyszłość jest już dziś” (dla młodych dorosłych, otwarcie 5 listopada 2021 r.), a pozostała część połączyła dotychczasowe wystawy w „Strefę eksperymentu”.

Jak w każdym centrum nauki, każdy obszar demonstruje szereg zjawisk poprzez eksperymenty, naciskanie przycisków, quizy, a w niektórych przypadkach wysiłek fizyczny. Jest prawdziwy latający dywan, możesz pilotować statek kosmiczny, zrobić zdjęcie własnego oka (a potem spróbować rozpoznać je wśród innych fotografowanych tego dnia). Do końca stycznia 2022 r. można również podziwiać wystawę czasową pt. Rowery, na której można zobaczyć, a nawet wypróbować niektóre rowery z dawnych czasów po współczesność. Istnieją również cztery interaktywne pracownie z chemii, biologii, fizyki i robotyki, które oferują nadzorowane eksperymenty dla dzieci powyżej 9 roku życia (dostępne tylko w języku polskim, wt.-nd., w cenie biletu). Do tego Planetarium Centrum Nauki Kopernik, które zanurza zwiedzających w 20 milionach gwiazd, a także wyświetla filmy o naukach przyrodniczych (wyobraź sobie, jak nurkujesz do wulkanu) i początkach życia na ziemi (wymagany osobny bilet, wstęp 2D: 22/16zł).

centrum nauki kopernik atrakcje warszawa
centrum nauki kopernik atrakcje warszawa

Podsumowując nie da się ukryć, że Centrum Nauki Kopernik jest zdecydowanie warte kilku godzin Twojego czasu! Uwzględnij kafeterię na parterze, kawiarnię i przepełniony sklep naukowy (potencjalnie najlepsze miejsce na prezenty dla dzieci w Warszawie) i jest to jeden dzień zabawy.

Wystawy

poniedziałek  nieczynne
 wtorek–czwartek  9.00–18.00
 piątek  9.00–20.00
 sobota–niedziela  9.00–19.00


Zmienione godziny otwarcia

11.11 9.00–19.00
6.12 9.00–18.00
24–26.12 nieczynne
27–30.12 9.00–19.00
31.12 (sylwester) 9.00–15.00

Planetarium

poniedziałek nieczynne
wtorek–środa 9.00–15.30
czwartek 9.00–19.30
piątek–sobota 10.00–20.30
niedziela 10.00–19.30


Zmienione godziny otwarcia

11–13.11 10.00–20.30
18.11 9.00–20.30
24–27.12 nieczynne
28–30.12 10.00–19.30
31.12 (sylwester) 10.00–15.30

 

Adres

Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa

https://www.kopernik.org.pl/

Zobacz cennik biletówlink

Polecamy również: Przyszłość jest dzisiaj: cyfrowy mózg – nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Polecamy również śledzić wydarzenia Warszawa  – gdzie znajdziesz kalendarz aktualnych wydarzeń, które odbywają się w Warszawie. Do wyboru masz wiele ciekawych propozycji: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, gdzie zjeść w Warszawie, parki w Warszawie, teatry w Warszawie, weekend w Warszawie, dzieje się w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...