Basen odkryty Warszawa – baseny odkryte, pływalnie

Strona głównaAKTYWNA WARSZAWABasen odkryty Warszawa - baseny odkryte, pływalnie

Basen odkryty Warszawa – baseny odkryte, pływalnie

- Reklama -spot_img

Basen odkryty Warszawa to najlepsza alternatywa na upalne dni w stolicy Polski! Latem w Warszawie może być nieznośnie gorąco, może być na tyle gorąco, że chce się zedrzeć ubranie i wskoczyć prosto do basenu.

W związku z tym proponujemy najlepsze baseny odkryte w Warszawie i okolicach do kąpieli i pokonania upału.

Jeśli utkniesz w Warszawie na lato, masz do wyboru 5 odkrytych basenów – które będą czynne do końca sierpnia – oferują szybką i łatwą ucieczkę od letnich upałów.

Biorąc pod uwagę fakt, że basenów odkrytych w Warszawie nie ma zbyt wiele, sugerujemy unikanie godzin szczytu (niedziele) i pójście w godzinach popołudniowych w ciągu tygodnia (lub w soboty).

Basen odkryty Warszawa – polecane pływalnie

1. Basen odkryty w Parku Szczęśliwice w Warszawie

basen odkryty Warszawa Park Szczęśliwice
basen odkryty Warszawa Park Szczęśliwice

W sercu Parku Szczęśliwickim na Ochocie znajdują się 3 odkryte baseny dla dzieci i dorosłych (24×12,5m, 24m2 oraz 8,5m basen do zabawy o głębokości 0,36m). Nie ma piaszczystej plaży, ale trawiasty teren przy basenach jest równie przyjemny do relaksu; istnieje również możliwość wypożyczenia leżaków. Na terenie kompleksu czuwają ratownicy, dostępne są przebieralnie, a jeśli zgłodniejesz lub zgłodniejesz, na miejscu znajduje się również kawiarnia. W samym parku znajdują się inne atrakcje, takie jak boisko do siatkówki plażowej, siłownia plenerowa i zimowy ośrodek narciarski CSN Szczęśliwice.

Basen odkryty w Parku Szczęśliwice otwarty jest w sezonie letnim codziennie w godzinach: 9.00 – 19.00

Adres: Włodarzewska 22, 02-384 Warszawa

Więcej informacji: http://www.basenszczesliwice.pl/

2. Basen odkryty w Parku Kultury w Powsinie

Basen odkryty w Parku Kultury w Powsinie
Basen odkryty w Parku Kultury w Powsinie

Dwa baseny otoczone rozległym terenem zielonym do opalania. Większy basen dla dorosłych ma wymiary 25m x 12,5m (o głębokości od 1,0m do 1,9m), natomiast mniejszy (dla dzieci) ma wymiary 16,5m x 8,7m.

Basen posiada pełne zaplecze sanitarne z prysznicami i toaletami oraz szatnie.

Inne atrakcje: korty tenisowe, siłownia, sauna, kręgielnia, plac zabaw, boiska, park liniowy, mini golf, domki wypoczynkowe. 

Basen odkryty Warszawa czyny codziennie w sezonie letnim od 10:00 do 20:00.

Adres: Maślaków 1, 02-973 Warszawa

Więcej informacji: https://www.parkpowsin.pl/o-parku/atrakcje-parku/basen/

3. Park Wodny Moczydło

Park Wodny Moczydło Warszawa
Park Wodny Moczydło Warszawa

Największy w Warszawie kompleks basenów odkrytych, który zawsze cieszył się popularnością wśród mieszkańców. Po całkowitym remoncie basen został ponownie otwarty w 2019 roku ku uciesze warszawiaków, którzy pierwszego dnia letniego sezonu kąpielowego ustawiali się godzinami w kolejce. Jest kilka basenów zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (50x20m), woda parkowe place zabaw dla małych dzieci i oczywiście różne zjeżdżalnie od małych do dużych (największa nazwa Kamikaze)! Poza basenami znajdują się również plaże do gry w piłkę nożną i siatkówkę.

Basen odkryty Warszawa czyny codziennie w sezonie letnim od 10:00 do 20:00.

Adres: Górczewska 69/73, 01-401 Warszawa

Więcej informacji: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/osrodki-sportowe/park-wodny-moczydlo

4. Kompleks sportowy Inflancka

Basen odkryty Warszawa Inflancka
Basen odkryty Warszawa Inflancka

Kompleks sportowy na Żoliborzu jest bardzo łatwo dostępny, ponieważ znajduje się naprzeciwko Centrum Handlowego Westfield Arkadia. Zanim zbudowano tu centrum handlowe, apartamenty i biurowce, obszar ten był dość pusty (mówimy tu kilkadziesiąt lat temu), dlatego była to idealna lokalizacja dla kompleksu sportowego wewnątrz/na zewnątrz. Basen zawsze był popularny wśród mieszkańców, a przystanek autobusowy obok nosi nawet jego nazwę: Baseny Inflancka (En: Inflancka Pools). Tutaj znajdziesz 50-metrowy kryty basen, siłownię, saunę, jacuzzi, salę gimnastyczną, ale większość ludzi uwielbia przychodzić tu w miesiącach letnich, kiedy otwiera się odkryty basen.

Basen odkryty Warszawa jest czynny w sezonie letnim w godz. 9:30-19:00.

Pływalnia kryta: od 01.02.2022 r.

Adres: Inflancka 8, 00-189 Warszawa

Więcej informacji: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/osrodki-sportowe/inflancka

5. Basen odkryty Warszawa Wał Miedzeszyński

Basen odkryty Warszawa Wał Miedzeszyński
Basen odkryty Warszawa Wał Miedzeszyński

To stary warszawski basen odkryty tuż nad Wisłą na praskiej Saskiej Kępie. Dwa baseny o wymiarach olimpijskich (jeden ze zjeżdżalnią) są strzeżone przez ratowników i towarzyszy im niewielka plaża, na której dorośli mogą wypoczywać, a dzieciaki mogą robić zamki z piasku. Kiedy jest gorąco i potrzebujesz basenu, czego chcieć więcej? Nie ma tu wiele więcej niż bardzo podstawowe prysznice i przebieralnie, ale to nie powstrzymuje tłumów przed przybyciem tutaj w miesiącach letnich.

Basen odkryty Warszawa Wał Miedzeszyński otwarty jest w sezonie letnim w godzinach 10:00 – 18:30.

Adres: Wał Miedzeszyński 407, 01-999 Warszawa

Więcej informacji: http://walmiedzeszynski407.pl/

6. Zalew Zegrzyński – kąpielisko koło Warszawy

Zalew Zegrzyński
Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński to sztuczny zbiornik wodny w Polsce, położony na północ od Warszawy, w dolnym biegu Narwi. Tworzy go zapora zbudowana w 1963 roku z kompleksem hydroelektrycznym wytwarzającym 20 megawatów energii. Jego łączna powierzchnia wynosi około 33 km². Nazwa pochodzi od pobliskiej wsi Zegrze, w której znajduje się zabytkowy Pałac Radziwiłłów wybudowany w 1847 roku przez szlachecką rodzinę Krasińskich. Ze względu na atrakcyjne położenie w pobliżu stolicy Polski oraz piękno przyrody Zalew Zegrzyński jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców Warszawy .

Ten duży akwen, łączący 3 pobliskie rzeki: Wisłę, Narew i Wkrę, jest letnim placem zabaw dla warszawiaków i okolicznych mieszkańców, którzy chcą uciec od miasta i cieszyć się plażami, barami i sportami wodnymi. I nic dziwnego, bo to tylko 20 km na północny-wschód od Warszawy. Stwierdzenie, że to miejsce jest miejscem relaksu, może być nieco przesadzone, bo gdy nadejdzie dobra pogoda, jest to dość ciasny uścisk przestrzeni! Nie zawsze tak jest i nie można winić ludzi, że chcą rzucić się do wody, gdy temperatura przekroczy 30ºC! Przede wszystkim wiosną i jesienią jezioro jest pełne jachtów i innych wodnych urządzeń, ale zimą ruch na zbiorniku zamienia się w jazdę na łyżwach (jeśli masz odwagę!). Publiczna plaża, molo i boisko do siatkówki to najpopularniejsze atrakcje, ale jeśli nie lubisz zatłoczonych plaż, w okolicy znajduje się wiele cichych szlaków turystycznych.

Popularne plaże nad Zegrzem: 

  • Nieporęt,  ul. Zegrzyńska
  • Plaża w Serocku, ul. Bulwar Nadnarwiański
  • Plaża przy Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada, ul. Spacerowa, Białobrzegi

 

Polecamy również artykuł: atrakcje dla dzieci w okolicach Warszawy oraz Masza i Niedźwiedź

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content