Najlepsze plaże publiczne w Warszawie

Gdy tylko w Warszawie robi się gorąco, nabrzeże ożywa nie tylko dziką przyrodą, ale także mieszkańcami, którzy chcą odpocząć na piasku. Nie pomyślałbyś, ale miasto ma kilka najwyższej klasy publicznych plaż, w granicach miasta. To też fajna rzecz w mieście, brzegi po obu stronach rzeki są zupełnie inne – lewobrzeżne Bulwary Wiślane odzwierciedlają oczyszczoną wersję typowego miejskiego nabrzeża, podczas gdy prawy brzeg jest bardziej dziki, bardziej chropowaty i wygląda bardziej jak rezerwat przyrody – tutaj też imprezowa atmosfera może być trochę dzika! Po obu stronach rzeki znajdziesz wspaniałe publiczne plaże, na których możesz się zrelaksować w ciągu dnia, jeśli tłumy turystów będą trochę za dużo do pokonania… i idealne miejsce na relaks z przyjaciółmi wieczorem, w głębi noc… Skorzystaj z linków, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, w tym o tym, jak dostać się na każdą plażę.

Najlepsze plaże publiczne w Warszawie

1. La Playa

Kiedy w Warszawie świeci słońce, nie jest tajemnicą, że połowa mieszkańców miasta kieruje się wprost nad rzekę, a na pewno jest wiele miejsc do odwiedzenia, od bulwarów po plaże, ale jednym z naszych ulubionych miejsc do spędzania wolnego czasu jest La Playa plaża. Znany z zabawnych nocy, warto również sprawdzić dzienną stronę rzeczy. Wjedź rowerem, przespaceruj się pieszo (jest tuż obok zoo!) i możesz odpocząć na leżaku przy orzeźwiającym napoju lub w inny sposób poćwiczyć grając w badmintona lub siatkówkę. Gdy nadchodzi wieczór, dołącz do zajęć zumby i/lub salsy, a potem rób prawdziwe rzeczy później, gdy ludzie dumnie tańczą do łacińskich rytmów w miarę upływu nocy. Tutaj zawsze coś się dzieje, w dzień iw nocy, więc baw się dobrze!

2. Praska Plaża (Rusałka)

Znana jako plaża Rusałka, plaża na Pradze, plaża Zoo, a nawet „plaża w La Playa” dzięki zabawnemu barowi/klubowi/strefowi aktywności z tyłu, ta plaża ma jeden z najlepszych widoków w Warszawie – bezpośrednio po drugiej stronie rzeki to Stare Miasto – widok, którego nie można przegapić w dzień, ani w nocy! To jest bardziej dzika plaża, więc weź swój własny sprzęt, jednak z La Playa tuż za tobą, jest to świetne miejsce na relaks lub dołączenie do imprezy zaledwie rzut kamieniem. Na plaży można również skorzystać z wiślańskiego promu turystycznego (w sezonie letnim), aby przeprawić się przez rzekę, aby wrócić na Bulwary Wiślane i Stare Miasto.

Najlepsze plaże publiczne w Warszawie_
Najlepsze plaże publiczne w Warszawie_

3. Plaża Poniatówka

Plaża Poniatówka ma swoje początki w okresie międzywojennym; podobnie jak dzisiaj, gdy nadchodzi cieplejsza pogoda i warszawiacy kierują się nad rzekę, wtedy popularnym wyborem było udanie się do Poniatówki, aby popływać i złapać kilka płaszczek! Plaża została reaktywowana w 2010 roku i chociaż nie zalecamy wchodzenia do wody, nadal można cieszyć się plażą z leżakami, hamakami i wyznaczonymi miejscami do rozpoczęcia dobrego starego grilla. W cieplejszych miesiącach można stąd przeprawić się przez rzekę promem turystycznym Wisła.

4. Plaża Saska Kępa

Popularna plaża z boiskami do piłki nożnej i siatkówki, leżakami i barem. Dotarcie tutaj jest równie przyjemne, jeśli zdecydujesz się na spacer po urokliwej Saskiej Kępie. Stąd można również wskoczyć na Wiślany Prom Turystyczny (dostępny w miesiącach letnich), aby z łatwością przeprawić się przez rzekę.

5. Plaża Żoliborz

Położona bardzo blisko Cytadeli Warszawskiej Plaża Żoliborz znajduje się na końcu północnego odcinka Bulwarów Wiślanych. Zręcznie, jest tutaj stacja rowerów miejskich Veturilo, jeśli zdecydujesz się pojechać tutaj zamiast chodzić lub jechać autobusem. Jeśli chodzi o samą plażę, jest plac zabaw dla dzieci, wyznaczone miejsce na grilla, leżaki, leżaki wiklinowe, przystań kajakowa i toalety (uff!).

Bulwary Wiślane plaża Warszawa
Bulwary Wiślane plaża Warszawa

6. Bulwary Wiślane

Może na to nie wygląda, ale na bulwarach jest trochę piasku! Dzięki mini-plaży i wszystkim innym jej cechom Warszawa może teraz powiedzieć, że jej nadrzeczny bulwar jest jednym z najlepszych w Europie, jeśli nie na świecie; porównywalne do Tamizy, Sekwany i Tybru (słowa ówczesnego burmistrza!). Stopniowo kończone etapami, rozpoczęte najpierw na przełomie XIX i XX wieku, następnie powiększane na przełomie lat 30. i 70. XX wieku, w 2013 roku wykluł się plan modernizacji bulwarów, a w 2015 roku otwarto pierwszy odcinek zrewitalizowanych bulwarów, a następnie dalsze rozszerzenia w czerwcu i sierpniu 2017 r., a ostatnia sekcja łącząca została ponownie otwarta w marcu 2019 r. Nowe sekcje są wypełnione miejscami rekreacyjnymi, ale możesz po prostu wybrać spacer, jazdę na rowerze, łyżwiarstwo na całej długości bulwaru lub robi się zimno, znajdź krytą kawiarnię nad rzeką, w której możesz usiąść i cieszyć się widokami.


 

Polecamy śledzić na bieżąco co dzieje się w Warszawie, może Cię też zainteresować również baseny odkryte Warszawa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...