5 i 7 lipca, na PGE Narodowym wystąpi zespół Metallica

Znany zespół Metallica zagości na scenie na PGE Narodowym 5 i 7 lipca, w piątek i niedzielę. Aby zapewnić płynny transport pomiędzy obydwoma koncertami, zdecydowanie zalecamy wybranie Warszawskiego Transportu Miejskiego. Informujemy, że przed wydarzeniami wstęp na Saską Kępę będzie czasowo ograniczony.

W ramach globalnej trasy Metalliki, znanej jako M72, kultowy heavy metalowy zespół zagości na scenie PGE Narodowego podczas serii elektryzujących koncertów. Każdy wieczór zapewnia wyjątkowe wrażenia, ponieważ Metallica będzie wykonywała różnorodne utwory przy akompaniamencie szeregu utalentowanych zespołów supportujących.

Aby dotrzeć na PGE Narodowy, kibice mogą wygodnie dojechać metrem, gdyż jest to najprostszy środek transportu. Ponadto na teren stadionu można dojechać pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, a przez Most Poniatowskiego wygodnie przejeżdżają tramwaje i autobusy.

Aby zapewnić płynny dostęp do stadionu podczas nadchodzących koncertów, od godziny 17:00 wprowadzone zostaną ograniczenia w wejściu na Saską Kępę. do 21:00 W tym czasie niektóre obszary, m.in. Aleja Poniatowskiego, Aleja Waszyngtona, ul. Wiedza, Aleja ONZ, ul. Wał Miedzeszyński, Aleja USA, ul. Afrykańska i Bora-Komorowskiego zostaną zamknięte dla ruchu indywidualnego. Ograniczenia te nie będą jednak dotyczyć pojazdów osób fizycznych posiadających SK ID, taksówek, jednośladów oraz autobusów Warszawskiego Transportu Miejskiego.

Jeżeli wymagają tego okoliczności, policja ma prawo zablokować określone ulice. W przypadku zamknięcia Sokolej na trasie Zamość – Wybrzeże Szczecińskie, autobusy nr 102, 125, 202 zostaną przekierowane ulicami Targową i Kijowską na Dw. Terminal Wschodni (Kijowska). Natomiast autobusy linii 146 i 147 będą kursować wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego i Zamościa.

W przypadku zamknięć na ulicach Sokoły, Zamościa i Zamoyskiego, kilka linii autobusowych zostanie przekierowanych. Objazdami zostaną objęte w szczególności linie autobusowe 102, 125, 135, 146, 147 i 202. Autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą trasami alternatywnymi ulicami Targową i Kijowską, docelowo docierając do Dw. Końcówka Wschodnia (Kijowska). Targową będzie kursować autobus nr 135, natomiast autobusy nr 146 i 147 – Aleją Zieleniecką. Natomiast autobusy E-1 nie będą już obsługiwały przystanków przy stacji metra Stadion Narodowy. Zamiast tego pojadą wzdłuż Wybrzeża Szczecińskiego, przekroczą Most Świętokrzyski i dalej będą kierować się w stronę stacji Centrum Nauki Kopernik.

Po zakończeniu każdego koncertu, zazwyczaj około godziny 23:00, władze mogą podjąć decyzję o czasowym zamknięciu ruchu na odcinku Mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich, od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

W przypadku zamknięcia mostu nastąpią zmiany w kursowaniu tramwajów i autobusów. Pociągi linii 7 zostaną przekierowane tak, aby przejeżdżały przez Most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 będą miały pętlę na Placu Starynkiewicza w Śródmieściu oraz na pętli Ratuszowa-Zoo od strony Pragi. Tramwaje linii 22, zlokalizowane na lewym brzegu Wisły, będą kursować z osiedla Piaski do placu Starynkiewicza. Po przeciwnej stronie rzeki będą podróżować w pętli, zatrzymując się na rondzie Wiatraczna, alejach Zielenieckiej i Waszyngtonie.

Most Łazienkowski będzie stanowić alternatywną trasę dla linii autobusowych 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72, umożliwiając im ominięcie zamkniętego odcinka dotychczasowych tras.

W efekcie autobusy jadące w stronę Dworca Wschodniego, a konkretnie autobus nr. 146 i 147, zamiast skręcać w lewo na rondzie Waszyngtona, będą teraz jechać prosto Aleją Zieleniecką. Aby dojechać do Falenicy lub Starej Miłosnej, autobusy te zawrócą na Targowej i pojadą w stronę Alei Zielenieckiej, docierając do Ronda Waszyngtona.

W przypadku wstrzymania kursowania tramwajów w Alejach Jerozolimskich i Moście Poniatowskiego uruchomiona zostanie linia zastępcza Z-9. Pasażerowie z Ronda Wiatraczna do Placu Zawiszy będą kursować autobusami, dowożącymi trasę Mostu Łazienkowskiego.

Po koncertach na trasie kursować będą dodatkowe autobusy, które umożliwią wygodniejszy powrót do WTP. Z przystanków 03 i 04 na rondzie w Waszyngtonie można łatwo złapać autobusy nr. 138 i 509 w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy.

Na trasie kursującej od pętli Gocławek przez różne ulice, m.in. Grochowską, rondo Wiatraczna, Aleję Waszyngtona, Rondo Waszyngtona, aleje Zieleniecką, Targową, Ratuszową, Jagiellońską, docelowo dotrą do pętli Ratuszowa-Zoo, wprowadzone zostaną dodatkowe tramwaje. Te dodatkowe tramwaje, należące do linii 9, zapewnią transport pasażerów. Jednocześnie pociągi linii 26 jadące z Alei Zielenieckiej będą kierowane w stronę Metra Młociny.

ograniczenia_w_ruchu_PGE_Narodowy_galeria (1)
ograniczenia_w_ruchu_PGE_Narodowy_galeria (1)

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

wydarzenia-warszawa-fort bema

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków Fort Bema

📅 Data rozpoczęcia: 27 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia: 17 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
Filmowa Stolica Lata

Pokazy w ramach Filmowej Stolicy Lata 2024

📅 Data rozpoczęcia: 27 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30 📅 Data zakończenia: 5 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście 19....
GCW wprow

Gramy Całe Wakacje 2024 – spektakle plenerowe Teatru Polonia...

📅 Data rozpoczęcia: 1 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📅 Data zakończenia: 30 lipca 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim (1)

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim

📅 Data rozpoczęcia: 2 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📅 Data zakończenia: 31 sierpnia 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
upał_warszawa centrum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach II...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach drugiego stopnia, które mogą wystąpić w Warszawie i województwie...
wydarzenia-warszawa-strefa sportu

Rodzinna Strefa Sportu przed Pałacem Kultury i Nauki

📅 Data rozpoczęcia: 28 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia:29 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście,...