Warszawa w europejskiej czołówce

Komisja Europejska opublikowała raport na temat jakości życia w europejskich miastach. W tym raporcie Warszawa została doceniona za wyjątkowe wyniki. Stolica została doceniona za dobrze prosperujący rynek pracy, postęp w transporcie publicznym i ciągłe wysiłki na rzecz poprawy ogólnej jakości życia.
Wśród najlepszych.

Stolica wyróżniała się w trzech różnych obszarach, wyprzedzając inne duże miasta, takie jak Madryt, Ateny i Rzym. Aż 66 proc. warszawiaków ma pewność, że z łatwością znajdzie pożądaną pracę w swoim mieście – to prawie trzykrotnie więcej niż we wspomnianych miastach. Ponadto blisko 60 procent mieszkańców wyraża zadowolenie z efektywności transportu publicznego, co stanowi odsetek wyższy niż w Tiranie, Belgradzie i Budapeszcie. Co więcej, prawie połowa mieszkańców stolicy zauważyła znaczną poprawę jakości swojego życia w ciągu ostatnich pięciu lat, wyprzedzając takie miasta jak Bolonia, Berlin i Sztokholm w tej konkretnej kategorii raportu.

Warszawa ma wiele atrakcyjnych cech, które sprawiają, że jest bardzo lubiana.
Oprócz dobrych wyników w innych obszarach, Warszawa wyróżniała się także w różnych kategoriach. Zdecydowana większość mieszkańców, bo blisko 90 proc., uważa je za optymalne miejsce dla rodzin z dziećmi. Co więcej, znaczna część, bo prawie trzy czwarte mieszkańców Warszawy, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, czuje się bezpiecznie, spacerując samotnie nocą, a zaledwie 12 procent doświadcza uczucia samotności.

Na potrzeby raportu Komisja Europejska wybrała miasta zarówno z Unii Europejskiej, jak i spoza niej. W badaniu wzięto pod uwagę miasta różnej wielkości i ich przedstawicieli z konkretnego kraju. Oprócz stolicy Polski w badaniu uwzględniono także Kraków, Gdańsk i Białystok. Wyniki raportu obrazują ogólne zmiany w jakości życia i zadowoleniu z życia w miastach we wszystkich regionach Starego Kontynentu. Z raportem można zapoznać się na stronie internetowej.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...