Ferie w Warszawie – Bezpłatne atrakcje

Z myślą o dzieciach i młodzieży Warszawa przygotowała bogatą ofertę bezpłatnych atrakcji na czas tegorocznych ferii. Przez całe ferie zimowe osoby w każdym wieku będą miały okazję doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach, jednocześnie uczestnicząc w licznych wydarzeniach kulturalnych. W tym roku Winter Warsaw obiecuje szereg fascynujących doświadczeń, które zadbają zarówno o dobre samopoczucie fizyczne, jak i duchowe odwiedzających.

Tradycyjnie, stołeczne placówki kulturalne przygotowały bogatą ofertę dla tych, którzy zdecydują się spędzić ferie zimowe w Warszawie. Wciągające występy, interaktywne warsztaty, pouczające dyskusje z cenionymi gośćmi, grupowe wyjścia na wystawy i spokojne spacery to tylko niektóre z ekscytujących zajęć w ofercie. Teatr Baj, Teatr Guliwer, Teatr Lalka i Muzeum Warszawy starannie przygotowały różnorodny program kulturalny dostosowany specjalnie do młodych widzów.

Teatr Baj

Ożywieniem uroczystości w Baju będzie ciesząca się dużym zainteresowaniem produkcja „Niesamowite przygody skarpetek” Justyny ​​Bednarek pod błyskotliwą reżyserią Roberta Jarosza. Ten urzekający spektakl przenosi Cię do krainy nieograniczonej wyobraźni, pełnej radości i żywych, czarujących opowieści. Oprócz tego w repertuarze znalazły się ukochane klasyki, takie jak „Piotruś Pan i Wendy” czy „Pinokio”, a także zachwycające spektakle przygotowane z myślą o najmłodszych, czyli „Ciałogranie” i „Księga”. Miłośnikom lalek, rekwizytów i historii Teatr Baj prezentuje Galerię Lalek, której kuratorem jest Łukasz Kuczyński, zapraszając do odkrywania jej cudów. Co więcej, po każdym świątecznym przedstawieniu na wielkiej scenie będzie można spotkać się z utalentowanymi aktorami.

Teatr Guliwer

W ramach czarujących opowieści Hansa Christiana Andersena w stołecznym Teatrze Guliwer na Mokotowie odbędą się ferie zimowe. Młodzi widzowie będą mogli podziwiać ponadczasowe adaptacje „Calineczki” i „Brzydkiego kaczątka”, dwóch ukochanych klasyków świata literatury dziecięcej. Emocji dodatkowo będzie towarzyszyła w tym świątecznym okresie zupełnie nowa produkcja muzyczna pt. „Cosmic Room” Magdy Mrozińskiej pod dyrekcją Kateryny Łukianenko. Warto zauważyć, że scenariusz do tej produkcji został opracowany wspólnie przez zróżnicowaną grupę dzieci w ramach projektu #Connected. Przed każdym spektaklem prezentowana będzie etiuda edukacyjna, dzięki której widzowie będą mogli zgłębić tajniki teatru, zgłębić sztukę animacji i spotkać utalentowane jednostki tworzące zespół teatralny.

Teatr Lalka

W Teatrze Lalka najmłodsi widzowie mogą liczyć na różnorodne atrakcje. Mogą cieszyć się występami, uczestniczyć w warsztatach, a nawet wybrać się na wycieczkę za kulisy. W okresie wakacyjnym będzie można obejrzeć kilka spektakli, m.in. kameralny Sezam Klechdy Bolesława Leśmiana w reżyserii Anety Jucejko-Pałęckiej. Inne przedstawienia to „Opowieść o Alibabie i 40 rabusiach” oraz „Opowieść o Aladynie i cudownej lampie”. Dodatkowo zaprezentowana zostanie najnowsza premiera „Dwóch ludzi, którzy ukradli księżyc” w reżyserii Jarosława Kiliana. Dla zainteresowanych praktycznymi doświadczeniami warsztaty „Mały teatr Ele-mele-dudki” oferują możliwość tworzenia dekoracji i lalek teatralnych. Nieco starsze dzieci, od 6 roku życia, mogą wziąć udział w zajęciach „Invisible_Animals”, podczas których poznają zagrożone gatunki zwierząt i ich historie.

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy jest świadectwem bogatej historii i dziedzictwa kulturowego miasta.
Muzeum Warszawy zaprasza do zagłębienia się w tajemnicze zakątki naszych kamienic i odkrycia bogatej historii miasta. Podczas ferii zimowych zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli możliwość wzięcia udziału w fascynujących zajęciach. Uczestnicy otrzymają karty Poszukiwaczy Rzeczy, które będą przewodnikami po fascynującej wystawie Rzeczy Warszawskie. Przygotuj się na oczarowanie wspaniałymi artefaktami, które opowiadają historię miasta i jego mieszkańców. Dodatkowo najmłodsi mogą zwiedzać wystawę czasową „Moi Ver”, a nawet wziąć udział w zajęciach towarzyszących, takich jak stworzenie własnej fotoksiążki. Dla tych, którzy wolą spędzać czas na świeżym powietrzu, w wakacje przygotowano spacery z przewodnikiem pod hasłem „Święta Warszawy”.

Warszawa to centrum miłośników sportu.

Najmłodszych członków społeczności Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa zaprasza do spędzenia aktywnej zimy w mieście. W ośrodkach Aktywnej Warszawy uczniowie mają możliwość korzystania z różnorodnych zajęć, takich jak pływanie w basenach, uprawianie sportów na boiskach i halach, korzystanie z kortów tenisowych czy jazda na łyżwach na lodowiskach.
Znajduje się przy ul. Solec 71, Centrum „Solec” oferuje uczniom możliwość uprawiania siatkówki, koszykówki i badmintona. Dodatkowo Ośrodek „Polonia” przy ul. Konwiktorska 6 otwarta jest dla grup pod opieką opiekunów, udostępniając wydzieloną przestrzeń do gier zespołowych.

W obiektach „Namysłowska” (ul. Namysłowska 8), „Grzybowska” (ul. Grzybowska 35A), „Inflancka” (ul. Inflancka 8), „Polonia” (ul. Konwiktorska) 6) i „Rozbrat” (ul. Rozbrat 26), studenci w Warszawie będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania zarówno z pływania rekreacyjnego, jak i korzystania z obiektów.

Uprawianie sportów zimowych w krajobrazie miejskim.

Dzieci i młodzież mogą w dni powszednie doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie w Ośrodku „Szcześliwice” (ul. Drawska 22). Dla miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach przygotowano Tor Łyżwiarski „Stegny” (ul. Inspektowa 1) czynny od poniedziałku do piątku dla najmłodszych mieszkańców i młodzieży. Dodatkowo miłośnicy łyżwiarstwa figurowego i wykonywania skomplikowanych manewrów mogą bawić się na lodowisku mieszczącym się w Ośrodku „Moczydło” (ul. Górczewska 69/73).

W dniach 15-28 stycznia 2024 r. zajęcia sportowe będą dostępne w dni powszednie, od poniedziałku do piątku. Więcej szczegółów na temat programu bezpłatnych atrakcji znajdziesz na stronie Aktywna Warszawa.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...