Ferie w Warszawie – Bezpłatne atrakcje

Z myślą o dzieciach i młodzieży Warszawa przygotowała bogatą ofertę bezpłatnych atrakcji na czas tegorocznych ferii. Przez całe ferie zimowe osoby w każdym wieku będą miały okazję doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach, jednocześnie uczestnicząc w licznych wydarzeniach kulturalnych. W tym roku Winter Warsaw obiecuje szereg fascynujących doświadczeń, które zadbają zarówno o dobre samopoczucie fizyczne, jak i duchowe odwiedzających.

Tradycyjnie, stołeczne placówki kulturalne przygotowały bogatą ofertę dla tych, którzy zdecydują się spędzić ferie zimowe w Warszawie. Wciągające występy, interaktywne warsztaty, pouczające dyskusje z cenionymi gośćmi, grupowe wyjścia na wystawy i spokojne spacery to tylko niektóre z ekscytujących zajęć w ofercie. Teatr Baj, Teatr Guliwer, Teatr Lalka i Muzeum Warszawy starannie przygotowały różnorodny program kulturalny dostosowany specjalnie do młodych widzów.

Teatr Baj

Ożywieniem uroczystości w Baju będzie ciesząca się dużym zainteresowaniem produkcja „Niesamowite przygody skarpetek” Justyny ​​Bednarek pod błyskotliwą reżyserią Roberta Jarosza. Ten urzekający spektakl przenosi Cię do krainy nieograniczonej wyobraźni, pełnej radości i żywych, czarujących opowieści. Oprócz tego w repertuarze znalazły się ukochane klasyki, takie jak „Piotruś Pan i Wendy” czy „Pinokio”, a także zachwycające spektakle przygotowane z myślą o najmłodszych, czyli „Ciałogranie” i „Księga”. Miłośnikom lalek, rekwizytów i historii Teatr Baj prezentuje Galerię Lalek, której kuratorem jest Łukasz Kuczyński, zapraszając do odkrywania jej cudów. Co więcej, po każdym świątecznym przedstawieniu na wielkiej scenie będzie można spotkać się z utalentowanymi aktorami.

Teatr Guliwer

W ramach czarujących opowieści Hansa Christiana Andersena w stołecznym Teatrze Guliwer na Mokotowie odbędą się ferie zimowe. Młodzi widzowie będą mogli podziwiać ponadczasowe adaptacje „Calineczki” i „Brzydkiego kaczątka”, dwóch ukochanych klasyków świata literatury dziecięcej. Emocji dodatkowo będzie towarzyszyła w tym świątecznym okresie zupełnie nowa produkcja muzyczna pt. „Cosmic Room” Magdy Mrozińskiej pod dyrekcją Kateryny Łukianenko. Warto zauważyć, że scenariusz do tej produkcji został opracowany wspólnie przez zróżnicowaną grupę dzieci w ramach projektu #Connected. Przed każdym spektaklem prezentowana będzie etiuda edukacyjna, dzięki której widzowie będą mogli zgłębić tajniki teatru, zgłębić sztukę animacji i spotkać utalentowane jednostki tworzące zespół teatralny.

Teatr Lalka

W Teatrze Lalka najmłodsi widzowie mogą liczyć na różnorodne atrakcje. Mogą cieszyć się występami, uczestniczyć w warsztatach, a nawet wybrać się na wycieczkę za kulisy. W okresie wakacyjnym będzie można obejrzeć kilka spektakli, m.in. kameralny Sezam Klechdy Bolesława Leśmiana w reżyserii Anety Jucejko-Pałęckiej. Inne przedstawienia to „Opowieść o Alibabie i 40 rabusiach” oraz „Opowieść o Aladynie i cudownej lampie”. Dodatkowo zaprezentowana zostanie najnowsza premiera „Dwóch ludzi, którzy ukradli księżyc” w reżyserii Jarosława Kiliana. Dla zainteresowanych praktycznymi doświadczeniami warsztaty „Mały teatr Ele-mele-dudki” oferują możliwość tworzenia dekoracji i lalek teatralnych. Nieco starsze dzieci, od 6 roku życia, mogą wziąć udział w zajęciach „Invisible_Animals”, podczas których poznają zagrożone gatunki zwierząt i ich historie.

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy jest świadectwem bogatej historii i dziedzictwa kulturowego miasta.
Muzeum Warszawy zaprasza do zagłębienia się w tajemnicze zakątki naszych kamienic i odkrycia bogatej historii miasta. Podczas ferii zimowych zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli możliwość wzięcia udziału w fascynujących zajęciach. Uczestnicy otrzymają karty Poszukiwaczy Rzeczy, które będą przewodnikami po fascynującej wystawie Rzeczy Warszawskie. Przygotuj się na oczarowanie wspaniałymi artefaktami, które opowiadają historię miasta i jego mieszkańców. Dodatkowo najmłodsi mogą zwiedzać wystawę czasową „Moi Ver”, a nawet wziąć udział w zajęciach towarzyszących, takich jak stworzenie własnej fotoksiążki. Dla tych, którzy wolą spędzać czas na świeżym powietrzu, w wakacje przygotowano spacery z przewodnikiem pod hasłem „Święta Warszawy”.

Warszawa to centrum miłośników sportu.

Najmłodszych członków społeczności Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa zaprasza do spędzenia aktywnej zimy w mieście. W ośrodkach Aktywnej Warszawy uczniowie mają możliwość korzystania z różnorodnych zajęć, takich jak pływanie w basenach, uprawianie sportów na boiskach i halach, korzystanie z kortów tenisowych czy jazda na łyżwach na lodowiskach.
Znajduje się przy ul. Solec 71, Centrum „Solec” oferuje uczniom możliwość uprawiania siatkówki, koszykówki i badmintona. Dodatkowo Ośrodek „Polonia” przy ul. Konwiktorska 6 otwarta jest dla grup pod opieką opiekunów, udostępniając wydzieloną przestrzeń do gier zespołowych.

W obiektach „Namysłowska” (ul. Namysłowska 8), „Grzybowska” (ul. Grzybowska 35A), „Inflancka” (ul. Inflancka 8), „Polonia” (ul. Konwiktorska) 6) i „Rozbrat” (ul. Rozbrat 26), studenci w Warszawie będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania zarówno z pływania rekreacyjnego, jak i korzystania z obiektów.

Uprawianie sportów zimowych w krajobrazie miejskim.

Dzieci i młodzież mogą w dni powszednie doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie w Ośrodku „Szcześliwice” (ul. Drawska 22). Dla miłośników rekreacyjnej jazdy na łyżwach przygotowano Tor Łyżwiarski „Stegny” (ul. Inspektowa 1) czynny od poniedziałku do piątku dla najmłodszych mieszkańców i młodzieży. Dodatkowo miłośnicy łyżwiarstwa figurowego i wykonywania skomplikowanych manewrów mogą bawić się na lodowisku mieszczącym się w Ośrodku „Moczydło” (ul. Górczewska 69/73).

W dniach 15-28 stycznia 2024 r. zajęcia sportowe będą dostępne w dni powszednie, od poniedziałku do piątku. Więcej szczegółów na temat programu bezpłatnych atrakcji znajdziesz na stronie Aktywna Warszawa.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej (1)

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Financial Times „European Cities & Regions of the Future” Warszawa znalazła się w czołówce...
41. Bieg Chomiczówki

41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan

Dołącz do nas na Bielanach i przeżyj ugruntowane tradycją zimowe bieganie. Już teraz zapiszcie w kalendarzu niedzielę...
warszawa czyste powietrze

W Warszawie powołano zespół do spraw klimatu

Warszawa postawiła sobie ambitne cele polityki klimatycznej, których celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do...
376-urodziny-pragi

376 urodziny Pragi – program wydarzeń

Dla upamiętnienia 376. rocznicy Pragi prascy działacze społeczni zorganizowali szereg uroczystości. Należą do nich angażujące warsztaty, spokojne...
Warszawskie metro

Blisko miliard pasażerów podróżowało w 2023 roku pojazdami WTP

W 2023 roku z przewozów Warszawskiego Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało łącznie 956...
najlepsze pączki w Warszawie

Najlepsze pączki w Warszawie – TOP 5 w 2024...

Gdzie znaleźć najlepsze pączki w Warszawie? W karnawałowym menu znajdują się faworki, pączki, kluski serowe oraz tradycyjne...
Skip to content