„Serce dla Ukrainy” – Teatr Capitol angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy!

Cały zespół warszawskiego Teatru Capitol włącza się w działania na rzecz ukraińskich uchodźców wojennych pod hasłem „Serce dla Ukrainy”. Z każdego sprzedanego biletu, przekaże 5 zł na działania Fundacji Dziedzictwo Kresowe, która od lat niesie pomoc i wsparcie ludziom żyjącym w tym regionie. Teraz skupia się przede wszystkim na pomocy uchodźcom wojennym z obszaru całej Ukrainy, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na artykuły medyczne, artykuły dla dzieci i niemowląt, artykuły gospodarstwa domowego, artykuły higieniczne oraz żywność długoterminową. Akcja potrwa do końca marca, ale nie jest wykluczone, że zostanie przedłużona. Obejmuje ona zarówno przedstawienia wystawiane w warszawskim Teatrze Capitol, jak i spektakle wyjazdowe, organizowane przez impresariat Teatru Capitol w całej Polsce.

„Ciężko zebrać słowa i myśli. Ciężko ułożyć w głowie to wszystko co się dzieje… Sercem i myślami jesteśmy cały czas z Ukrainą. Grając spektakle chcielibyśmy wyrazić pełne wsparcie i solidarność z obywatelami tego kraju. Pracujemy, choć za każdym razem gdy kurtyna opada,  stajemy oko w oko z okrutną rzeczywistością. Chcę, by nasza praca w Teatrze Capitol niosła pomoc i ukojenie tym, którzy są w potrzebie. Dlatego też zdecydowaliśmy, że 5 zł z każdego zakupionego przez Państwa w marcu biletu, trafi do Fundacji Dziedzictwo Kresowe”  – mówi Anna Gornostaj, Dyrektor Teatru Capitol.

To bardzo trudny czas. Mierzymy się z rzeczywistością, która wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji w pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy gromadzą się w obwodzie lwowskim – nazywanym w ostatnich dniach: lwowskim obozem uchodźców i ostatnim przyczółkiem spokoju na Ukrainie. Naszym celem jest dotarcie z pomocą do najbardziej potrzebujących oraz wsparcie tych, którzy pozostali w obwodzie lwowskim i z ogromnym zaangażowaniem pomagają napływającym uchodźcom z innych części Ukrainy, gdzie toczą się walki. Wspieramy także Lwowski Batalion Medyczny, dostarczając leki, materiały opatrunkowe oraz inne produkty medyczne. Dzięki naszym dotychczasowym działaniom pomocowym posiadamy szczegółowe informacje i na bieżąco monitorujemy sytuację. Ściśle współpracujemy z organizacjami działającymi na Ukrainie, utworzonymi centrami pomocy uchodźcom. W obliczu tragedii, która spotkała naszych sąsiadów jesteśmy dumni z naszych rodaków, którzy z potrzeby serca angażują się i wspierają naszą akcję „Serce dla Ukrainy” – podkreślił Jan Sabadasz, Prezes Fundacji Dziedzictwo Kresowe.

Fundacja Dziedzictwo Kresowe jest wieloletnim i zaufanym partnerem Teatru Capitol. Współpracuje ona z innymi organizacjami działającymi w Ukrainie, centrami pomocy uchodźcom, Archidiecezją Lwowską i miejscowym Caritas. Głównym jej celem jest pomoc środowiskom polskim i polonijnym, zwłaszcza w państwach byłego bloku wschodniego. Fundacja prowadzi wielowymiarowe działania zmierzające do zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego, poprzez restaurację i ochronę zabytków polskiej kultury świeckiej i sakralnej na ziemiach wschodnich. Bardzo ściśle współpracuje z instytucjami w Ukrainie. Wspiera Polski Teatr Ludowy we Lwowie oraz polskie organizacje na Kresach. Od kilku lat zajmuje się renowacją kościoła św. Antoniego – jednego z dwóch kościołów we Lwowie, który przetrwał zmiany ustrojowe, a także renowacją nagrobków polskich osobistości na Cmentarzu Janowskim we Lwowie. Od 2021 roku prowadzi także renowację zabytkowych organów w kościele św. Jana Chrzciciela w Mościskach. Więcej informacji o Fundacji, jej działaniach i codziennych celach, znajdą Państwo na stronie: www.kresowe.pl

Przydatne linki: 

Teatr Capitol
https://teatrcapitol.pl/serce-dla-ukrainy/


Link do zbiórki Fundacji Dziedzictwo Kresowe „Serce dla Ukrainy”:

https://www.facebook.com/donate/344260597603487/

Link do szczegółowych informacji o akcji „Serce dla Ukrainy”:      
https://kresowe.pl/serce-dla-ukrainy/

Kontakt:

Fundacja Dziedzictwo Kresowe: Jan Sabadasz, tel. + 48 501 483 513, e-mail: biuro@kresowe.pl

Teatr Capitol: Małgorzata Krysiak, tel. +48 884 777 549, e-mail: malgorzata.krysiak@teatrcapitol.pl


 

Sprawdzaj na bieżąco co dzieje się w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...
Lodowisko Rynek Starego Miasta w Warszawie

W piątek 1 grudnia ruszają pierwsze stołeczne lodowiska

Rozpoczęcie sezonu zimowego będzie oznaczać otwarcie pierwszych w stolicy lodowisk w piątek, 1 grudnia. Lodowiska te staną...
Warszawski Jarmark Bożonarodzeniowy

Bożonarodzeniowy Jarmark na Starym Mieście

Od 24 listopada 2023 r. do 7 stycznia 2024 r. otwarty będzie Główny Jarmark Bożonarodzeniowy. Targ ten...
Skip to content