Port Lotniczy Warszawa-Modlin

Lotnisko w Modlinie to jeden z największych hubów tanich linii lotniczych w Polsce, a Ryanair obsługuje obecnie 48 połączeń w całej Europie. Od czasu pierwszego lotu w 2012 r. z Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało prawie 17 mln pasażerów. W ciągu 8 lat funkcjonowania stało się 6 co do wielkości lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Od czasu wznowienia międzynarodowego pasażerskiego transportu lotniczego, po okresie blokady COVID-19, pierwsi pasażerowie odlecieli z lotniska 21 czerwca 2020 r. W sezonie letnim Ryanair obsługuje tu 39 połączeń w całej Europie.

Wnętrze jest czyste, nowoczesne i dobrze wyposażone, aby obsłużyć międzynarodowych podróżnych, z dużą ilością widocznych oznakowań. W halach przylotów i odlotów znajdziesz wszystkie potrzebne usługi, w tym liczne bankomaty (bankomat), punkt informacyjny, darmowe Wi-Fi, trzy punkty wymiany walut (kantor), automaty do sprzedaży gorącej i zimnej, sklepy różnych kształtów i wielkości (w tym bezcłowych), jeden plac zabaw, kilka restauracji (m.in. grill, tapas bar, pizzeria, bar i winiarnia) oraz liczne wypożyczalnie samochodów.

Ci, którzy chcą wylądować w centrum Warszawy, mają do wyboru trzy główne opcje transportu: złapać taksówkę lub prywatny shuttle, pojechać autobusem do stolicy lub wsiąść do jednego z zielonych i żółtych autobusów, które zabiorą Cię na dworzec kolejowy w Modlinie, gdzie następnie wsiądź do pociągu do miejsca docelowego. Trasa Kolei Mazowieckich jest ekonomiczna (łącznie 19 zł za autobus i pociąg), choć nieco czasochłonna (łącznie 50 minut); kupić bilet w jednym z ich stanowisk znajdujących się w hali bagażowej lub w hali przylotów w pobliżu drzwi wyjściowych. Istnieje wiele usług transportu autobusowego. Jeśli pieniądze nie są opcją, oficjalny partner lotniska Taxi Modlin oferuje transport do centrum miasta już od 159 zł (199 zł między 00:00 a 06:00). Pełen zakres usług Transfer z lotniska Modlin znajdziesz w naszym przewodniku online.

Adres: Generała Wiktora Thommée 1a, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki

Więcej informacji: https://www.modlinairport.pl/

 


 

Polecamy również Lotnisko Chopina w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content