Lotnisko Chopina w Warszawie

Strona głównaBLOGTURYSTYKALotnisko Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie

- Reklama -spot_img

Lotnisko Chopina w Warszawie (Lotnisko Chopina) znajduje się w odległości 8 kilometrów od centrum Warszawy. Na lotnisko można dojechać kilkoma liniami miejskiej komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy i najbardziej ruchliwy międzynarodowy port lotniczy w Polsce. Nazwane na cześć słynnego kompozytora i mieszkańca Warszawy, Fryderyka Chopina, lotnisko znajduje się 9 km na południe od centrum stolicy Polski.

Lotnisko obsługuje dwa przecinające się pasy startowe, które pozwalają mu obsługiwać około 300 lotów dziennie i obsługiwać około 40% pasażerskiego ruchu lotniczego w kraju.

Lotnisko Chopina w Warszawie – praktyczne informacje

Na Lotnisku Chopina w Warszawie otwarto niedawno Zone CDE, giganta ze szkła i stali, który dość niezgrabnie stoi obok odnowionej Strefy AB. Obie Strefy AB i CDE posiadają bogactwo sklepów, restauracji, informacji turystycznej i komunikacji miejskiej (ZTM), bankomaty, fast foody (McDonald’s!), wypożyczalnie samochodów, kantory itp. i są zbiorczo nazywane Terminalem A. peron jest bezpłatny w godzinach 06:00 – 22:00 i znajduje się w pobliżu wejścia na peron pociągu. Jest też strefa parkowania Kiss and Fly, gdzie można wysadzać pasażerów za darmo (pierwsze 5 razy) do 7 minut (ostrożnie, bo za 15 minut to 30zł). Kolejne przystanki kosztują 1zł/min! Wielopoziomowe parkingi długoterminowe P1, P2 i P4 (dach dla pojazdów powyżej 2m wysokości) różnią się cenami. P1/P2: 1h 12zł, 24h 120zł, 2 dni 200zł, 3 dni 280zł, 4 dni 360zł, 5 dni 440zł, 6-10 dni 250zł, 11-15 dni 300zł i 20zł za dodatkowy dzień. P4: 1-5 dni 220zł, 6-10 dni 250zł, 11-15 dni 300zł i 10zł za dodatkowy dzień.

Lotnisko Chopina w Warszawie_
Lotnisko Chopina w Warszawie_

Postój taksówek przed wyjściami 1 i 2 oferuje trzy certyfikowane firmy: iTaxi, MPT i Ele Taxi. 15-30 minutowa jazda do centrum kosztuje około 35-50 zł, ale uważaj na nielicencjonowane rekiny, które spróbują pobrać trzy lub cztery razy więcej. Po wysłuchaniu kilku reklamacji sugerujemy uzgodnienie ceny z kierowcą przed wyjazdem. Cheapskates mogą złapać pociąg do miasta lub skorzystać z komunikacji miejskiej (ZTM) autobusem nr. 175.

Dworzec kolejowy można znaleźć pod ziemią, skręcając w prawo poza obszarem przylotów, z którego wyjeżdżasz, i idąc aż do końca zadaszonego odcinka, gdzie znajdziesz schody ruchome prowadzące do kas biletowych. Pociągi SKM kursują kilka razy na godzinę i są czerwono-białe. Linia S2 zabierze Cię do stacji Warszawa Śródmieście w centrum miasta i kursuje dwa razy na godzinę, natomiast linia S3 zabierze Cię do Warszawy Gdańska (również lokalizacja stacji metra M1 Dworzec Gdański), a kolejka Koleje Mazowieckie (RL) zabierze Cię do Warsaw Central dworzec i dworzec kolejowy Modlin (jeśli wybierasz się na lotnisko Warszawa-Modlin) i kursuje raz na godzinę. Aby wsiąść do jednego z tych pociągów, potrzebujesz normalnego biletu komunikacji miejskiej (dokładnie takiego samego, jak w autobusie), które są dostępne w kasach biletowych i kosztują 4,40 zł. Mają też własną kasę biletową na dworcu ze stałą ceną 7,50 zł, ale można tu skorzystać z biletu SKM, o ile masz go skasować maszynista. Mają też nowy bilet, który obejmuje transfer z lotniska Chopina na lotnisko w Modlinie, a także 75 minut podróży w pierwszej strefie ZTM (19 zł). Podróż pociągiem do centrum powinna zająć około 20 minut. Przystanki autobusowe znajdują się przed halami przylotów w Strefie AB i Strefie CDE. Autobusy kursują często między 04:58 a 22:58, a podróż trwa około 25 minut. W nocy, kiedy zatrzymuje się 175 osób, podróżni mogą skorzystać z nocnego autobusu N32, który kursuje co 30 minut.

Adres: Żwirki i Wigury, 00-001 Warszawa, Polska

Więcej informacji: https://www.lotnisko-chopina.pl/


 

Przylatując do Warszawy, śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa.

Jeśli zostajesz w Warszawie na weekend warto odwiedzić Teatr Wielki w Warszawie oraz Zamek Królewski w Warszawie.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content