Modelowa Sinfonia Varsovia na Bulwarach Wiślanych

Jak będzie wyglądała najnowocześniejsza sala koncertowa stolicy? Można ją można zobaczyć na Bulwarach Wiślanych – na szczegółowo wykonanym modelu w proporcji 1:10 w ramach wystawy „Sinfonia Varsovia w skali”.

Makietę można oglądać do 2 października w godzinach od 9.00 do 21.00. Znajduje się w pawilonie przy Bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego, obok Pomnika Syrenki. Wolne wejście.

Makieta akustyczna odwzorowuje wnętrze przyszłej głównej sali koncertowej, która będzie najważniejszym elementem Sinfonia Varsovia Centrum – nowej siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia, która powstaje przy Grochowskiej 272 na warszawskim Kamionku. Trwa rozstrzygnięcie przetargu na roboty rozbiórkowe pierwszego etapu prac budowlanych tej inwestycji.

Makieta w skali 1:10 została wykorzystana do zaplanowania akustyki wnętrza sali koncertowej, która w przyszłości pomieści prawie 1900 słuchaczy! Będzie to największa tego typu hala w Polsce.

Na planszach wokół makiety umieszczono wizualizacje całego kompleksu Sinfonia Varsovia Centrum oraz historię orkiestry w pigułce. Wchodzących do pawilonu wita muzyka i ruchomy obraz: nagrania wideo instrumentalistów Sinfonii Varsovii (seria „Scale Concerts”) oraz artystyczny timelapse dokumentujący budowę modelu i jego badania akustyczne.

Symboliczne jest usytuowanie pawilonu w centralnej części dzielnicy nadwiślańskiej przy bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego. To miejsce, w którym łączą się dwa odcinki bulwaru – nowy i ten oczekujący na prace rewitalizacyjne. Obiekt można znaleźć tuż po wyjściu ze stacji Centrum Nauki Kopernik i znajduje się praktycznie na wysokości symbolu stolicy – pomnika Syrenki. Z pawilonu roztacza się malowniczy widok na nurt rzeki. Przed budynkiem można usiąść na trawniku i cieszyć się widokiem przy dźwiękach muzyki klasycznej.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...