Modelowa Sinfonia Varsovia na Bulwarach Wiślanych

Strona głównaCO ROBIĆ W WARSZAWIEModelowa Sinfonia Varsovia na Bulwarach Wiślanych

Modelowa Sinfonia Varsovia na Bulwarach Wiślanych

- Reklama -spot_img

Jak będzie wyglądała najnowocześniejsza sala koncertowa stolicy? Można ją można zobaczyć na Bulwarach Wiślanych – na szczegółowo wykonanym modelu w proporcji 1:10 w ramach wystawy „Sinfonia Varsovia w skali”.

Makietę można oglądać do 2 października w godzinach od 9.00 do 21.00. Znajduje się w pawilonie przy Bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego, obok Pomnika Syrenki. Wolne wejście.

Makieta akustyczna odwzorowuje wnętrze przyszłej głównej sali koncertowej, która będzie najważniejszym elementem Sinfonia Varsovia Centrum – nowej siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia, która powstaje przy Grochowskiej 272 na warszawskim Kamionku. Trwa rozstrzygnięcie przetargu na roboty rozbiórkowe pierwszego etapu prac budowlanych tej inwestycji.

Makieta w skali 1:10 została wykorzystana do zaplanowania akustyki wnętrza sali koncertowej, która w przyszłości pomieści prawie 1900 słuchaczy! Będzie to największa tego typu hala w Polsce.

Na planszach wokół makiety umieszczono wizualizacje całego kompleksu Sinfonia Varsovia Centrum oraz historię orkiestry w pigułce. Wchodzących do pawilonu wita muzyka i ruchomy obraz: nagrania wideo instrumentalistów Sinfonii Varsovii (seria „Scale Concerts”) oraz artystyczny timelapse dokumentujący budowę modelu i jego badania akustyczne.

Symboliczne jest usytuowanie pawilonu w centralnej części dzielnicy nadwiślańskiej przy bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego. To miejsce, w którym łączą się dwa odcinki bulwaru – nowy i ten oczekujący na prace rewitalizacyjne. Obiekt można znaleźć tuż po wyjściu ze stacji Centrum Nauki Kopernik i znajduje się praktycznie na wysokości symbolu stolicy – pomnika Syrenki. Z pawilonu roztacza się malowniczy widok na nurt rzeki. Przed budynkiem można usiąść na trawniku i cieszyć się widokiem przy dźwiękach muzyki klasycznej.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content