Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Podczas przedłużonego weekendu majowego na mieszkańców Warszawy czeka szereg emocjonujących wydarzeń i atrakcji, takich jak porywające widowisko w Multimedialnym Parku Fontann, Festiwal Europejski, Bieg Konstytucji 3 maja, otwarcie sezonu bulwary, możliwość zwiedzenia m.in. Domu Hansena w Szuminie.

Majówka w Warszawie – atrakcje na długi weekend

Jesteś zainteresowany udziałem w pokazach Multimedialnego Parku Fontann, Europejskim Festiwalu na Trakcie Królewskim, a może 3 maja w Biegu Konstytucji? A może wolisz rozpocząć sezon plenerowy na Bulwarach Wiślanych? To tylko niektóre z ekscytujących atrakcji, które będą miały miejsce podczas nadchodzącego długiego weekendu. Od 1 maja rusza nowy sezon Warszawskich Linii Turystycznych, oferujących bezpłatne przejazdy zabytkowymi autobusami i tramwajami oraz bezpłatne przeprawy przez Wisłę.

Majówka w Warszawie – Festiwal Europejski na Krakowskim Przedmieściu

Europejski Festiwal na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się w weekend majowy, który przypada jednocześnie na 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na uczestników czeka bogata oferta rozrywkowa, obejmująca koncerty, tańce i teatry uliczne, a wszystko to zaplanowane na środę, 1 maja. Na scenie Hotelu Bristol wystąpią utalentowani muzycy z całej Europy. Roberto Ruggeri oczaruje publiczność ukochaną włoską klasyką, a Chris Schittulli oczaruje popularnymi francuskimi utworami. Dodatkowo Shannon, ze swoją wyjątkową celtycką fuzją, zaprezentuje utwory z różnych zakątków globu.

Podczas tej niezwykłej okazji Trakt Królewski zamieni się w tętniącą życiem europejską wioskę. Wyruszając w podróż z ulicy Królewskiej na Plac Zamkowy, Mykanowska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wypełni powietrze swoimi melodyjnymi melodiami. Dodatkowo utalentowani artyści ze Szkoły Muzycznej B&B uświetnią wydarzenie swoimi porywającymi występami, zapraszając jednocześnie do udziału w warsztatach „Dancing Europe”. Warsztaty te będą okazją do poznania podstawowych kroków różnych tańców, m.in. polki, mazurka, paso doble, zorby i wielu innych.

Majówka w Warszawie nad Wisłą i w miejskich parkach

Podczas przedłużonego weekendu w stolicy nad Wisłą i w parkach miejskich odbędą się liczne uroczystości. Ekscytującym punktem tegorocznych obchodów będą zsynchronizowane pokazy wodne w warszawskich fontannach z kultowymi przebojami zespołu ABBA. Uroczyste otwarcie zaplanowano na weekend majowy, a pierwsze emocjonujące występy w Multimedialnym Parku Fontann odbywać się będą codziennie od 1 do 4 maja, począwszy od godz. 21:30. Dodatkowo na pobliskich Bulwarach rozpocznie się sezon ogrodniczy.

Zaznaczcie w kalendarzu długo wyczekiwane Wielkie Otwarcie Sezonu Dystryktu Wisła, które odbędzie się w dniach 25-26 maja. Przygotuj się na zaskoczenie mnóstwem ekscytujących atrakcji i nieoczekiwanych rozkoszy, które zostały starannie przygotowane na tę wyjątkową okazję. Niezwykłą atrakcją jest fascynująca parada łodzi świetlnych i muzycznych RiverLights, fachowo zorganizowana przez cenioną firmę Do Dzieła! Fundacja. Zanim jednak rozpoczną się huczne uroczystości, 28 kwietnia na malowniczej plaży Saskiej odbędzie się emocjonujące spotkanie ze znanym artystą-rzeźbiarzem Janem Sajdakiem. Sajdak, twórca urzekających wiklinowych kopuł zdobiących plażę, zaprasza wszystkich do wspólnego dekorowania tej urokliwej wiklinowej wioski. Oprócz warsztatów tkackich uczestnicy będą mogli wygrzać się w blasku trzaskającego ogniska i rozkoszować się poruszającym występem utalentowanego zespołu Sen Motyla.

Bulwary Wiślane w Warszawie
Bulwary Wiślane w Warszawie

Warszawskie Linie Turystyczne biją rekordy

Warszawskie Linie Turystyczne odnoszą bezprecedensowy sukces i biją dotychczasowe rekordy. W ramach wyjątkowej oferty Warszawskie Linie Turystyczne oferują pasażerom możliwość skorzystania z bezpłatnych rejsów promami „Słonka”, „Pliszka” i „Wilga”. Rejsy te odbywają się codziennie w święta oraz w weekendy, a także w pozostałe dni od 1 maja do 30 czerwca i od 1 do 22 września. Dodatkowo pasażerowie mają możliwość wybrania się na całodniowy rejs do Serocka. Bilet normalny kosztuje 36 zł, natomiast bilet ulgowy można nabyć za połowę ceny.

Od 1 maja na torach kursować będą nostalgiczne tramwaje linii 36, kursujące obok czynnej w okresie wakacyjnym linii „T”. Ponadto ulicami stolicy na linii 100 pojadą słynny Jelcz „Ogórek” i zabytkowe autobusy Ikarus.

Jeśli szukasz alternatywy na spędzenie weekendu w mieście, rozważ wizytę w Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej. Od 1 maja WLT będzie organizować przejazdy w każdą sobotę przez cały sezon letni. A jeśli dopadnie Cię głód, możesz nawet zjeść pysznego grilla lub zebrać się przy przytulnym ognisku.

Źródło: um.warszawa.pl

Może Cię zainteresować:

👉 Bulwary Wiślane w Warszawie
👉 Ogród Krasińskich w Warszawie
👉 Park Edwarda Szymańskiego w Warszawie
👉 Ogród Saski w Warszawie – atrakcje

👉 Park Pole Mokotowskie
👉 Park Skaryszewski
👉 Park Bródnowski
👉 Park Ujazdowski
👉 Pałac w Wilanowie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...