Majówka w Warszawie – ABBA w Parku Fontann

W odróżnieniu od zeszłorocznego sezonu inspirowanego Disneyem, fontanny będą teraz kołysać się i wirować w rytm kultowych melodii zespołu ABBA. Wernisaż efektownych spektakli w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się w weekend majowy. To bezpłatne widowisko gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny i stanowi wspaniałą propozycję dla tych, którzy chcą spędzić weekend majowy w Warszawie.

Co roku w Stołecznej Estradzie, zlokalizowanej u podnóża Starego Miasta, odbywają się pokazy świetlne i dźwiękowe. Przyciągające setki tysięcy tłumy warszawskie fontanny opowiadają urzekające opowieści i miejskie mity. Hipnotyzujące połączenie wody, wizualizacji, melodii i oświetlenia tworzy niezwykłe spektakle, które urzekają publiczność każdego pokolenia.

Przedstawienia w Warszawie na stałe zadomowiły się na scenie kulturalnej miasta, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i gości z Polski i zagranicy. Nadchodząca produkcja zatytułowana „Dancing Queen” przeniesie widzów do roku 1976, kiedy Warszawę swoją obecnością zaszczyciła znana sensacja muzyczna ABBA. Tuż przed premierą albumu „Arrival” szwedzki zespół udał się do Polski, aby dać koncert wyłącznie dla programu telewizyjnego Studio 2. Multimedialny Park Fontann uczci tę doniosłą okazję zupełnie nowym widowiskiem.

Od 1 do 4 maja inauguracyjne spektakle roku będą odbywać się codziennie o godzinie 21:30. Następnie można oglądać pokazy w każdy piątek i sobotę przez cały maj, czerwiec i lipiec o tej samej porze. W sierpniu pokazy rozpoczną się o godzinie 20:30, a we wrześniu o godzinie 20:00. Udział w pokazach w Multimedialnym Parku Fontann jest bezpłatny, gdyż dofinansowuje je Miasto Warszawa. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna jest Stołeczna Estrada.

W trakcie pierwszego pokazu inauguracyjnego (1 maja), w Multimedialnym Parku Fontann zostanie wydzielona strefa specjalnie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W strefie tej znajdzie się specjalnie zaprojektowany podest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo dostępna będzie pętla indukcyjna dla osób niesłyszących. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, która będzie dostępna na stronie https://estrada.com.pl/multimedialny_park/2024/.

Może Cię zainteresować:

👉 Bulwary Wiślane w Warszawie
👉 Ogród Krasińskich w Warszawie
👉 Park Edwarda Szymańskiego w Warszawie
👉 Ogród Saski w Warszawie – atrakcje

👉 Park Pole Mokotowskie
👉 Park Skaryszewski
👉 Park Bródnowski
👉 Park Ujazdowski
👉 Pałac w Wilanowie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...