Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i spektakle

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i występy to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nadchodzący weekend przygotowało kilka jednostek miejskich.

Pawilon Edukacyjny Kamień

Zapraszamy 1 czerwca w godzinach 12:00-16:00 do Kamiennego Pawilonu Edukacyjnego na emocjonujący piknik wypełniony warsztatami przyrodniczymi i angażującymi zajęciami. Odkryj radość tworzenia kul kwiatowych i wyjątkowych zabawek przy użyciu drewna, papieru i materiałów pochodzących z recyklingu. Uwolnij swoją kreatywność dzięki malowaniu twarzy z motywami roślinnymi i zwierzęcymi i ciesz się klasycznymi grami podwórkowymi, takimi jak zajęcia i kółko i krzyżyk. To wydarzenie nie jest przeznaczone tylko dla dzieci – zachęcamy także dorosłych, aby przyłączyli się i na nowo doświadczyli młodzieńczego ducha. Nie przegap tej okazji do zabawy i nauki!

Wszystkie zajęcia podczas wydarzenia są całkowicie bezpłatne, choć na niektóre zajęcia konieczna będzie rejestracja, zarówno online, jak i na miejscu.

W godzinach 12:00-16:00 odbędą się angażujące warsztaty pt. „Świat Mikroorganizmów”. Uczestnicy będą mieli okazję wspólnie badać i wyszukiwać bakterie, a także ustalać, czy są one widoczne bez pomocy mikroskopu. Dodatkowo dzieci zdobędą cenną wiedzę na temat znaczenia mycia rąk i odkryją skuteczne środki zapobiegające przenoszeniu mikroorganizmów. Rejestracji można dokonać na miejscu, a warsztaty rozpoczynają się co godzinę.

W nadwiślańskiej dzielnicy Wisła zaplanowano liczne atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Pracownicy plaży w Warszawie zapraszają osoby indywidualne na warsztaty robienia makram na plaży Rusałka o godzinie 11:00 oraz zajęcia jogi na plaży Żoliborz (11:00 dla Joga Family i 13:00 dla Yoga dla dzieci). Dodatkowo dla tych, którzy chcą aktywniej spędzić czas, w Przystani Warszawa dostępne będą zajęcia SUP, które rozpoczną się o godzinie 18:00.

Dzielnica Wisła

W obchodach Dnia Dziecka biorą udział także restauracje położone nad Wisłą. Już od godziny 12:00 w sobotę w Cud nad Wisłą odbędą się różnorodne, angażujące zajęcia dla dzieci, takie jak malowanie twarzy, zabawa w bańki mydlane czy świecące tatuaże. Dodatkowo o godzinie 14:00 fani Disneya będą mieli okazję wysłuchać koncertu z urokliwymi piosenkami w wykonaniu utalentowanych śpiewających księżniczek. Później, o godzinie 16:00, gorąco polecamy udać się na plażę Poniatówka, gdzie zaprezentowana zostanie wciągająca interpretacja klasycznej baśni o Czerwonym Kapturku. Twórcy spektaklu przedstawią dzieciom zarówno znaną wersję historii, jak i intrygującą adaptację „co by było, gdyby”. A co najważniejsze, wstęp na wszystkie te wydarzenia jest całkowicie bezpłatny.

Dzień Dziecka w Wiśle to nie tylko jeden dzień, to cały weekend pełen atrakcji. W ramach tego święta w godzinach 12:00-15:00 w niedzielę w Porankach i Wieczorach MOSiR odbędą się różnorodne zajęcia i warsztaty dla dzieci. Zajęcia te obejmują warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogą nauczyć się technik szybkiego szkicowania, sesje malowania twarzy, warsztaty biżuterii ceramicznej oraz szereg gier i ćwiczeń fizycznych odpowiednich dla dzieci w każdym wieku. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z innowacyjną szkołą Wizards of Art.

Lasy Miejskie

Lasy Miejskie w Warszawie zorganizowały różnorodne zajęcia dla rodzin z dziećmi. Jednym z nich są warsztaty wikliniarskie, które odbędą się w sobotę o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul. Rydzowa 1). Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się robić wianki i kosze, które następnie będą mogli zabrać ze sobą do domu.

Dołącz do nas i zyskaj ekscytującą okazję do poznania fascynującego świata owadów, jednocześnie przyczyniając się do czystości lasu. O godzinie 9:00 rozpocznie się spacer pod przewodnictwem entomologów u zbiegu ulic Lucerny i Traktatu Lubelskiego. Odkryj sekrety królestwa owadów, angażując się w sprzątanie lasów. Informujemy, że na to wydarzenie o ograniczonej liczbie miejsc wymagana jest rejestracja, której można dokonać na stronie internetowej Lasów Miejskich (otwiera się w nowej karcie).

Z okazji Dnia Dziecka Bielany organizują w niedzielę czwartą odsłonę inicjatywy Ekopoukładani. Akcja ta umożliwia mieszkańcom wymianę starych urządzeń elektrycznych i baterii na sadzonki roślin. W tym roku warszawiacy będą mogli wybierać spośród 8 rodzajów roślin, m.in. mrozoodpornej lawendy, nagietka, baby cosmos, borówki, kocimiętki Fassen, goździków, oregano i bazylii.

Zaznaczcie w kalendarzu niedzielę 2 czerwca, gdyż w godzinach 11:00-16:00 na Osiedlu Chomiczówka zlokalizowanym przy ul. P.Nerudy 1.

Źródło: um.warszawa.pl

Może Cię zainteresować:

👉 Bulwary Wiślane w Warszawie
👉 Ogród Krasińskich w Warszawie
👉 Park Edwarda Szymańskiego w Warszawie
👉 Ogród Saski w Warszawie – atrakcje

👉 Park Pole Mokotowskie
👉 Park Skaryszewski
👉 Park Bródnowski
👉 Park Ujazdowski
👉 Pałac w Wilanowie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...