Darmowe boiska, korty i siłownie plenerowe

Po miesiącach spędzonych w domu stolica zachęca wszystkich mieszkańców do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. W całym mieście można bezpłatnie korzystać z kilkuset obiektów sportowych.

Zapraszam do korzystania z obiektów zlokalizowanych przy placówkach oświatowych. Opracowaliśmy dla Państwa bazę terenów sportowych, dzięki której szybko odnajdziecie najbliższe boisko, bieżnię lub kort tenisowy. Zapraszam do aktywnego korzystania – zachęca do aktywności na świeżym powietrzu zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Warszawiacy mają również do dyspozycji siłownie plenerowe oraz wiele innych boisk sportowych. Wszystkie udogodnienia są dostępne bezpłatnie w określonych godzinach i dniach tygodnia.

Każda z dostępnych lokacji została opisana w specjalnej  bazie z podziałem na dzielnice. Znajdują się tam również informacje o tym, jakie rodzaje obiektów są dostępne na danym terenie, z jakim rodzajem powierzchni oraz w jakich dniach i godzinach można z nich korzystać. Zaznaczono również, czy przedmiotowe boisko jest wyposażone w oświetlenie, trybuny i toalety.

Bieżnia w Skrai

Teren dawnej Skry został uporządkowany, a bieżnia lekkoatletyczna wyremontowana. Osoby fizyczne mogą również z niego korzystać bez zastrzeżeń. Wystarczy sprawdzić, czy dany termin nie został zarezerwowany przez grupy zorganizowane. Harmonogram rezerwacji jest na bieżąco aktualizowany na stronie  stronie internetowej.

Bieżnia, podobnie jak cały kompleks, czynna jest codziennie od 7:00 do 18:00, ponieważ nie jest oświetlona. W miesiącach letnich planowane jest wydłużenie godzin otwarcia.

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content