Darmowe boiska, korty i siłownie plenerowe

Po miesiącach spędzonych w domu stolica zachęca wszystkich mieszkańców do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. W całym mieście można bezpłatnie korzystać z kilkuset obiektów sportowych.

Zapraszam do korzystania z obiektów zlokalizowanych przy placówkach oświatowych. Opracowaliśmy dla Państwa bazę terenów sportowych, dzięki której szybko odnajdziecie najbliższe boisko, bieżnię lub kort tenisowy. Zapraszam do aktywnego korzystania – zachęca do aktywności na świeżym powietrzu zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Warszawiacy mają również do dyspozycji siłownie plenerowe oraz wiele innych boisk sportowych. Wszystkie udogodnienia są dostępne bezpłatnie w określonych godzinach i dniach tygodnia.

Każda z dostępnych lokacji została opisana w specjalnej  bazie z podziałem na dzielnice. Znajdują się tam również informacje o tym, jakie rodzaje obiektów są dostępne na danym terenie, z jakim rodzajem powierzchni oraz w jakich dniach i godzinach można z nich korzystać. Zaznaczono również, czy przedmiotowe boisko jest wyposażone w oświetlenie, trybuny i toalety.

Bieżnia w Skrai

Teren dawnej Skry został uporządkowany, a bieżnia lekkoatletyczna wyremontowana. Osoby fizyczne mogą również z niego korzystać bez zastrzeżeń. Wystarczy sprawdzić, czy dany termin nie został zarezerwowany przez grupy zorganizowane. Harmonogram rezerwacji jest na bieżąco aktualizowany na stronie  stronie internetowej.

Bieżnia, podobnie jak cały kompleks, czynna jest codziennie od 7:00 do 18:00, ponieważ nie jest oświetlona. W miesiącach letnich planowane jest wydłużenie godzin otwarcia.

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...