Sample Page Title

Wydarzenia Warszawa

Wydarzenia Warszawa – w tym miejscu znajdziesz listę aktualnych wydarzeń i atrakcji, które są doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu czy weekendu w stolicy Polski. Wśród atrakcji turystycznych Warszawy znajdziecie wiele ośrodków kulturowych, muzeów, teatrów, klubów czy obiektów sportowych. Warto śledzić na bieżąco co dzieje się w Warszawie, aby nie przegapić ciekawych atrakcji. Warszawa to miasto, w którym regularnie odbywają się imprezy z udziałem znanych polskich oraz zagranicznych gwiazd. Polecamy śledzić na bieżąco aktualny kalendarz wydarzeń.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Paolo Uccello – Madonna z Dzieciątkiem

21 stycznia 2022 - 8 stycznia 2023

30zł
Wystawa Paolo Uccello – Madonna z Dzieciątkiem

Wystawa Paolo Uccello – Madonna z Dzieciątkiem w Zamku Królewskim w Warszawie od 25 stycznia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r.

Kolejna perła europejskiego malarstwa w Zamku Królewskim w Warszawie. Tym razem w Galerii Arcydzieł zagości Madonna z Dzieciątkiem Paola Uccella, jednego z najznamienitszych przedstawicieli włoskiego quattrocenta. Obrazowi będą towarzyszyły dzieła czterech innych włoskich mistrzów z okresu średniowiecza i wczesnego renesansu pochodzące z zamkowej kolekcji. Pokaz obrazu Uccella wpisuje się w cykl spotkań z arcydziełami europejskiego malarstwa pod hasłem Arcydzieła na Zamku.

Quattrocento, czyli wiek XV, jest postrzegany jako przejście ze średniowiecza do epoki
renesansu. We Włoszech bogata Florencja, w której władza spoczywała od lat 30. XV w. w
rękach Medyceuszy, stała się centrum kulturalnym i intelektualnym epoki. Twórczość
florenckich artystów, architektów i naukowców znacząco wpłynęła na rozwój renesansu w
Europie. Jednym z najbardziej interesujących artystów tworzących w epoce quattrocenta był Paolo Uccello. Uczeń Lorenza Ghibertiego i przyjaciel Donatella cieszył się sławą wirtuoza perspektywy. Tworzył we Florencji, Wenecji, Bolonii oraz Padwie. Malował freski i obrazy tablicowe, projektował mozaiki i intarsje.

Uccello (wł. ptak) to pseudonim używany przez malarza co najmniej od 2. poł. lat 30. XV w., wiążący się z jego zamiłowaniem do rysowania zwierząt. Twórczość Uccella wywarła wpływ na wielu słynnych malarzy, takich jak Piero della Francesca, Albrecht Dürer czy Leonardo da Vinci.

Madonna z Dzieciątkiem została namalowana po powrocie mistrza z Wenecji do Toskanii ok.
1430 r. Na obrazie zaskakująco oszczędne płaszczyzny architektoniczne tronu w ciekawy
sposób kontrastują z bogactwem i złożonością szat oraz oryginalnością póz postaci. To
upodobanie do abstrakcji geometrycznej łączone z wpływami sztuki późnego gotyku jest
swoistym znakiem rozpoznawczym Paola Uccella.

Wystawa Paolo Uccello – Madonna z Dzieciątkiem
Wystawa Paolo Uccello – Madonna z Dzieciątkiem

Paolo Uccello i piękne Madonny

Ekspozycji obrazu Paola Uccella towarzyszą następujące dzieła, pochodzące z kolekcji
zamkowej: Matka Boska Tronująca z Dzieciątkiem w otoczeniu świętych, Taddeo Gaddi, Matka Boska z Dzieciątkiem i aniołami, Rossello di Jacopo Franchi, Matka Boska z Dzieciątkiem na tronie, ze św. Katarzyną Aleksandryjską i św. Janem Chrzcicielem, (przypisywany) Pietro Lorenzetti, Madonna z Dzieciątkiem, Andrea di Nerio.

Wystawa włączona w stałą trasę zwiedzania w ramach biletu do Galerii Arcydzieł. Dostępna od 25 stycznia 2022 roku (z przerwą konserwatorską od 15 do 18 lutego) od wtorku do niedzieli w godz. 10.00–17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00).

Bilety do Galerii Arcydzieł (parter):

bilet normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, dzieci i młodzież w wieku 7–16 lat – 1 zł
bilety łączone – Trasa Królewska i Galeria Arcydzieł: normalny 50 zł, ulgowy 30 zł,
dzieci i młodzież w wieku 7–16 lat – 2 zł (dostępne tylko w kasie stacjonarnej Zamku)
dzieci do 7 roku życia są uprawnione do bezpłatnego zwiedzania
w środy wstęp bezpłatny (darmowe wejściówki do pobrania w kasie Zamku)

Zasady zwiedzania i ceny biletów są dostępne na stronie internetowej Zamku https://zamekkrolewski.pl/

Więcej informacji na stronie: https://zamek-krolewski.pl/aktualnosc/wystawy-czasowe/1256-paolo-uccello-madonna-z-dzieciatkiem


 

Polecamy śledzić na bieżąco aktualne wydarzenia Warszawa

Szczegóły

Początek:
21 stycznia 2022
Koniec:
8 stycznia
Koszt:
30zł
https://www.zamek-krolewski.pl/

Miejsce wydarzenia

Zamek Królewski w Warszawie
plac Zamkowy 4,
Warszawa, mazowieckie 00-277 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 22 35 55 170
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Wydarzenia Warszawa – co, gdzie, kiedy w Warszawie?

Na naszej stronie Warsaw City znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na spędzenie czasu w Warszawie. Niezależnie od tego, czy jesteś maniakiem muzyki klasycznej, naukowcem, miłośnikiem sztuki, filmu czy maniakiem historii – Warszawa ma wiele do zaoferowania. Jeśli planujesz wycieczkę do pięknej stolicy Polski, sprawdź te miejsca, które warto odwiedzić, aby jak najlepiej wykorzystać zwiedzanie Warszawy.

Na naszym portalu aktywna Warszawa znajdziesz wiele ciekawych inspiracji do spędzenia aktywnie czasu w Warszawie.

Na stronie wydarzenia Warszawa znajdziesz kalendarz najciekawszych spektakli, wystaw, koncertów i innych ciekawych wydarzeń w Warszawie.

Wydarzenia Warszawa – śledź kalendarz wydarzeń

Wydarzenia Warszawa to miejsce na naszej stronie, gdzie znajdziecie aktualne informacje co się dzieje w Warszawie. Jeśli planujesz weekend w Warszawie sprawdź koniecznie najciekawsze  atrakcje w Warszawie.

W zakładce atrakcje w Warszawie znajdziesz wiele ciekawych propozycji dla każdego niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Mamy nadzieję, że na naszym portalu znajdziecie inspirację na historyczne, ciekawe, zabawne i niezapomniane spędzenie czasu w stolicy Polski.

Wydarzenia Warszawa, które polecamy między innymi: muzea w Warszawie, kina w Warszawie, teatry w Warszawie czy też najładniejsze parki w Warszawie.

Jeśli jeszcze nie byłeś w stolicy Polski, zobacz koniecznie polecane miejsca w Warszawie, gdzie znajdziesz np. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Neonów, Kino Muranów, czy Teatr Kamienica.

Odkrywaj Warsaw City we własnym tempie i poznaj historyczne i nowoczesne strony miasta na panoramicznym autobusie wycieczkowym. Wycieczka rozpoczyna się przy monumentalnym Pałacu Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w Polsce. Tutaj możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto z 30. piętra, zanim wyruszysz na dalsze zwiedzanie.

Wydarzenia Warszawa – co warto zobaczyć

Warszawa to tętniąca życiem stolica Polski i największe miasto kraju. Położona nad Wisłą i rozłożona na dużym obszarze Warszawa zachwyca swoją historią, życiem nocnym i wysokim standardem restauracji.

Jeśli interesujesz się historią, powinieneś wysiąść w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie burzliwa historia miasta jest ożywiana przez ponad 1000 eksponatów. Ponadto w Muzeum Narodowym znajduje się ponad 400 prac najwybitniejszych polskich artystów. Możesz także zabrać dzieci na spotkanie ze słynnymi rodzimymi niedźwiedziami brunatnymi z warszawskiego zoo i zobaczyć 500 innych gatunków rodzimych i egzotycznych zwierząt.

Wydarzenia w Warszawie zdecydowanie zaspokoją gusta i oczekiwania niejednego melomana, miłośnika sztuki i znawcy historii. A to wszystko dzięki tętniącemu życiu kulturalnemu, niezliczonym festiwalom, wydarzeniom artystycznym, nowoczesnym muzeom oraz pięknym parkom, które obejmują jedną czwartą miasta. Dzięki tym wszystkim atrakcjom możesz mieć pewność, że spędzenie weekendu w stolicy Polski będzie niezapomniane.

Jeśli zastanawiacie się gdzie zjeść w Warszawie polecamy przeczytać nasze wpisy najlepsze restauracje w Warszawie, najlepsze burgery w Warszawie, bar mleczny Warszawa, oraz najlepsze kawiarnie w Warszawie.

Wydarzenia Warszawa – popularne w Warszawie

Szukasz czegoś do zrobienia w Warszawie? Niezależnie od tego, czy jesteś miejscowym, nowym w mieście, czy po prostu jeździsz po mieście, mamy mnóstwo wspaniałych wskazówek i wydarzeń. Możesz przeglądać według lokalizacji, co jest popularne, nasze najlepsze typy, darmowe i płatne wydarzenia Warszawa.

Ze względu na rosnący wybór tętniących życiem klubów i barów, z których każdy ma swój niepowtarzalny styl, Warszawa oficjalnie stała się jednym z najlepszych miejsc nocnego życia w Europie. Aby uzyskać najlepsze wrażenia po zmroku, przeplataj się między gorącymi punktami miasta i niektórymi z jego najlepszych kulturalnych doświadczeń, a będziesz mieć to wszystko. Stolica kraju jest również największa, oferując odwiedzającym szeroki wachlarz zajęć, od muzyki i teatru po modne lokale na koktajl. Poznaj bogatą historię miasta w dzień i jego eleganckie miejsca nocą.

Skip to content