WOŚP gra dla Warszawy – finał już w niedzielę

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat gra w Warszawie i dla Warszawy. W tym roku wolontariusze będą rozproszeni po całym mieście, zbierając środki dla WOŚP. Na terenie PGE Narodowego powstanie scena, miasteczko i główne studio, w którym zaprezentowany zostanie także porywający spektakl „Światło do nieba”.

Obecnie trwają przygotowania do 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie na głównej scenie wystąpi szereg wyjątkowych zespołów. Wystąpią utalentowani artyści: Golden Life, Kwiat Jabłoni, Tulia, Enej, Zalewski i LemON. Aby zapewnić płynny przebieg imprezy, na całej łące wprowadzono zakaz parkowania.

Klub Miłośników Transportu Miejskiego we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego zorganizował specjalne przejazdy komunikacyjne na zbliżający się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę na ulicach Praga-Południe i Praga-Północ będzie kursować wydzielona linia autobusowa 32A, natomiast linia tramwajowa 32T połączy ul. Wiatraczna i Koło. Obie linie będą miały przystanki przy Alei Zielenieckiej, co zapewni wygodny dojazd do miasta WOŚP. Przejazd tymi specjalnymi liniami będzie bezpłatny, a na pokładach pojazdów wolontariusze z załogi KMKM będą zbierać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej informacji na temat organizacji transportu na wydarzenie można znaleźć na stronie kmkm.waw.pl.

Światełko do nieba

Dołącz do tłumu na terenie stadionu wieczorem i weź udział w urzekającym wydarzeniu „Światło do nieba”. Aby zapewnić bezproblemową podróż powrotną do domu, zalecamy skorzystanie z transportu WTP. Od godziny 19:30 będą kursowały dodatkowe autobusy linii 509: jadące w kierunku Gocławia z przystanku Rondo WAGOWA 03 oraz w kierunku Winnicy z przystanku Rondo WAGOWA 04. Dodatkowo z Al. będą kursować dodatkowe tramwaje. Zielenieckiej. Złap tramwaje linii 7 przy Al. Przystanek Zieleniecka 11 w kierunku Placu Narutowicza. Dla osób jadących tramwajem linii 26 w kierunku PKP Wola (Wolska) pierwszym przystankiem będzie Al. Zielenieckiej 05.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wtp.waw.pl/zmiany

Weź udział w licytacji

Weź udział w licytacji wyjątkowych przedmiotów i niezapomnianych wrażeń.
Władze miasta Warszawy zorganizowały ekskluzywne aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Rafał Trzaskowski hojnie przekazał niezwykły głośnik, który wcześniej znajdował się w Sali Kongresowej cenionego Pałacu Kultury i Nauki. Ten wyjątkowy sprzęt ma nie tylko znaczenie historyczne, ponieważ pochodzi z obiektu poddawanego obecnie renowacji, ale także stanowi niezwykłe osiągnięcie inżynieryjnego rzemiosła, ponieważ został wyprodukowany przez renomowaną firmę audio Goodmans of England. Aukcja internetowa poświęcona Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy potrwa do 29 stycznia 2024 r., zapewniając szerokie możliwości udziału zainteresowanym licytantom. Szczęśliwy zwycięzca aukcji będzie miał zaszczyt osobiście odebrać ceniony głośnik od Prezydenta Warszawy, dzięki czemu stanie się on niezwykłą pamiątką ze stolicy.

WOŚP gra dla Warszawy

Do tej pory Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hojnie przekazała sprzęt medyczny o wartości prawie 24 mln zł do każdego szpitala miejskiego zlokalizowanego w Warszawie.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...