Wiwat Bieg Konstytucji 3 maja

Bieg Konstytucji 3 maja wraca po pandemicznej przerwie. Ratusz namawia do wspólnego wiwatowania. We wtorek okolice ul. Myśliwieckiej będą przez kilka godzin zamknięte dla samochodów.

Tysiące biegaczy

We wtorek 3 maja o godz. 11.00 biegacze wystartują z ulicy Myśliwieckiej, biegną wzdłuż Rozbratu, Książęca, al. Ujazdowskie, Agrykola, Szwoleżerów, Kawalerii i po przejechaniu 5 km zakończą na Myśliwieckiej. Trasa posiada atest PZLA.

Pierwotny limit 2,5 tys. miejsca już się wyczerpały, organizatorzy dodali kolejne 500 miejsc. Zapisywać się można do poniedziałku 2 maja na stronie wyścigu (o ile pula miejsc się nie wyczerpie). W biegu może wziąć udział każdy, kto w dniu biegu najpóźniej ukończy 13 lat (wymagana jest zgoda osoby niepełnoletniej).

Oficjalna koszulka biegu posiada stylizowany napis „Vivat Maj, 3 Maj”. Na starcie pojawi się grupa rekonstrukcyjna w strojach z epoki.

Bieg organizowany jest wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy (a ściślej specjalizującą się w rekreacji Aktywną Warszawę) z Fundacją „Maraton Warszawski”. Honorowym starterem biegu będzie wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Do klasyfikacji Ligi Mistrzów Warszawy liczą się cztery starty z pięciu największych imprez biegowych w stolicy. Organizują je Półmaraton i Fundacja Maraton Warszawski, a także Bieg Konstytucji, Bieg Powstania i Bieg Niepodległości, których w tym roku współorganizuje Urząd Miasta i Fundacja.

Poranne objazdy

Centrum imprezy wraz ze startem i metą będzie zorganizowane przy ul. Myśliwieckiej,  w okolicy Stadionu Miejskiego Legii Warszawa. Organizatorzy uprzedzają o czasowych zmianach w organizacji ruchu w dniu biegu (3 maja):

– ul. Myśliwiecka (start i meta) – będzie zamknięta od godz. 9:00 do godz. 14:30.

– zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach będzie obowiązywał od 2 maja (poniedziałek) od godz. 20:00 do 3 maja (wtorek) ok. godz. 16:00.

– ul. Rozbrat, ul. Książęca– przejazd ulicami będzie zamknięty od godz. 10:30 do godz. 11:45.

– Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie (jezdnia wschodnia), Plac na Rozdrożu (jezdnia wschodnia) – ruch samochodowy w kierunku północnym (do centrum) będzie zamknięty w godz. 10:30-11:50. Zalecany objazd powyższego odcinka ul. Marszałkowską.

Przez cały czas trwania biegu, utrzymany będzie ruch samochodowy w kierunku południowym

– ul. Agrykola – będzie zamknięta w godz. 10:40-12:10.

– ul. Szwoleżerów, ul. Kawalerii – będą zamknięte w godz. 10:40-12:20.

Podane godziny są orientacyjne.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content