Warszawskie Spotkanie Wielkanocne w Wielką Sobotę

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę w namiocie na Dworcu Wschodnim. Na warszawiaków czekają świąteczne potrawy, muzyka na żywo, warsztaty rodzinne i niespodzianki dla najmłodszych.

“Święta Wielkanocne to symbol odrodzenia, zwycięstwa nad złem i zmartwychwstania. Z tej okazji życzę wszystkim mieszkańcom – zarówno tym, którzy są w Warszawie od zawsze, jak i tym, którzy zamieszkali wśród nas niedawno – pokoju. Na ukraińskiej ziemi, w polskich rodzinach, w codziennej pracy i przy świątecznych stołach – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.”

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę 16 kwietnia w godzinach 11.00-15.00 w namiocie na stacji Warszawa Wschodnia (wejście od ul. Lubelskiej). W udekorowanej sali staną stoły nakryte białymi obrusami, przy których mieszkańcy będą mogli zjeść świąteczny posiłek. Będzie zawierać żurek, jajko, sałatki, ciasto, kawę i herbatę.

Miasto jest przygotowane na przyjazd nawet tysiąca turystów. Jednocześnie przy stołach będzie mogło zasiąść około 200 osób. Ucztę umili muzyka na żywo. Podczas spotkania obecni będą również asystenci osób niepełnosprawnych.

Odbędą się również rodzinne warsztaty tworzenia ozdób z roślin i kwiatów, a także świąteczne warsztaty „Owijanie jajek włóczką”. Grupa animatorów zapewni dzieciom aktywne zajęcia plastyczne, edukacyjne i rekreacyjne. Dzieci otrzymają również drobne upominki – słodkie opakowanie z czekoladowym zajączkiem. Dorośli dostaną niebieskie niezapominajki w doniczkach z żółtą wstążką.

źródło: um.warszawa.pl



Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...