Warszawskie Spotkanie Wielkanocne w Wielką Sobotę

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę w namiocie na Dworcu Wschodnim. Na warszawiaków czekają świąteczne potrawy, muzyka na żywo, warsztaty rodzinne i niespodzianki dla najmłodszych.

“Święta Wielkanocne to symbol odrodzenia, zwycięstwa nad złem i zmartwychwstania. Z tej okazji życzę wszystkim mieszkańcom – zarówno tym, którzy są w Warszawie od zawsze, jak i tym, którzy zamieszkali wśród nas niedawno – pokoju. Na ukraińskiej ziemi, w polskich rodzinach, w codziennej pracy i przy świątecznych stołach – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.”

Warszawskie Spotkanie Wielkanocne odbędzie się w sobotę 16 kwietnia w godzinach 11.00-15.00 w namiocie na stacji Warszawa Wschodnia (wejście od ul. Lubelskiej). W udekorowanej sali staną stoły nakryte białymi obrusami, przy których mieszkańcy będą mogli zjeść świąteczny posiłek. Będzie zawierać żurek, jajko, sałatki, ciasto, kawę i herbatę.

Miasto jest przygotowane na przyjazd nawet tysiąca turystów. Jednocześnie przy stołach będzie mogło zasiąść około 200 osób. Ucztę umili muzyka na żywo. Podczas spotkania obecni będą również asystenci osób niepełnosprawnych.

Odbędą się również rodzinne warsztaty tworzenia ozdób z roślin i kwiatów, a także świąteczne warsztaty „Owijanie jajek włóczką”. Grupa animatorów zapewni dzieciom aktywne zajęcia plastyczne, edukacyjne i rekreacyjne. Dzieci otrzymają również drobne upominki – słodkie opakowanie z czekoladowym zajączkiem. Dorośli dostaną niebieskie niezapominajki w doniczkach z żółtą wstążką.

źródło: um.warszawa.plŚledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content