Warszawski Ratusz gra z WOŚP

Spacer po zakamarkach Pałacu Kultury i Nauki, unikatowy zegarek, a może głośnik z kultowej Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki? Wszystkie te przedmioty i przeżycia przekazane przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego i jego zastępców, Renatę Kaznowską i Tomasza Bratka, można wylicytować na aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

“Zachęcam Państwa do licytacji zabytkowego głośnika. Proszę pamiętać, że to przede wszystkim świadek wielkich wydarzeń kulturalnych minionej epoki. Okruch historii, który ktoś z Państwa przechowa we własnym domu – zaprasza do udziału w licytacji prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.”

Głośnik z Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki

Od wielu lat renomowana firma audio Goodmans of England wykorzystuje głośnik Sali Kongresowej, wspaniałe dzieło sztuki inżynierskiej, podczas największych i najważniejszych wydarzeń kulturalnych. To niezwykłe urządzenie nie tylko stanowi świadectwo trwającej renowacji hali, ale także stanowi prawdziwe arcydzieło samo w sobie.

Wyjątkowa jakość dźwięku wydobywającego się z głośników Teatru Kongresowego wywarła trwałe wrażenie na uczestnikach koncertów, sprawiając, że te występy do dziś będą żywo wspominane. Przez wiele lat na scenie tego renomowanego miejsca gościli kultowi artyści, tacy jak Marlena Ditrich, The Rolling Stones, Bob Dylan, Elton John i Patti Smith.

Aukcja internetowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa do 29 stycznia 2024 r. Szczęśliwy licytant, który zwycięży w licytacji, będzie miał możliwość odebrania głośnika osobiście od prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego w Pałacu Kultury i Nauki.

Gdzie w Pałacu Kultury i Nauki mieszkają koty?

Na terenie Pałacu Kultury i Nauki kryje się wiele tajemnic, w tym także obszarów zazwyczaj niedostępnych dla ogółu społeczeństwa. Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, osobiście poprowadzi zwycięzców aukcji podczas fascynującej wycieczki, prezentując nie tylko te ekskluzywne przestrzenie, ale także inne intrygujące lokalizacje w całym mieście.

Obserwując postępy w renowacji Sali Kongresowej, czeka na nas miła niespodzianka. W ciągu ostatniego roku poczyniono duże wysiłki w celu modernizacji hali, obejmującej modernizację jej zaplecza technicznego, sanitarnego, konferencyjnego i gastronomicznego.

Aukcja ma trwać aż do 29 stycznia 2024 roku.

Unikatowy zegarek Zegarek Time-R

Wśród przedmiotów wystawionych na aukcji podczas wydarzenia WOŚP znalazł się zegarek na rękę, który podarował wiceprezydentowi Warszawy Tomaszowi Bratkowi poseł Rady Najwyższej Ukrainy podczas ogólnoświatowego zgromadzenia w stolicy.

Zegarek Time-R to wyjątkowy czasomierz, wyposażony w mechanizm automatyczny i pozostający w nieskazitelnym stanie. To, co go wyróżnia, to przedstawienie Rady Najwyższej Ukrainy na tarczy. Ten niezwykły zegarek został podarowany wiceprezydentowi w dowód uznania dla nieocenionego wsparcia Warszawy dla Ukrainy w środku trwającego konfliktu. Stanowi potężny symbol i reprezentuje niezachwianą solidarność mieszkańców Warszawy z narodem ukraińskim.

Zakończenie aukcji zaplanowano na 9 lutego 2024 roku.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości Warszawa info, co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej (1)

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Financial Times „European Cities & Regions of the Future” Warszawa znalazła się w czołówce...
41. Bieg Chomiczówki

41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan

Dołącz do nas na Bielanach i przeżyj ugruntowane tradycją zimowe bieganie. Już teraz zapiszcie w kalendarzu niedzielę...
warszawa czyste powietrze

W Warszawie powołano zespół do spraw klimatu

Warszawa postawiła sobie ambitne cele polityki klimatycznej, których celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do...
376-urodziny-pragi

376 urodziny Pragi – program wydarzeń

Dla upamiętnienia 376. rocznicy Pragi prascy działacze społeczni zorganizowali szereg uroczystości. Należą do nich angażujące warsztaty, spokojne...
Warszawskie metro

Blisko miliard pasażerów podróżowało w 2023 roku pojazdami WTP

W 2023 roku z przewozów Warszawskiego Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało łącznie 956...
najlepsze pączki w Warszawie

Najlepsze pączki w Warszawie – TOP 5 w 2024...

Gdzie znaleźć najlepsze pączki w Warszawie? W karnawałowym menu znajdują się faworki, pączki, kluski serowe oraz tradycyjne...
Skip to content