Warszawa w gronie miast zakwalifikowanych do Innovation Training 2022

Warszawa jako jedno z 13 miast z całego świata zakwalifikowała się do Innovation Training 2022 – programu, który pomaga uczestnikom tworzyć najlepsze rozwiązania dla mieszkańców. Za organizację odpowiada Bloomberg Center for Public Innovation at Johns Hopkins University.

Innovation Training to program przeznaczony dla miast, które myślą i działają nieszablonowo. Organizatorzy zapraszają przedstawicieli z całego świata. W tym roku do tego prestiżowego grona zakwalifikowała się również Warszawa – jako jedno z trzech miast europejskich. Aby wziąć udział w programie, stolica musiała najpierw spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim konieczne było zdefiniowanie konkretnego, szerokiego i złożonego problemu, z którym boryka się miasto, a który jednocześnie ma istotny wpływ na jego mieszkańców. W przypadku Warszawy jako takie wyzwanie wybrano poprawę jakości powietrza w stolicy. Kolejnym wymogiem dla potencjalnych uczestników było posiadanie odpowiedniego zaplecza technologicznego oraz doświadczenia we wdrażaniu innowacyjnych projektów, co ma pozwolić na sprawną realizację całego projektu.

W ramach projektu powstaje interdyscyplinarny zespół składający się z pracowników jednostek miejskich odpowiedzialnych za różne obszary działalności miasta – od jednostek odpowiedzialnych za ochronę klimatu i środowiska, poprzez cyfryzację i analizę miasta, komunikację społeczną, transport i infrastrukturę miejską, aż po Rozwój gospodarczy. Tak szerokie grono specjalistów daje większe szanse powodzenia w rozwiązaniu wybranego przez miasto problemu. Spośród wszystkich uczestników wybierane są cztery osoby, które pełnią funkcję liderów projektu i odpowiadają za kluczowe obszary w jego realizacji: lider innowacji; menadżer projektu; lider ds. edukacji i lider ds. zaangażowania społecznego.
Zdobyte podczas programu doświadczenie i wiedza w zakresie najnowocześniejszych technik i innowacyjnych rozwiązań opartych na pomysłach na prototypowanie, testowanie i skalowanie będzie można w przyszłości wykorzystać również w innych projektach miejskich.

Szkolenie w zakresie innowacji 2022

Szkolenie organizowane przez Bloomberg Center for Public Innovation na Johns Hopkins University potrwa do grudnia br. W tym czasie jego uczestnicy skorzystają z:

zindywidualizowany program nauczania innowacji, który wykorzystuje studia przypadków, wykłady i praktyczne doświadczenia
opiekę dedykowanego trenera eksperckiego, który poprowadzi zdalne, dedykowane warsztaty coachingowe sieć wsparcia, dzięki której podczas szkolenia Warszawa będzie mogła budować relacje, wymieniać się wiedzą i doświadczeniami z innymi miastami
Członkowie zespołu zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną na temat procesu innowacji, ale także będą uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych. Będą aktywnie uczestniczyć w prawie cotygodniowych wirtualnych webinariach i warsztatach coachingowych oraz w pracy projektowej. W ramach projektu zespół będzie również stale angażował społeczność i współpracował z mieszkańcami w celu współprojektowania konkretnych rozwiązań i testowania pomysłów o długoterminowym potencjale oddziaływania.

Do tegorocznego programu zakwalifikowało się 13 miast z 5 krajów świata. Oprócz Warszawy wezmą w nim udział miasta z Brazylii, Irlandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

 

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content