Warszawa w gronie miast zakwalifikowanych do Innovation Training 2022

Warszawa jako jedno z 13 miast z całego świata zakwalifikowała się do Innovation Training 2022 – programu, który pomaga uczestnikom tworzyć najlepsze rozwiązania dla mieszkańców. Za organizację odpowiada Bloomberg Center for Public Innovation at Johns Hopkins University.

Innovation Training to program przeznaczony dla miast, które myślą i działają nieszablonowo. Organizatorzy zapraszają przedstawicieli z całego świata. W tym roku do tego prestiżowego grona zakwalifikowała się również Warszawa – jako jedno z trzech miast europejskich. Aby wziąć udział w programie, stolica musiała najpierw spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim konieczne było zdefiniowanie konkretnego, szerokiego i złożonego problemu, z którym boryka się miasto, a który jednocześnie ma istotny wpływ na jego mieszkańców. W przypadku Warszawy jako takie wyzwanie wybrano poprawę jakości powietrza w stolicy. Kolejnym wymogiem dla potencjalnych uczestników było posiadanie odpowiedniego zaplecza technologicznego oraz doświadczenia we wdrażaniu innowacyjnych projektów, co ma pozwolić na sprawną realizację całego projektu.

W ramach projektu powstaje interdyscyplinarny zespół składający się z pracowników jednostek miejskich odpowiedzialnych za różne obszary działalności miasta – od jednostek odpowiedzialnych za ochronę klimatu i środowiska, poprzez cyfryzację i analizę miasta, komunikację społeczną, transport i infrastrukturę miejską, aż po Rozwój gospodarczy. Tak szerokie grono specjalistów daje większe szanse powodzenia w rozwiązaniu wybranego przez miasto problemu. Spośród wszystkich uczestników wybierane są cztery osoby, które pełnią funkcję liderów projektu i odpowiadają za kluczowe obszary w jego realizacji: lider innowacji; menadżer projektu; lider ds. edukacji i lider ds. zaangażowania społecznego.
Zdobyte podczas programu doświadczenie i wiedza w zakresie najnowocześniejszych technik i innowacyjnych rozwiązań opartych na pomysłach na prototypowanie, testowanie i skalowanie będzie można w przyszłości wykorzystać również w innych projektach miejskich.

Szkolenie w zakresie innowacji 2022

Szkolenie organizowane przez Bloomberg Center for Public Innovation na Johns Hopkins University potrwa do grudnia br. W tym czasie jego uczestnicy skorzystają z:

zindywidualizowany program nauczania innowacji, który wykorzystuje studia przypadków, wykłady i praktyczne doświadczenia
opiekę dedykowanego trenera eksperckiego, który poprowadzi zdalne, dedykowane warsztaty coachingowe sieć wsparcia, dzięki której podczas szkolenia Warszawa będzie mogła budować relacje, wymieniać się wiedzą i doświadczeniami z innymi miastami
Członkowie zespołu zdobędą nie tylko wiedzę teoretyczną na temat procesu innowacji, ale także będą uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych. Będą aktywnie uczestniczyć w prawie cotygodniowych wirtualnych webinariach i warsztatach coachingowych oraz w pracy projektowej. W ramach projektu zespół będzie również stale angażował społeczność i współpracował z mieszkańcami w celu współprojektowania konkretnych rozwiązań i testowania pomysłów o długoterminowym potencjale oddziaływania.

Do tegorocznego programu zakwalifikowało się 13 miast z 5 krajów świata. Oprócz Warszawy wezmą w nim udział miasta z Brazylii, Irlandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...