Warszawa dumna z wolontariuszy

Strona głównaAKTUALNOŚCIWarszawa dumna z wolontariuszy

Warszawa dumna z wolontariuszy

- Reklama -spot_img

„Wolontariuszki, Wolontariusze, jestem z Was dumna! ~Warszawa”. W poniedziałek ruszyła miejska kampania społeczna promująca wolontariat.

Wolontariat stał się jednym z symboli 2022 roku. Warszawiacy od początku wojny w Ukrainie na wiele sposobów wspierają naszych sąsiadów, udowadniając że bycie pomocnym i branie odpowiedzialności za swoje otoczenie jest częścią naszej miejskiej tożsamości. Do wolontariatu organizowanego przez miasto zgłosiło się wtedy przeszło 12 tys. osób!

“Warszawianki i warszawiacy otworzyli wtedy przed uchodźcami nie tylko drzwi, ale przede wszystkim serca. Każdy dawał z siebie, co mógł – ktoś żywność, ktoś ubrania, ktoś ważny gest. Wolontariusze dali najwięcej – samych siebie – mówi prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.”

“Wolontariusze i wolontariuszki przez długie tygodnie byli nieocenionym wsparciem w wielu miejscach na terenie całego miasta. Dzięki wspólnym działaniom pokazaliśmy, że Warszawa zawsze potrafi stanąć na wysokości zadania – mówi wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.”

W stolicy ruszyła właśnie kolejna kampania promująca ideę wolontariatu. Ma ona jeden cel – podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnich latach zaangażowali się w działania na terenie Warszawy. Nie tylko „pospolitemu ruszeniu” wolontariuszy po przyjeździe pierwszej fali uchodźców wojennych z Ukrainy.

“W Warszawie pomagają osoby wykonujące różne zawody, w różnym wieku – ludzie o różnych przekonaniach i poglądach. Podczas wspólnych działań spotykam młodzież, osoby pracujące, jak i seniorów. Zachęcam wszystkich do spróbowania swoich sił w wolontariacie – dodaje dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim Ratuszu Karolina Zdrodowska. – Wolontariuszki i Wolontariusze! Jesteśmy z was dumni i podziwiamy waszą pasję i zaangażowanie.”

Warszawa od lat może się pochwalić zarówno stale rosnącą liczbą instytucji i organizacji, w których można działać wolontariacko, jak i zaangażowaniem mieszkańców w rozmaite akcje. Stolica od 2016 roku prowadzi projekt „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój i promocja wolontariatu, w jego ramach działa Miejski Portal Wolontariatu: ochotnicy.waw.pl(otwiera się w nowej karcie). Można tam znaleźć niemal 100 aktualnych propozycji dla osób zainteresowanych rozpoczęciem wolontariatu z podziałem na różne dziedziny – np. edukacja, ekologia, kultura, pomoc społeczna, sport, zdrowie, zwierzęta albo dla Ukrainy. Od początku działania portalu prawie 800 organizatorów wolontariatu ogłaszało swoje propozycje współpracy dla ochotników. Tylko w tym roku stronę odwiedziło już ponad 300 tysięcy użytkowników – czyli osób, które są zainteresowane tematyką wolontariatu.

Kampania na ulicach

Elementy kampanii można będzie zobaczyć zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i na profilach Facebook i Instagram projektu „Ochotnicy warszawscy”. Grafiki przedstawiają różne miejsca w mieście, a w nich mieszkańców, wśród których wskazano wolontariuszy i ich wkład w działalność społeczną. Tegoroczne hasło kampanii – „Wolontariuszki, Wolontariusze, jestem z Was dumna! ~Warszawa” – jest ukłonem w stronę każdego, kto zdecydował się na działanie wolontariackie.

W ramach kampanii Ratusz zachęca też do odwiedzenia Miejskiego Portalu Wolontariatu ochotnicy.waw.pl

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content