Wakacje bez dzieci? Wybierz hotel dla dorosłych

Wielu rodziców chętnie decyduje się na, przynajmniej krótki, wyjazd wakacyjny bez dzieci. Tymczasem osoby, które w ogóle nie mają dzieci, chętnie wybierają miejsca, w których zakwaterowane są jedynie osoby dorosłe. Są to tak zwane hotele dla dorosłych, czyli takie, które nie przyjmują dzieci. Przedstawiamy najpopularniejsze warianty, jakie prezentują hotele dla dorosłych.

Hotel bez dzieci

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zaoferowanie pobytu w hotelu jedynie osobom pełnoletnim. Dzieci bowiem roznosi energia, zachowują się one stosunkowo głośno i często “wymykają się” rodzicom, którzy potem pieczołowicie przeszukują wszystkie zakamarki hotelu. Tymczasem decydując się na hotel przeznaczony jedynie dla osób dorosłych, możemy być pewni, że nie spotkamy w nim dzieci poniżej 18. roku życia.

Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą odpocząć nie tylko od własnych dzieci, a także dla osób starszych, które nie lubią zbytniego szumu i hałasu. Hotele tylko dla dorosłych często wybierają także pary, które nie mają dzieci i chcą spędzić miło czasu w ciszy i spokoju. Tego typu hotele możemy spotkać głównie w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach w kraju i za granicą.

Hotel dla dorosłych i młodzieży

Innym rodzajem hoteli są takie, które przyjmują zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież od mniej więcej 15. roku życia. Niektóre hotele przyjmują już dzieci w wieku 12 lat, jednak są one stosunkową rzadkością, ponieważ większość osób wychodzi z założenia, że dwunastolatek to jeszcze dziecko, więc może zachowywać się w sposób głośny, co często przeszkadza innym gościom.

Hotel dla dorosłych, który akceptuje również dzieci w nastoletnim wieku, to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z młodzieżą. Młodzież na ogół nie czuje się komfortowo w towarzystwie małych dzieci, których wszędzie pełno w normalnych hotelach. Cenią oni sobie ciszę i spokój, a co więcej chcą być traktowani na równi z dorosłymi. Nie jest to zresztą zaskakujące, gdyż osoby w wieku powyżej 15 lat zwykle preferują już takie same atrakcje i sposób spędzania wolnego czasu, jak osoby dorosłe.

Hotel ze strefą “child free”

Hotel dla dorosłych może — wbrew pozorom — przyjmować również dzieci. Niektóre hotele postawiły bowiem na tego typu rozwiązanie, które pozwala pogodzić chęć spędzenia wakacji bez dzieci z jednoczesną niemożnością pozostawienia ich pod czyjąkolwiek opieką. Przed takim wyzwaniem stoi spora część rodziców, którzy dzięki hotelom ze strefą “child free” mogą poczuć się, jakby byli na wakacjach sami.

Tego typu hotele podzielone są na strefy dla dorosłych i dla dzieci. Podopieczni nie mają wstępu do strefy dla dorosłych, natomiast w wydzielonych dla nich strefach często czekają animatorzy, którzy umilą im czas. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i dla osób, które chciałyby poczuć się jak w hotelu dla dorosłych, jednak równocześnie chcą one nieco zaoszczędzić na wyjeździe.

Hotele ze strefami zwykle bowiem oferują pokoje w niższych cenach, niż hotele, w których zakwaterować mogą się jedynie osoby dorosłe.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content