W środę w Warszawie odbędzie się strajk generalny rolników

W środę w Warszawie odbędzie się strajk generalny rolników. Organizatorzy spodziewają się oszałamiającej frekwencji, sięgającej 150 000 uczestników. W rezultacie mieszkańcy stolicy powinni przygotować się na istotne wyzwania.

6 marca w Warszawie odbędzie się strajk rolników. Jak podaje tygodnik-rolniczy.pl, strajk rozpocznie się o godz. 11.00 tuż przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów mieszczącą się przy al. Ujazdowskie 1/3. Następnie rolnicy zbiorą się przed budynkiem Sejmu RP, mieszczącym się przy ul. Wiejska 4.

Przewiduje się, że strajk zakończy się dokładnie o godzinie 15:00.

Szef Związku Rolników Sławomir Izdebski ujawnia liczne relacje rolników udających się do stolicy. Istnieje możliwość przewożenia ciągników na przyczepach. Szef związku spekuluje dalej, że w przedsięwzięciu tym może uczestniczyć tylko jeden lub kilku rolników.

Organizatorzy podkreślili, że w Markach w dniach 6-7 marca łącznie 70 ciągników będzie blokować skrzyżowanie dróg DW629 i S8 nieprzerwanie przez całą dobę. W rezultacie dojazd i wyjazd z miasta będzie wyjątkowo trudny.

Według doniesień, w ramach protestu do zablokowania drogi krajowej nr 61, a konkretnie odcinka Zegrze Południowy – Michałów-Reginów, użyje łącznie 70 ciągników.

Do stolicy przyjedzie 150 tys. rolników

Jak podaje tygodnik-rolniczy.pl, organizatorzy spodziewają się, że w proteście weźmie udział znaczna liczba uczestników. Grupa „Solidarność” prognozuje frekwencję na poziomie około 150 000 osób.

Potwierdzenie terminu spotkania z premierem Donaldem Tuskiem jest oczekiwane przez rolników z niecierpliwością. Jest wysoce prawdopodobne, że rozmowy te odbędą się w czwartek.

Rolnicy niezachwiani w swoich przekonaniach nie ustają w protestach na przejściach granicznych w Dorohusku, Hrebennym i Korczowej, nie zmieniając swoich planów aż do tego czasu.

Pod hasłem „Gwiaździstego Marszu do Stolicy” demonstrujący wcześniej rolnicy wrócili do Warszawy. Do ich pierwszego protestu doszło 27 lutego, kiedy rozpoczęli marsz spod mijanego przez Sejm Pałacu Kultury i Nauki, a zakończyli demonstrację przed Kancelarią Premiera. W powrocie do Warszawy wzięło udział około 10 000 rolników.

Protestujący wyrazili żądanie spotkania z premierem Tuskiem, który zapewnił, że aktywnie zabiega o środki ochronne dla polskich rolników, co może wiązać się z podjęciem dodatkowych negocjacji z Ukrainą.

Spotkanie, które odbyło się 29 lutego, zakończyło się bez osiągnięcia porozumienia między rządem a rolnikami. Podczas spotkania nie podano konkretnych informacji, a niektórym przedstawicielom organizacji rolniczych odmówiono możliwości spotkania się z Premierem.

Jeden z uczestników negocjacji ogłosił, że strajkujący rolnicy planują powrót do stolicy. Nie podając konkretnych informacji, zadeklarowali, że 6 marca w Warszawie odbędzie się protest.

Protesty, które od kilku tygodni trwają w całej Polsce, wynikają z różnych czynników. W demonstracjach wzięli udział rolnicy z całego kraju, skutecznie blokując główne szlaki komunikacyjne, takie jak drogi, drogi ekspresowe, autostrady, a nawet przejścia graniczne z Ukrainą. Warto zauważyć, że autostrada A1 była jedną z lokalizacji, w których doszło do blokad, a rolnicy ostrzegali, że zaorają ją, jeśli premier Tusk nie zgodzi się na podjęcie z nimi rozmów.

Przybycie ukraińskich towarów i europejska polityka wokół Zielonego Ładu spotkają się ze sprzeciwem rolników.

Mając na celu doprowadzenie Unii Europejskiej do całkowitej transformacji ekologicznej i ostatecznego osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050, Europejski Zielony Ład obejmuje kompleksowy asortyment inicjatyw politycznych. Inicjatywy te obejmują różne wzajemnie powiązane dziedziny, takie jak klimat, środowisko, energia, transport, przemysł, rolnictwo i zrównoważone finansowanie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

atrakcje dla dzieci warszawa

Rodzinna niedziela – Teatr Katarynka

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Hulakula, ul. Jagiellońska...
warszawska secesja spacer

Warszawska SECESJA. Spacer z przewodnikiem

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Al. Jerozolimskie 50 Niektórzy twierdzą,...
wyprzedaż garażowa warszawa

Wyprzedaż Garażowa na Bazarze Różyckiego

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Targowa 54 Pierwsza...
spacer warszawa praga

Dawnej Pragi gangi, haracze i patologie – spacer 13...

📅 Data: sobota, 13 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Floriańska 14 Polskie...
Zlot Food Trucków na Bemowie

Zlot Food Trucków na Bemowie 12-14 kwietnia

Przez trzy dni cenione lokale gastronomiczne na kółkach będą serwować mieszkańcom Bemowa swoje słynne specjały. Najlepsze burgery...
Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Ewą Błaszczyk, która zaprezentuje porywający recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.