W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali najlepsi żużlowcy świata

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE Narodowym zmierzą się czołowi żużlowcy świata. Na tym emocje się nie kończą, bo już następnego dnia w Alei Niepodległości odbędzie się charytatywna akcja Mokotowski Bieg SGH. Informujemy, że w związku z powyższymi wydarzeniami nastąpią zmiany w ruchu drogowym i funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Miejskiego.

Po raz kolejny emocjonujący sport, jakim są wyścigi żużlowe, zagości na prestiżowym stadionie PGE Narodowy w stolicy. Bartosz Zmarzlik, niezwykły czterokrotny indywidualny mistrz świata na żużlu, zmierzy się ze swoimi najcięższymi rywalami w tej emocjonującej imprezie. Zaznaczcie w kalendarzu sobotę 11 maja, kiedy wyczekiwane Grand Prix Polski Orlen FIM Speedway powraca na PGE Narodowy. Aby wygodnie i bezproblemowo dojechać na zawody, najlepszą opcją jest skorzystanie z Warszawskiej Komunikacji Miejskiej. Linia metra M2 pociągi przyjeżdżają na stacje co cztery minuty, zapewniając szybki transport. Dodatkowo na linii 7 odjadą dodatkowe tramwaje, aby sprostać napływowi widzów.

Ograniczenia w wejściu na Saską Kępę będą obowiązywać przed wydarzeniem, a konkretnie od godziny 16:00. do 19:00 Po zakończeniu zawodów około godziny 21:45 policja może podjąć decyzję o zamknięciu Mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich, a konkretnie odcinka od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a. Dla osób dojeżdżających do pracy dostępne będą dodatkowe środki transportu, w tym autobusy (linie 138 i 509), tramwaje (linie 9 i 26) oraz metro (linia M2 w kierunku Bemowa).

Więcej szczegółów na temat zmian w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w trakcie trwania turnieju można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

W niedzielę 12 maja odbędzie się XI edycja biegu charytatywnego organizowanego przez studentów SGH we współpracy z dzielnicą Mokotów. W celu zapewnienia sprawnego startu SGH Biegu Mokotowskiego ulica Rakowiecka będzie zamknięta w godz. 08:00. Zamknięcie obejmie odcinek od ul. Wiśniowej do al. Niepodległości, czyniąc go niedostępnym. Godzinę później zamknięta zostanie także Aleja Niepodległości prowadząca do Śródmieścia od Rakowieckiej do Stefana Batorego. O godzinie 11:00 zamknięcie obejmie kolejny odcinek Alei Niepodległości, od ulicy Woronicza (bez skrzyżowania) do Rakowieckiej. Do godziny 15:00 dojeżdżający do pracy mogą mieć utrudnienia na Racławickiej i Alei Niepodległości. W wyniku konkursu na trasy alternatywne zostaną skierowane następujące linie autobusowe: 119, 138, 141, 167, 168, 172, 174, 200 i 222.

Więcej informacji na temat ograniczeń ruchu w trakcie wydarzenia można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje na temat zmian w zarządzaniu ruchem można znaleźć na stronach infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Aby być na bieżąco z trasami Warszawskiego Transportu Miejskiego, odwiedź wtp.waw.pl. Ponadto strona internetowa Miejskiego Centrum Kontaktu w Warszawie oraz aplikacja 19115 oferują wygodną opcję zapisania się na bezpłatną usługę powiadamiania, dostarczającą aktualnych informacji o planowanych zakłóceniach w ruchu i zmianach w transporcie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Poprzedni artykuł

Co się dzieje w Warszawie

park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...