W ferie zimowe Wola Park wraz z IKEA zabierze dzieci w kosmiczną podróż w ramach nowej kampanii edukacyjnej

Zimowe ferie to dla najmłodszych czas odpoczynku i zabawy, a Wola Park pokazuje, że nawet Ci spędzający ten czas w Warszawie, nie będą mogli narzekać na nudę. Od 15 do 28 stycznia 2024 roku na odwiedzających czeka seria bezpłatnych warsztatów edukacyjnych „Misja po Układzie Słonecznym”.

Warszawskie centrum handlowe Wola Park na dwa tygodnie ferii zimowych zamieni się w prawdziwe centrum wszechświata, w którym aspirujący astronauci będą mogli wybrać się w podróż do gwiazd. Zaplanowane atrakcje zapewnią najmłodszym nie tylko kreatywną zabawę, ale także możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat kosmosu.

Planetarne wycieczki

Już od 15 stycznia na terenie Wola Park będzie można dowiedzieć się więcej na temat układu słonecznego dzięki niesamowitym, ogromnym modelom planet zlokalizowanym przy sklepie Sinsay i okolicach placu zabaw Szwedzka Wioska. Planety będzie można podziwiać z zewnątrz, a po zeskanowaniu specjalnego QR kodu przy pomocy swojego telefonu dowiedzieć się więcej na temat każdej z nich. Dodatkowo w wybrane dni, każdy poszukiwacz kosmicznych przygód będzie mógł wejść do środka, wziąć udział w warsztatach i doświadczyć symulacji zjawisk, jakie panują na danej planecie w dniach: 19, 20, 27 i 28 stycznia w godzinach 11.00 – 19.00

Przed wejściem do każdej z planet, uczestnicy warsztatów powinni zapoznać się z obowiązującymi zasadami w związku z efektami specjalnymi, po czym otrzymają odpowiednie wyposażenie. Zajęcia będą bezpłatne i potrwają ok. 25 min. Na warsztaty nie będą obowiązywać wcześniejsze zapisy, ponadto będą dostępne bez ograniczeń wiekowych.

Warsztaty dla aspirujących astronautów

Młodzi pasjonaci kosmosu będą mieli okazję również poznać prawa fizyki, astronautyki i tajemnic wszechświata na warsztatach z astronomii. Pod okiem specjalistów dowiedzą się jak powstaje wodór, w jaki sposób napędzane są statki kosmiczne, jak zbudowane są rakiety oraz ich stacje odpalania, a także poznają tajemnice tworzenia suchego lodu. Młodzi naukowcy dowiedzą się również czym jest mikroklimat i jak go stworzyć w butelce w dniach: 15, 17, 19 i 22, 24, 26 stycznia o godz.12:00.

Warsztaty będą bezpłatne i zaplanowane zostały na ok. 1 godzinę. Obowiązują zapisy.

Ponadto, poza bezpłatnymi warsztatami edukacyjnymi na małych astronautów w kosmicznej strefie czeka malowanie twarzy – w soboty 20 i 27 stycznia oraz w niedzielę 28 stycznia. Dodatkowo codziennie w Wola Parku będzie można zrobić sobie zdjęcie z astronautą z kolekcji AFTONSPARV, który już wyruszył w kosmiczną podróż z IKEA. Aby w pełni cieszyć się poznawaniem Układu Słonecznego w IKEA są dostępne pacynki, pluszaki, statki kosmiczne oraz dywaniki z motywem oraz wiele innych rozwiązań, które pomogą zaprowadzić porządek w pokojach najmłodszych. Całą kosmiczną ofertę można zamówić również w Studio planowania i zamówień IKEA, zlokalizowanym w Wola Parku.

 

***

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...