VOD Warszawa – Filmy, animacje i podcasty

Bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, warszawska platforma VOD Warszawa oferuje szeroką gamę możliwości rozrywki, takich jak filmy, animacje i podcasty. Możesz nie tylko bezpłatnie oglądać wybrane filmy, ale także wziąć udział w występach muzycznych, takich jak słynne Koncerty Chopinowskie.

Platforma VOD Warszawa skupiała się przede wszystkim na zaspokajaniu potrzeb warszawskich instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i, co najważniejsze, odbiorców. Wszystkie różnorodne elementy składające się na ofertę kulturalną teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń w Warszawie, takie jak filmy, spektakle, koncerty, nagrania wystaw i podcasty, można znaleźć w jednym dogodnym miejscu.

Dokumenty skupiające się na dzieciach i filmy dokumentalne skupiające się na dzieciach
Platforma VOD Warszawa w mieście oferuje szeroką gamę zasobów przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych odbiorców. Od filmów po kreskówki – wszystko jest starannie podzielone na kategorie według wieku i tematu, włączając filmy dokumentalne i historie związane z ekologią. Dodatkowo dostępna jest specjalna kolekcja „Trampolina poleca do kina”, w której znajdują się wyselekcjonowane przez ekspertów filmy fabularne, animowane i krótkometrażowe z Ośrodka Kultury Filmowej, Andrzeja Wajdy i Festiwalu Kino w Trampkach. Do popularnych produkcji udostępnianych na platformie należą „Football Girls”, „Children of Everything Greater” oraz „The Boy and the Octopus”.

„Jerz Igor czyta i gra: włoskie bajki” to wyjątkowa gratka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którą przygotowała dla Was Stołeczna Estrada. Ten wciągający serial składa się z czterech odcinków, w których Jerzy i Igor oczarowują widzów opowieściami nawiązującymi do baśni Italo Calvino, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki granej na żywo na autentycznych instrumentach.

Filmy znajdziesz na stronie internetowej vod.warszawa.pl.

Obecność Chopina we własnym domu to naprawdę niezwykłe przeżycie.
Na warszawskiej platformie VOD Warszawa można także znaleźć nagrania Koncertów Chopina, które zostały wykonane w Łazienkach Królewskich. Te wyjątkowe wydarzenia oferują starannie dobrane programy koncertów, przepych stanisławowskich wnętrz i niezrównaną akustykę miejsca. A co najważniejsze, możesz cieszyć się wszystkimi tymi koncertami bez żadnych kosztów.

Zapisy na koncerty można znaleźć na stronie vod.warszawa.pl.

Dostęp do Festiwalu Kamera Dawida można uzyskać na VOD.warszawa.pl.
W zaciszu własnego domu mają Państwo okazję obejrzeć film „Nie było nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Ten trzyczęściowy film zagłębia się w historyczne wydarzenie powstania w getcie warszawskim, starając się przedstawić przebieg powstania, jednocześnie badając motywacje i uzasadnienia działań każdej z zaangażowanych postaci. Tym, co wyróżnia ten film, jest unikalne podejście – opowiada historię za pomocą innowacyjnego medium animacji poklatkowej, metody, która nigdy wcześniej nie była wykorzystywana w ten sposób.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz obejrzeć film „Kto napisze naszą historię” na warszawskim VOD. Ten wciągający, fabularyzowany dokument zagłębia się w historię tajnej organizacji Oneg Szabat, złożonej z historyków i działaczy społecznych, utworzonej na terenie warszawskiego getta przez Emanuela Ringelbluma. Ich misją było skrupulatne rejestrowanie każdego aspektu życia w getcie, a także trudnej sytuacji Żydów w całym okupowanym kraju i wyniszczającego ludobójstwa, które miało miejsce.

Szerszy wybór filmów festiwalowych znajdziesz na vod.warszawa.pl/kamera-dawida.

Przyjazna platforma

Platforma vod.warszawa.pl została starannie zaprojektowana z wykorzystaniem przyjaznych dla użytkownika rozwiązań technologicznych, zapewniających płynne i komfortowe obcowanie z kulturą cyfrową.

Aby zaspokoić potrzeby osób niepełnosprawnych, w materiałach takich jak koncerty, przedstawienia lub filmy można uwzględnić różne ulepszenia. Należą do nich dodanie audiodeskrypcji, napisów czy tłumaczenie na język migowy. Dodatkowo dla tych, którzy nie władają biegle językiem polskim, istnieje możliwość dostosowania ustawień językowych do angielskiego, rosyjskiego lub ukraińskiego, aby ułatwić nawigację.

Miasto stołeczne Warszawa sfinansowało rozwój vod.warszawa.pl, projektu powołanego do życia przez Centrum Kultury Filmowej pod kierunkiem Andrzeja Wajdy.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej (1)

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Financial Times „European Cities & Regions of the Future” Warszawa znalazła się w czołówce...
41. Bieg Chomiczówki

41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan

Dołącz do nas na Bielanach i przeżyj ugruntowane tradycją zimowe bieganie. Już teraz zapiszcie w kalendarzu niedzielę...
warszawa czyste powietrze

W Warszawie powołano zespół do spraw klimatu

Warszawa postawiła sobie ambitne cele polityki klimatycznej, których celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do...
376-urodziny-pragi

376 urodziny Pragi – program wydarzeń

Dla upamiętnienia 376. rocznicy Pragi prascy działacze społeczni zorganizowali szereg uroczystości. Należą do nich angażujące warsztaty, spokojne...
Warszawskie metro

Blisko miliard pasażerów podróżowało w 2023 roku pojazdami WTP

W 2023 roku z przewozów Warszawskiego Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało łącznie 956...
najlepsze pączki w Warszawie

Najlepsze pączki w Warszawie – TOP 5 w 2024...

Gdzie znaleźć najlepsze pączki w Warszawie? W karnawałowym menu znajdują się faworki, pączki, kluski serowe oraz tradycyjne...
Skip to content