Tylko do końca stycznia mieszkańcy stolicy mogą składać wnioski o dotację na montaż instalacji OZE

Mieszkańcy stolicy mają możliwość ubiegania się o dotację na instalację systemów OZE, ale tylko do końca stycznia 2024 r. Składając wniosek możesz otrzymać aż do 40 000 zł wsparcia finansowego.

W ciągu ostatnich pięciu lat miasto Warszawa hojnie przekazało swoim mieszkańcom ponad 4 tysiące dotacji na instalację systemów OZE. W tym roku jeszcze więcej mieszkańców będzie mogło skorzystać z tego korzystnego programu. Jedynym wymogiem jest złożenie wniosku do 31 stycznia tego roku.

Możliwości finansowania dostępne są dla różnorodnych podmiotów, w tym osób fizycznych, przedsiębiorców, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i fundacji. Fundusze te można wykorzystać na wsparcie wdrażania różnorodnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe. Wysokość przyznanej dotacji może wynosić od 15 000 zł do nawet 40 000 zł, w zależności od wybranego rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Należy pamiętać, że nieruchomość ubiegająca się o dofinansowanie nie może wykorzystywać pieca do celów grzewczych. Dodatkowo należy pamiętać, że inwestycja nie może się rozpocząć do czasu podpisania umowy o dofinansowanie.

Jak wygląda proces składania wniosku?

Dostęp do wniosków o dotacje można uzyskać na stronie internetowej eko.um.warszawa.pl, która zawiera także kompleksowe informacje o dotacjach. Wypełnione dokumenty można złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców w dowolnym Urzędzie Dzielnicy lub przesłać pocztą do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej na wskazany adres.
Aleje Jerozolimskie 44
00-024 Warszawa

Urząd m.st. Warszawy za oficjalną datę złożenia wniosku uznaje datę wpływu wniosku.

Dodatkowe wsparcie finansowe

Termin składania dokumentacji do dotacji miejskich związanych z usuwaniem azbestu, przyłączeniem nieruchomości do kanalizacji miejskiej i niską retencją upływa z końcem marca br.

Przez cały rok mieszkańcy mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji kominów i liczyć na otrzymanie nawet 70% niezbędnego wsparcia.

Więcej informacji na temat warszawskich inicjatyw ekologicznych można znaleźć na stronie um.warszawa.pl/100-projektow.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
Dworzec Zachodni Warszawa

Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu...

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...