Tylko do końca stycznia mieszkańcy stolicy mogą składać wnioski o dotację na montaż instalacji OZE

Mieszkańcy stolicy mają możliwość ubiegania się o dotację na instalację systemów OZE, ale tylko do końca stycznia 2024 r. Składając wniosek możesz otrzymać aż do 40 000 zł wsparcia finansowego.

W ciągu ostatnich pięciu lat miasto Warszawa hojnie przekazało swoim mieszkańcom ponad 4 tysiące dotacji na instalację systemów OZE. W tym roku jeszcze więcej mieszkańców będzie mogło skorzystać z tego korzystnego programu. Jedynym wymogiem jest złożenie wniosku do 31 stycznia tego roku.

Możliwości finansowania dostępne są dla różnorodnych podmiotów, w tym osób fizycznych, przedsiębiorców, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni i fundacji. Fundusze te można wykorzystać na wsparcie wdrażania różnorodnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne czy turbiny wiatrowe. Wysokość przyznanej dotacji może wynosić od 15 000 zł do nawet 40 000 zł, w zależności od wybranego rozwiązania w zakresie energii odnawialnej.

Należy pamiętać, że nieruchomość ubiegająca się o dofinansowanie nie może wykorzystywać pieca do celów grzewczych. Dodatkowo należy pamiętać, że inwestycja nie może się rozpocząć do czasu podpisania umowy o dofinansowanie.

Jak wygląda proces składania wniosku?

Dostęp do wniosków o dotacje można uzyskać na stronie internetowej eko.um.warszawa.pl, która zawiera także kompleksowe informacje o dotacjach. Wypełnione dokumenty można złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców w dowolnym Urzędzie Dzielnicy lub przesłać pocztą do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej na wskazany adres.
Aleje Jerozolimskie 44
00-024 Warszawa

Urząd m.st. Warszawy za oficjalną datę złożenia wniosku uznaje datę wpływu wniosku.

Dodatkowe wsparcie finansowe

Termin składania dokumentacji do dotacji miejskich związanych z usuwaniem azbestu, przyłączeniem nieruchomości do kanalizacji miejskiej i niską retencją upływa z końcem marca br.

Przez cały rok mieszkańcy mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji kominów i liczyć na otrzymanie nawet 70% niezbędnego wsparcia.

Więcej informacji na temat warszawskich inicjatyw ekologicznych można znaleźć na stronie um.warszawa.pl/100-projektow.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej (1)

Warszawa najlepsza wśród miast Europy Środkowo-Wschodniej

W tegorocznym rankingu Financial Times „European Cities & Regions of the Future” Warszawa znalazła się w czołówce...
warszawa czyste powietrze

W Warszawie powołano zespół do spraw klimatu

Warszawa postawiła sobie ambitne cele polityki klimatycznej, których celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do...
Warszawskie metro

Blisko miliard pasażerów podróżowało w 2023 roku pojazdami WTP

W 2023 roku z przewozów Warszawskiego Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej skorzystało łącznie 956...
najlepsze pączki w Warszawie

Najlepsze pączki w Warszawie – TOP 5 w 2024...

Gdzie znaleźć najlepsze pączki w Warszawie? W karnawałowym menu znajdują się faworki, pączki, kluski serowe oraz tradycyjne...
lepsza jakość powietrza w warszawie

Mniej niż 3 tysiące kopciuchów pozostało do wymiany w...

Na zakończenie poprzedniego roku w Warszawie pozostało niecałe 3000 przestarzałych pieców, które nadal wymagały wymiany. Wysiłki miasta...
warszawa info, wiadomości warszawa z ostatniej chwili

Powietrze nasycone solą morską nad Warszawą

W ciągu ostatnich kilku dni w Warszawie na skutek sztormów występujących na Morzu Bałtyckim i Morzu Północnym...
Skip to content