Tragiczny wypadek pod Warszawą, w wyniku którego zginęło dziecko

W sobotni wieczór doszło do tragicznego zdarzenia, które doprowadziło do zderzenia czterech samochodów na trasie S8 w pobliżu Mszczonowa, położonego w województwie mazowieckim.

Niestety w wypadku zginęło 10-letnie dziecko. Sześć osób zostało natychmiast przewiezionych do najbliższego szpitala w celu uzyskania pomocy medycznej, a akcja ratownicza nadal trwa. W wyniku tego zdarzenia trasa do Warszawy jest obecnie niedostępna ze względu na utrudnienia na drodze.

Do kolizji doszło przed godziną 19:00. przy trasie S8, w bliskiej odległości od przylegającego do Mszczonowa miasta Wymysłów. W sobotni wieczór przed godziną 19:00 na trasie S8 w okolicach Wymysłowa doszło do zdarzenia.

Jak informuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​kierowca jadący w kierunku Katowic nie utrzymał kontroli nad kierownicą. Doprowadziło to do zniszczenia szlabanów i zjechania pojazdu na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do kolizji z pojazdami nadjeżdżającymi z naprzeciwka jadącymi w stronę stolicy. Według dziennikarza w sobotni wieczór niesprzyjające warunki pogodowe uniemożliwiły lądowanie na miejscu zdarzenia dwóm helikopterom lotniczego pogotowia ratunkowego. Niestety, życie straciła młoda osoba, a w wyniku tego zdarzenia sześć osób odniosło obrażenia. Doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, w wyniku którego doszło do poważnych uszkodzeń.

Mimo że dziecko biorące udział w wypadku zostało pomyślnie reanimowane, ostatecznie nie udało mu się przeżyć obrażeń. Jak poinformowała Patrycja Sochacka z żyrardowskiej komendy policji, obecnie sześć osób przebywa na leczeniu w miejscowym szpitalu. Dochodzenie w sprawie zdarzenia będzie prowadzone przez funkcjonariuszy organów ścigania i nadzorowane przez prokuratora, którego zadaniem będzie ustalenie okoliczności wypadku i przedstawienie wyjaśnień. Policja planuje przesłuchać osoby, które odniosły obrażenia w wypadku, gdy tylko zostaną uznane za zdolne do udzielenia odpowiedzi na pytania ze względu na stan zdrowia. Tę informację odkryła PAP.

Źródło: tvn.warszawa.pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content