TEDxMarszałkowska zagości w Hali Gwardii

Inspirujące osobowości, wciągające historie i ważne tematy społeczne – już 23 października odbędzie się 11. spotkanie z serii TEDxMarszałkowska, którego gospodarzem zostanie Hala Gwardii. Podczas tegorocznej konferencji pod hasłem Reminders&Remembrances, obok inspirujących wystąpień, odbędą się również tematyczne warsztaty rozwojowe.

Osiem różnych spojrzeń na otaczający świat, osiem odmiennych historii i sposobów opowiadania o nich słuchaczom – bo tyle właśnie osób zaprezentuje się na TEDxMarszałkowska – już wkrótce zagości w progach Hali Gwardii. Wszystkie mówczynie, mówców, prowadzących warsztaty oraz artystów łączyło będzie jedno: ogromna wiedza, bogate doświadczenie, a przede wszystkim pasja przekazywania go innym oraz otwartość. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 17.00.

Wśród prelegentów znajdzie się między innymi Mateusz Sieradzan, który jest ratownikiem medycznym i pielęgniarzem ratunkowym, występującym w sieciach społecznościowych jako Pan Pielęgniarka. W swojej codziennej działalności przełamuje on stereotyp niewrażliwej pracownicy ochrony zdrowia, a swoje wystąpienie zamierza poświęcić pacjentom, którzy są przez system ochrony zdrowia najbardziej zaniedbani. Jedną z mówczyń będzie również Jadwiga Klata, aktywistka społeczna i klimatyczna, która swoją działalnością oraz wystąpieniem na TEDx pragnie uświadomić ludziom ich sprawczość i przywrócić wiarę w to, że ich działanie ma znaczenie. Inspirujące warsztaty poprowadzi Jarosław Łojewski – specjalista od porażek i przekuwania ich w sukcesy. Dawkę spokoju podczas warsztatów relaksacji zapewni natomiast Julia Mafalda – podróżniczka, fotografka, dziennikarka, italianistka i pasjonatka aromaterapii, z którą związała swoje życie zawodowe. Na scenie wystąpią również: Agnieszka Kardas, Iwona Kotowska, Paulina Tyburska oraz Eugeniusz Malinowski. Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie: http://tedxmarszalkowska.com/

„TEDx-y to przede wszystkim wartościowa, otwarta społeczność, która wspiera się i inspiruje. To również bezpieczna przestrzeń do eksplorowania ważnych społecznie tematów” – mówi Maja Zawierzeniec, licencjobiorczyni i główna organizatorka wydarzenia od 2014 roku, która swoją TEDx-ową przygodę rozpoczęła od wystąpienia jako prelegentka na TEDxWarsawWomen w roku 2013.

Wykłady i warsztaty w ramach TEDxMarszałkowska przyciągają zawsze niezwykle licznych słuchaczy, którzy pragną ze sceny ze słynną, czerwoną kropką chłonąć wiedzę i inspirację. Natomiast dla Hali Gwardii bycie gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia jest kolejnym dowodem na to, że miejsce to jest doskonałą lokalizacją nie tylko dla targów i imprez rozrywkowych, ale również spotkań łączących naukę i istotne społecznie tematy. Wstęp na wydarzenia organizowane w Hali Gwardii jest zawsze bezpłatny.


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content