Taneczny koniec lata w Warszawie

W ostatni weekend sierpnia Warszawa zaprasza na muzyczne wydarzenie po obu stronach Wisły. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w dwóch tańcach – Praga-Południe w piątek i Wola w sobotę. Wstęp wolny.

26 sierpnia to ostatnia szansa na udział w słynnym balu na Grochowskiej 272. Tydzień temu w sali koncertowej Sinfonii Varsovii można było tańczyć do rytmu salsy, a jeszcze wcześniej do muzyki bałkańskiej i bluesa. Tym razem na parkiecie zdominuje warszawska muzyka.

Zespół Nicconie oraz tancerze Grzegorz i Iga Ajdaccy stworzą wspaniałą atmosferę podczas dwugodzinnej sesji. Wydarzenie rozpocznie warsztat wprowadzający w podstawowe kroki tańca. Zacznij jak zawsze o 19:00.

Muzycznie, nie tylko tańcząc

Dla tych, którzy wolą zatrzymać się i posłuchać muzyki, Warszawa ma również kilka atrakcji. W piątek i sobotę (26 i 27 sierpnia) warto odwiedzić Multimedialny Park Fontann. Koncerty jazzowe polskich artystów odbywają się wieczorami w ramach Letniego Parku Muzycznego (otwiera się w nowej zakładce). W najbliższy weekend wystąpią: Urszula Dudziak z zespołem oraz Maciej Lipina Anawa 2.0 i Patrycja Zarychta. Festiwal WarszeMuzik potrwa do 28 sierpnia (Otwiera się w nowej zakładce), prezentując muzykę polskich kompozytorów w ocalałej kamienicy na terenie byłego warszawskiego getta. Kolejny koncert odbędzie się w sobotę na ul. Chłodna 20, a finał festiwalu – niedziela na Placu Defilad.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content