Święto Warszawy już w sobotę!

Pierwsza w historii Parada Syren, wyścigi jachtów na Wiśle, występy muzyczne i atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się z okazji Warszawskiego Festiwalu. Całe miasto będzie świętować w ten weekend!

“Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do radosnych obchodów Święta Warszawy. Szczególnie zachęcam do uczestnictwa w dwóch wydarzeniach w najbliższy weekend. W sobotę 4 czerwca spod pomnika Kopernika wyruszy pierwsza w historii miasta Parada Syrenki, a 4 i 5 czerwca 35 załóg żeglarskich weźmie udział w widowiskowych Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy. Warszawiacy, do zobaczenia 4 i 5 czerwca! – do świętowania zaprasza prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.”

Parada na Krakowskim Przedmieściu

Przed warszawiakami impreza pełna atrakcji – pierwsza w historii miasta Parada Syren, która rozpocznie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 15:30 pod pomnikiem Kopernika. Specjalnie na tę okazję wykonane syreny oraz zabytkowy autobus Somua, londyńczyk i warszawski samochód przejadą Krakowskim Przedmieściem. Paradzie towarzyszyć będzie muzyka Ritmo Bloco i Brassfederation. Parada zakończy się na Placu Zamkowym, gdzie wszyscy artyści wykonają wspólnie z warszawiakami piosenkę „Warszawa da się lubić”.

Podczas parady z balkonu hotelu Bristol Kalina Lewwska zaśpiewa piosenkę z puentą: „Każdy z was to Sawa, a każdy z was to Wojny”, a na Placu Hoovera Fasolki zaśpiewa „Katarynka Karolinka”. . Orkiestra Dęta z Mykanowa z mażoretkami w uroczystych strojach poprowadzi uczestników na Plac Zamkowy.

Regaty na Wisłą

4 i 5 czerwca na Wiśle odbędzie się niezwykłe widowisko – Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy w czterech klasach: Open, Omega Standard, Omega Sport i Retro. Po rzece przy plaży Rusałka będzie pływać 35 jachtów, które wezmą udział w łącznie 14 regatach.

Impreza sportowa rozpocznie się w sobotę 4 czerwca o godzinie 11:00. między 14:00 i 17:00 zaplanowano pokazowe Regaty Mistrzostw, a pozostałe wyścigi odbędą się w niedzielę od 11:00 do 15:00. Po godzinie 17:00 puchary uroczyście wręczy Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na czas regat na plaży Rusałka powstanie „miasteczko żeglarskie”. Zapewnia m.in. możliwość pływania na tradycyjnych „pychówkach” łodziami oraz szkolenia na cieszących się coraz większą popularnością SUP-ach. Chętni będą mogli również wziąć udział w bezpłatnych spływach kajakowych z plaży Saska (przy moście Łazienkowskim) na plażę Rusałka (w pobliżu zoo).

Na potrzeby regat uruchomiona zostanie dodatkowa bezpłatna przeprawa promowa z bulwarów na plażę, dodatkowo będą kursować promy ZTM. Całość zakończy koncert na plaży Rusałka, gdzie o 20.30 wystąpi Melancholia Hill i gwiazda wieczoru – Agata Karczewska.

Święto Warszawy w dzielnicach

Warszawski Festiwal to także okazja do świętowania w dzielnicach, w których na najbliższy weekend zaplanowano wiele atrakcji. W tym Finałowy koncert Nowe Brzmienia na Pradze-Północ z udziałem Patrycji Markowskiej, Justyny ​​Jary, Aleganckiej Kapeli i Mikromusic. Imprezy planują także Bielany i Bemowo, a po warszawskich torach jeździć będą zabytkowe tramwaje Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco nasz portal aktywna Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

wydarzenia-warszawa-fort bema

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków Fort Bema

📅 Data rozpoczęcia: 27 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia: 17 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
Filmowa Stolica Lata

Pokazy w ramach Filmowej Stolicy Lata 2024

📅 Data rozpoczęcia: 27 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30 📅 Data zakończenia: 5 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście 19....
GCW wprow

Gramy Całe Wakacje 2024 – spektakle plenerowe Teatru Polonia...

📅 Data rozpoczęcia: 1 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📅 Data zakończenia: 30 lipca 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim (1)

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim

📅 Data rozpoczęcia: 2 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📅 Data zakończenia: 31 sierpnia 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
upał_warszawa centrum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach II...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o upałach drugiego stopnia, które mogą wystąpić w Warszawie i województwie...
wydarzenia-warszawa-strefa sportu

Rodzinna Strefa Sportu przed Pałacem Kultury i Nauki

📅 Data rozpoczęcia: 28 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia:29 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście,...