Sobota z zabytkowymi ikarusami

Czy jesteś wielbicielem Ikarusa? Czy masz słabość do transportu publicznego? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, nie możesz przegapić nadchodzących wydarzeń zaplanowanych przez Klub Miłośników Transportu Miejskiego już 18 listopada. Wśród tych wydarzeń można wymienić wystawę prezentującą zabytkowy tabor oraz inaugurację wyjątkowej trasy turystycznej.

Z okazji 10. rocznicy zaprzestania produkcji autobusów Ikarus Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej serdecznie zaprasza na wystawę zachowanych autobusów w Warszawie. Zachowane pojazdy będą pochodzić także z innych miast, m.in. z Wrocławia, Lublina i Krakowa. Wystawa odbędzie się w sobotę 18 listopada w godzinach 10:00-13:00 w Miejskich Zakładach Busowych, mieszczących się przy ul. Włościańska 52 (wejście od ul. Kłodawskiej).

Na miejsce można łatwo dotrzeć korzystając z warszawskiej komunikacji miejskiej, która zlokalizowana jest w pobliżu stacji metra Marymont. Dla tych, którzy wolą jeździć samochodem, dostępny jest pobliski parking P+R, na którym można zaparkować swoje pojazdy.

Spragnieni emocjonującej przygody znajdą ją na bezpłatnej linii Ikarusa 410, która będzie kursować w godzinach 12:00-18:00. Linia ta łączy pętle na stacjach metra Marymont i Trocka, zatrzymując się po drodze w różnych punktach, takich jak Wisłostrada, Stare Miasto czy Trasa W-Z. Autobusy Ikarus obsługujące tę trasę zatrzymają się w tych miejscach przed kontynuowaniem podróży.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Warszawie, współpracujący z Zarządem Transportu Miejskiego i Miejskimi Zakładami Autobusowymi.

Źródło: Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content