Śnieżny „Szlak Wiosenny” – pierwszy bieg Leśnej Triady Biegowej

Mimo ekstremalnych warunków jak na kwiecień, prawie 190 biegaczy wzięło w sobotę udział w inauguracyjnych zawodach Leśnej Triady Biegowej, nowego cyklu Aktywna Warszawa i Lasy Miejskie.

Otwarcie nowego cyklu Leśnej Triady Biegowej odbyło się w sobotę 2 kwietnia w zimowej scenerii Lasu Kabackiego na terenie Powsińskiego Parku Kultury.

Wiosna, która kilka dni wcześniej raczyła warszawiaków słońcem i temperaturami powyżej 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia, na początku kwietnia została zastąpiona przez powrót zimy i obfite opady śniegu. W takich warunkach organizacja imprezy była niezwykle trudna, ponieważ tereny, które na dwa dni przed imprezą były suche i porośnięte zielenią, a w sobotę pokryły się warstwą śniegu aż do cieląt, musiały zostać przygotowane i zabezpieczone.

“Nic tak nie służy zdrowiu jak rekreacja na świeżym powietrzu. W sobotę wiosna trochę zaspała, tym większe brawa dla uczestników naszej inauguracyjnej imprezy, że zmobilizowali się do aktywności przy zimowej aurze. Jestem przekonana, że do kolejnych imprez Leśnej Triady Biegowej, dołączą kolejni warszawiacy i warszawianki – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.”

Zamiast słońca biegacze czekali na gorącą herbatę i ognisko. Sama trasa – dystanse: 500 i 1000 m dla dzieci i ok. 1 km. 5,5 km dla innych biegaczy i uczestników Nordic Walking – pokonywano go wolniej niż pierwotnie planowało wielu biegaczy, po prostu przeszkadzał mu śnieg, który padał całą noc i rano.

Mimo tych ekstremalnych warunków do mety dojechało 155 biegaczy, 16 zawodników z kijami. Łącznie z dziećmi, które rywalizowały na 500 i 1000 m, prawie 190 osób.

Wyniki zawodów

Kolejna impreza z cyklu Leśna Triada Biegowa planowana jest na 4 czerwca i nosi nazwę „Szlak na lato”. Wydarzenie odbędzie się w Lesie Sobieskim na Wawrze. Szczegóły i informacje organizacyjne już wkrótce!

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...