Śnieżny „Szlak Wiosenny” – pierwszy bieg Leśnej Triady Biegowej

Mimo ekstremalnych warunków jak na kwiecień, prawie 190 biegaczy wzięło w sobotę udział w inauguracyjnych zawodach Leśnej Triady Biegowej, nowego cyklu Aktywna Warszawa i Lasy Miejskie.

Otwarcie nowego cyklu Leśnej Triady Biegowej odbyło się w sobotę 2 kwietnia w zimowej scenerii Lasu Kabackiego na terenie Powsińskiego Parku Kultury.

Wiosna, która kilka dni wcześniej raczyła warszawiaków słońcem i temperaturami powyżej 15 stopni Celsjusza w ciągu dnia, na początku kwietnia została zastąpiona przez powrót zimy i obfite opady śniegu. W takich warunkach organizacja imprezy była niezwykle trudna, ponieważ tereny, które na dwa dni przed imprezą były suche i porośnięte zielenią, a w sobotę pokryły się warstwą śniegu aż do cieląt, musiały zostać przygotowane i zabezpieczone.

“Nic tak nie służy zdrowiu jak rekreacja na świeżym powietrzu. W sobotę wiosna trochę zaspała, tym większe brawa dla uczestników naszej inauguracyjnej imprezy, że zmobilizowali się do aktywności przy zimowej aurze. Jestem przekonana, że do kolejnych imprez Leśnej Triady Biegowej, dołączą kolejni warszawiacy i warszawianki – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.”

Zamiast słońca biegacze czekali na gorącą herbatę i ognisko. Sama trasa – dystanse: 500 i 1000 m dla dzieci i ok. 1 km. 5,5 km dla innych biegaczy i uczestników Nordic Walking – pokonywano go wolniej niż pierwotnie planowało wielu biegaczy, po prostu przeszkadzał mu śnieg, który padał całą noc i rano.

Mimo tych ekstremalnych warunków do mety dojechało 155 biegaczy, 16 zawodników z kijami. Łącznie z dziećmi, które rywalizowały na 500 i 1000 m, prawie 190 osób.

Wyniki zawodów

Kolejna impreza z cyklu Leśna Triada Biegowa planowana jest na 4 czerwca i nosi nazwę „Szlak na lato”. Wydarzenie odbędzie się w Lesie Sobieskim na Wawrze. Szczegóły i informacje organizacyjne już wkrótce!

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content