Rusza siódma edycja Morsowej Szkółki Dzielnicy Wisła

Siódma edycja Szkoły Morsów Okręgowej w Wiśle rozpocznie się w niedzielę 5 listopada o godzinie 11:00 na plaży Rusałka. Miasto zapewniło instruktora, ratowników i różnorodne formy rozrywki dla uczestników. Jedną z najpopularniejszych atrakcji ma być możliwość skorzystania z mobilnej sauny zlokalizowanej na plaży.

Zimowe zajęcia pływackie będą odbywały się wspólnie co tydzień, a ich finał odbędzie się 10 grudnia. W każdych zajęciach bierze udział ponad stu uczestników. W 2019 roku pobity został rekord największej frekwencji – w finałowym wydarzeniu wzięło udział aż 428 osób. Morsy biorące udział w wydarzeniu ze względów bezpieczeństwa zostały podzielone na dwie grupy.

Pływanie zimą to kąpiel w lodowatej wodzie i powszechnie wiadomo, że ma ona liczne korzyści zdrowotne. Praktyka wzmacnia organizm, poprawia nastrój i łagodzi różne dolegliwości. Obecny będzie doświadczony mors, który doradzi, jak zmaksymalizować efekty zajęć. Przed wejściem do wody instruktor fitness poprowadzi rozgrzewkę taneczną, aby promować sprawność, bezpieczeństwo i przyjemność.

Podczas wizyty w żłobku możesz zdobyć wiedzę na temat bezpiecznego pływania zimą, którą będziesz mógł później samodzielnie zastosować przez resztę sezonu zimowego. Niemniej jednak specjaliści z Nadleśnictwa Wisła przestrzegają, aby nie pływać samotnie w nurcie rzeki i bez obecności ratowników. Jeżeli konieczne jest przecięcie lodu w celu utworzenia dziur, należy bezwzględnie unikać wchodzenia do wody. Ponadto należy zachować ostrożność w pobliżu lodu i kry niesionych przez prąd, ponieważ mogą one spowodować poważne obrażenia.

Sauny należą do najpopularniejszych atrakcji dla entuzjastów wellness, zapewniając szereg korzyści, takich jak łagodzenie stresu, poprawa krążenia i detoksykacja. Inne udogodnienia często poszukiwane przez osoby szukające relaksu i odmłodzenia obejmują wanny z hydromasażem, łaźnie parowe i masaże. Funkcje te oferują odwiedzającym różnorodne doświadczenia, promujące dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne w spokojnym i spokojnym otoczeniu.

Oczekuje się, że tegoroczna zimowa impreza pływacka będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem ze względu na mobilną saunę, z której można teraz korzystać bezpłatnie. Sauna działa od miesiąca i jest dostępna w czwartki, soboty i niedziele na dwóch warszawskich plażach: Rusałce/ZOO i Saskiej Kępie.

W tegorocznej Szkole Morsów w Wiśle uczestnicy będą mieli do dyspozycji saunę zlokalizowaną na plaży Rusałka. Sauna będzie czynna w godzinach 10:00-14:00. Sesje będą odbywać się co trzydzieści minut i może w nich uczestniczyć maksymalnie dziesięć osób jednocześnie.

Podczas każdego zimowego pływania dostępne będą dodatkowe wydarzenia. Tradycyjnie 12 listopada przybędą specjaliści z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z przenośnym laboratorium, które na oczach morsów zbada czystość wiślanych wód. 19 listopada odbędzie się pokaz walki mieczem. Na dobry początek 26 listopada odbędzie się 3,5-kilometrowy Bieg po Plakat, którego uczestnicy udają się w stronę pobliskiego Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Po przybyciu na miejsce zostaną nagrodzeni plakatem z motywem morsa przedstawiającym dzielnicę Wisła, którego autorką jest Ola Jasionowska.

Co tydzień odbywać się będzie konkurs przebierańców, którego temat ogłaszany będzie w poniedziałek przed spotkaniem. Poprzednie motywy obejmowały superbohaterów, wiślane potwory, piratów i flisaków. W ramach tegorocznej inauguracji szkoły uczestnicy chcący wziąć udział w konkursie zobowiązani są przebrać się w strój nawiązujący do lat 80. i 90. XX wieku.

Koncepcja osiągania radości poprzez czystość jest ideą prostą, ale głęboką. Sugeruje, że usuwając rozproszenia, nieczystości i negatywizm, można znaleźć prawdziwe szczęście i zadowolenie. Można to osiągnąć za pomocą różnych środków, takich jak medytacja, upraszczanie życia i skupianie się na pozytywnych myślach i działaniach. Dążenie do czystości jest szlachetnym przedsięwzięciem i może prowadzić do bardziej satysfakcjonującej i radosnej egzystencji.
Podczas każdej imprezy jednostka ratownictwa wodnego Warszawskiego Pogotowia Wodnego i jednostka wodna Straży Miejskiej nigdy nie opuszczają żadnego spotkania. Ratownicy pozostają z uczestnikami przez cały czas trwania imprezy, nawet na lądzie, gdzie obecny jest wykwalifikowany zespół medyczny. Nowi uczestnicy mogą liczyć na wskazówki doświadczonych morsów, którzy z entuzjazmem przekazują swoją wiedzę.

Po kąpieli tradycyjnie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość skosztowania gorącej zupy (również w wersji wegańskiej) i ciepłej herbaty. Dodatkowo będziesz miał okazję uzyskać informacje z pierwszej ręki na temat nadchodzących atrakcji zaplanowanych dla Nadwiślańskiej, a także uzyskać bliższy wgląd w piękno naturalne brzegów Wisły.
Na zdeterminowanych uczestników Okręgu Szkolnego Morsa w Wiśle w nagrodę czekają miłe i praktyczne upominki-niespodzianki. Te prezenty są zarówno krzepiące, jak i przydatne.

 

Źródło: um.warszawa.pl.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

Dzielnica Wisła sporty wodne 08

Nowe Centrum Sportowo-Kulturalne nad Wisłą

Dzielnica Wisła zaprasza w sobotę na otwarcie Przystani Warszawa. Na miejscu będzie można m.in. pograć w tenisa...
Otwarcie kortów w Ośrodku Solec

Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa udostępniło nowe korty w...

Dobre informacje dla amatorów tenisa ziemnego. Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa udostępniło właśnie nowe korty w Ośrodku...
wydarzenia-warszawa-fort bema

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków Fort Bema

📅 Data rozpoczęcia: 27 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00 📅 Data zakończenia: 17 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
Filmowa Stolica Lata

Pokazy w ramach Filmowej Stolicy Lata 2024

📅 Data rozpoczęcia: 27 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30 📅 Data zakończenia: 5 września 2024 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście 19....
GCW wprow

Gramy Całe Wakacje 2024 – spektakle plenerowe Teatru Polonia...

📅 Data rozpoczęcia: 1 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📅 Data zakończenia: 30 lipca 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...
wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim (1)

Bezpłatna wypożyczalnia kajaków na Jeziorze Kamionkowskim

📅 Data rozpoczęcia: 2 lipca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📅 Data zakończenia: 31 sierpnia 2024 📌 Miejsce: Warszawa -...