Rowerem po Warszawie – ciekawe miejsca

Dziś, jeżdżąc po Warszawie, masz do dyspozycji 530 km tras, od ścieżek rowerowych, utwardzonych ścieżek i dzikich szlaków, a wszystko to w obrębie jednego miasta. Sprawy mają się znacznie lepiej i uwielbiamy jeździć na rowerach po mieście. Więc co możemy Ci zaproponować?

Rowerem po Warszawie

Może się wydawać, że oczywistym wyborem byłoby wyróżnienie jednego z naszych ulubionych szlaków do przemierzania w mieście, jednak zasięg sieci w Warszawie jest tak duży, że wyjątkowym czynnikiem nie jest wybór jednego konkretnego szlaku – one wszystkie są połączone. W jeden dzień możesz spokojnie objechać miasto, gdzie tylko chcesz i w ciągu kilku minut przesiąść się z krętych śródmiejskich ścieżek rowerowych na urokliwe bulwary wiślane i znowu bardzo szybko przesiąść się na szutrowe trakty przylegające do rzeki i odpocząć na plaża – tak, to takie proste i na pewno można dużo zobaczyć nawet w ciągu kilku godzin.

Korzystaj z mostów, mieście jest ich sporo, obejmujących południową i północną dzielnicę, a najlepsze jest to, że wszystkie są oddalone od siebie o kilkaset metrów, wszystkie z ścieżkami rowerowymi. Teraz kluczem do korzystania z mostów jest to, że wszystkie tory są połączone, co oznacza, że ​​możesz jeździć pętlami wokół miasta, od lewego, do prawego brzegu, w centrum, na południu, a nawet na północy – gdziekolwiek proszę! Każdy gust jest zaspokajany; od tych, którzy chcą tylko spokojnie jeździć po okolicy i zobaczyć zabytki w bezpośredniej strefie komfortu w centrum miasta, po bardziej doświadczonych ćpunów rowerowych wśród was, którzy próbują policzyć liczbę kilometrów.

Wkrocz na wyższy poziom Warszawskiego Roweru Miejskiego! Program publicznego wypożyczania rowerów prowadzony przez Nextbike, pod nazwą „Veturilo” w Warszawie, został uruchomiony w sierpniu 2012 roku i z roku na rok rósł, zarówno pod względem popularności, jak i rozmiaru usługi. Założenie konta i otrzymanie zestawu kół nie może być prostsze – zajmuje dosłownie kilka minut (zarówno online, jak i za pośrednictwem terminali na stacji rowerowej). Od momentu jego wprowadzenia z systemu skorzystało ponad 550 000 osób, co stanowi ponad 11 milionów wypożyczeń rowerów. Jaki jest klucz do jego sukcesu? Cóż, początkiem są rozległe ścieżki rowerowe w mieście, podobnie jak chęć zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, ale niezaprzeczalnie, to przystępność cenowa, łatwość użytkowania i przyjemność z tego wszystkiego są kluczowymi czynnikami.

Jeżdżąc kilka godzin po Warszawie na pewno zgłodniejesz, i możesz mieć ochotę na najlepsze burgery w Warszawie!

Rowerem po Warszawie_

Rowerem po Warszawie – ciekawe miejsca

Możesz wybrać dowolny Park Warszawski i cieszyć się przyjemną, bezstresową wycieczką (Pole Mokotowskie ma świetną sieć ścieżek dla pieszych i rowerzystów). Jeśli chcesz zobaczyć nadrzeczne zabytki (a dlaczego nie, bo w cieplejszych miesiącach pół miasta spędza tam czas), kieruj się prosto na Bulwary Wiślane; stąd możesz wybrać się na północ do leśnych szlaków w Lesie Młocińskim lub na południe, gdzie jest mnóstwo foodtrucków i barów.

Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, fantastyczną propozycją będzie jazda po bardziej dzikim wschodnim brzegu rzeki – z plaży Rusałka (obok La Playa) nagrodzony zostanie przepiękny widok na Stare Miasto po drugiej stronie rzeka.

Miasto na zachodnim brzegu rzeki było od dawna zagospodarowywane przez władze, a wschodnia część tradycyjnie pozostaje dzika. Dzięki mieszance szutrowych i utwardzonych szlaków zapaleni rowerzyści mogą podróżować z tak dalekiego południa, jak most Siekierkowski, jadąc dalej na południe poza Warszawę do miast takich jak Konstancin; lub kręcąc się kompasem na najbardziej wysunięty na północ warszawski most Marii Skłodowskiej Curie, a potem poza granice miasta do pałacu w miejscowości Jabłonna lub (dla prawdziwych rowerowych maniaków wśród was) nawet na północ do Modlina Fort w Nowym Dworze Mazowieckim dzięki niedawno otwartej kładce pieszo-rowerowej nad Kanałem Żerańskim łączącym Pragę i Białołękę. Niezależnie od tego, dokąd się wybierzesz, jest wiele miejsc do relaksu, takich jak oficjalne plaże, do bardziej dzikich obszarów wybrzeża, aby się zatrzymać, odpocząć i spojrzeć na widoki miasta z daleka.


 

Polecamy również: baseny odkryte Warszawa

Śledź na bieżąco co dzieje się w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

Dom Spokojnej Starości na Mazowszu: Bezpieczeństwo i Pielęgnacja dla...

Mazowsze, serce Polski, jest miejscem, gdzie rozwijają się domy spokojnej starości, oferujące emerytom i seniorom bezpieczeństwo, opiekę...

Dieta Colette Lefort – zasady, jadłospis, efekty

Dieta Colette Lefort, stworzona przez francuską dietetyczkę, skupia się na prostocie i elastyczności w podejściu do odżywiania....

Jak zorganizować ślub w plenerze – co musisz wiedzieć?

Ślub w plenerze to niezapomniane przeżycie, które z pewnością zostanie na długo w pamięci. Romantyczna atmosfera, piękne...
Skip to content