Punkt PESEL na Stadionie kończy swoją działalność

Punkt wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym jest zamykany i zakończy swoją działalność 9 czerwca br. Po tym terminie będzie można załatwiać sprawy w Delegacjach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich zlokalizowanych w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy.

Punkt na Stadionie Narodowym zakończy swoją działalność po 83 dniach funkcjonowania. Była otwarta od 19 marca 2022 r., zwykle siedem dni w tygodniu w godzinach 8.00-16.00. Łącznie w Warszawie wydano ponad 111 000 numerów PESEL.

W związku z malejącym zainteresowaniem uchodźców, od 7 czerwca 2022 r. realizacja tego zadania powróci do powiatowych Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. W ograniczonym zakresie, do 9 czerwca 2022 r. prowadzona będzie obsługa na Stadionie Narodowym, co pozwoli uniknąć dezorganizacji pracy Urzędu i trudności logistycznych dla uchodźców z Ukrainy.

Do tej pory Stadion PGE Narodowy był także miejscem, w którym obywatele Ukrainy, po uzyskaniu numeru PESEL, mogli załatwić inne formalności, m.in. założyć konto bankowe lub ubiegać się o świadczenia rodzinne z ZUS. Działalność tych punktów zakończy się również 9 czerwca br.

źródło: um.warszawa.pl


 

śledź na bieżąco nasz portal informacyjny aktywna Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content