Przyszłość jest dzisiaj: cyfrowy mózg – nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

W 11. rocznicę powstania w Centrum Nauki Kopernik otwarto nową, stałą ekspozycję: „Przyszłość jest dzisiaj: cyfrowy mózg”. 

Ekspozycja została podzielona na cztery grupy eksponatów, które ułożone są według problematyki. Pierwsza grupa skupia się na sztucznej inteligencji – zwiedzający dowiadują się z niej, jak wygląda proces uczenia się sztucznej inteligencji. Druga grupa eksponatów dotyczy tematu zaufania do technologii. W ramach testów zaufania odwiedzający mogą oddać telefon do maszyny i obserwować, jak jest przez nią rzucany i chwytany.

Trzecia grupa eksponatów skupia się na problemie sztuki połączonej ze sztuczną inteligencją. Zwiedzający mają do dyspozycji maszynę, która na podstawie obrazu uchwyconego przez kamerę stworzy obraz podobny do tego, jaki namalował Vincent van Gogh.

Nauka sieci neuronowej. Autonomiczny samochód. Robot, który zawsze złapie spadający telefon. Uciekające cienie. Algorytmy komponujące muzykę i tworzące obrazy. Wystawa „Przyszłość jest dzisiaj: cyfrowy mózg” nakłania do zadawania pytań o granice zaufania, prywatności, intymności, poczucia bezpieczeństwa, komfortu oraz o nowe definicje sztuki i twórczości.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie: https://www.kopernik.org.pl/kampanie-edukacyjno-informacyjne/wystawa-przyszlosc-jest-dzis

Polecamy również artykuł: Centrum Nauki Kopernik – będąc w Warszawie musisz je koniecznie odwiedzić!

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content