Przetarg na remont nawierzchni i przebudowę pięciu ulic w Warszawie

Warszawa ogłosiła niedawno przetarg zapraszający do składania ofert na remont chodników i przebudowę pięciu ulic położonych w różnych dzielnicach miasta. Inwestycja obejmuje nie tylko obszar centralny, ale obejmuje także Mokotów, Wolę, Ursus i ul. Zamoyskiego, który leży na granicy obu dzielnic Pragi. Czas trwania prac budowlanych będzie różny w zależności od konkretnej lokalizacji i będzie wynosić od 4 do 6 miesięcy. Zainteresowanych wykonawców prosimy o składanie ofert do 21 marca.

Bezpieczeństwo jest sprawą najwyższej wagi, jeśli chodzi o nawierzchnię dróg, gdyż od niej zależy komfort i dobre samopoczucie zarówno kierowców, jak i innych osób korzystających z dróg. Pomimo braku silnych mrozów, tegoroczna zima w dalszym ciągu przyczyniła się do pogorszenia stanu infrastruktury drogowej miasta. Zarząd Dróg Miejskich podkreśla, że ​​nawierzchnie ulic są szczególnie podatne na uszkodzenia, gdy temperatura powietrza oscyluje wokół 0 stopni Celsjusza, co powoduje wielokrotne zamarzanie i rozmrażanie wody w szczelinach.

Remont warszawskich ulic

W nadchodzącym roku obecność dziur na poszczególnych ulicach zostanie wyeliminowana. Władze gminy ogłosiły przetarg na wykonanie remontów nawierzchni, a w niektórych przypadkach za konieczne uznaje się prace rekonstrukcyjne. Inicjatywa obejmie ulice Marszałkowską, Zamoyskiego, Lalki, Odyńca i Ordona. Zainteresowani wykonawcy proszeni są o składanie wniosków do 21 marca, a po podpisaniu umowy otrzymają od 4 do 6 miesięcy na realizację inwestycji, w zależności od tego, która ulica będzie remontowana.

Jak wynika z niedawnych komunikatów ZDM, przekształcenie ulicy Marszałkowskiej ma nastąpić. Remont obejmie zachodni odcinek ulicy, a konkretnie odcinek pomiędzy Placem Bankowym a ulicą Królewską. Dodatkowo zakręty przy budynku przy Marszałkowskiej 115 również przejdą odświeżającą metamorfozę. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację projektu, licząc od dnia podpisania umowy.

Remont ulicy Marszałkowskiej

W ramach projektu Nowego Centrum Warszawy na ulicy Marszałkowskiej zaszły istotne przemiany. W ubiegłym roku wybudowano ścieżkę rowerową po zachodniej stronie ulicy Królewskiej, rozciągającą się od al. „Solidarności” do ul. A. Dodatkowo posadzono 63 drzewa, co przyczyniło się do wprowadzenia na teren świeżej zieleni.

Remont ulicy Lalki

W Ursusie istnieje znacząca, ale zwarta ulica Lalki, która stanowi połączenie ul. Cierlickiej i ul. Władysław Jagiełło. Ulica ta odgrywa kluczową rolę w odciążeniu ruchu na pobliskiej ulicy Balickiej. Dla poprawy infrastruktury zaplanowano frezowanie i przebudowę chodników na ulicy Lalki. Dodatkowo w ramach tej inwestycji frezowaniu zostanie poddane także rondo „Marcysi”.

W ramach inwestycji kompleksowo przebudowane zostaną chodniki wzdłuż ulicy. Istniejące bloki betonowe zostaną usunięte i zastąpione nowymi płytami. Dodatkowo wyremontowane i upiększone zostaną przejścia dla pieszych poprzez dodanie zieleni. Podobnie jak w przypadku innych aspektów projektu, oczekuje się, że remonty te potrwają około 4 miesięcy od podpisania umowy.

Remont ulicy Odyńca

Trwa drugi etap renowacji ulicy Odyńca. Ulica ta, położona na Mokotowie, stanowi istotne połączenie ul. Puławska, al. Niepodległości i ul. Wołoszczyzna. Dodatkowo od ulicy Odyńca wychodzą liczne mniejsze uliczki w północnym rejonie Wierzbna. W 2022 roku droga i chodniki od ul. Puławskiej do al. Niepodległości przeszły udany remont. Teraz uwaga przeniosła się na pozostałą część, co oznacza kontynuację tego znaczącego wysiłku rewitalizacyjnego.

Podczas remontu ul. W części ulicy Odyńca wykonawca skupi się także na rewitalizacji ulicy Baboszewskiej i wjazdów na ulice Tagore i Joliot-Curie. Dodatkowo zatoka autobusowa na przystanku Wołoska 05 zostanie odświeżona. Oprócz frezowania i położenia nowej nawierzchni remontowi poddane zostaną także lokalne chodniki, w ramach których wymieniona zostanie nawierzchnia na płyty.

Remont ulicy Zamoyskiego

Położona na granicy Pragi ulica Zamoyskiego przeszła niedawno remont, m.in. położono nowy chodnik i wybudowano chodnik. Ulica ta stanowi istotne połączenie głównych arterii komunikacyjnych, takich jak Grochowska, Jagiellońska i Targowa. Dodatkowo zapewnia połączenie z al. Zielenieckiej, która prowadzi do Ronda Waszyngtona. Ponadto ulica Zamoyskiego krzyżuje się z ulicą Sokołą (obecnie ulicą Zamość), która ostatecznie prowadzi do Mostu Świętokrzyskiego.

Nadchodzący projekt modernizacji nawierzchni skupi się na ulicy Zamoyskiego, ważnej arterii komunikacyjnej. W szczególności proces frezowania obejmie odcinek od obiektu zlokalizowanego przy ul. Targowej 1 do miejsca skrzyżowania z ul. Lubelskiej wraz z samym skrzyżowaniem. Dodatkowo prace remontowe obejmą zjazd przy al. Zielenieckiej i odpowiadający jej zjazd prowadzący na ul. Zamoyskiego.

Projekt obejmuje przebudowę chodnika wzdłuż południowego krańca ulicy. Zamiast dotychczasowej, wysłużonej kostki brukowej, zostaną ułożone świeże płyty. Dodatkowo zatoka autobusowa przy Al. przystanek przejdzie remont. W projekcie Zieleniecka 04, zarządzanym przez ZDM, na prace budowlane przewidziano 6 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy. Wszelkie prace mogące powodować utrudnienia w ruchu będą jednak prowadzone w okresie wakacyjnym.

Remont ulicy Ordona

Konieczność remontu w Ordonie jest oczywista. Jako że jest to jedna z głównych dróg na Woli Odolan, w okolicy panuje wzmożony ruch. Przebudowie podlega nie tylko fragment ulicy, rozciągający się od budynku przy ul. Ordona 5B do ul. Stańczyka, ale cała ulica przechodzi transformację. Dodatkowo zmiany wprowadzono na pobliskich ulicach Wolskiej i ul. Kasprzaka, gdzie niedawno uruchomiono nową linię tramwajową. Obie te główne arterie przecina ulica Ordona, a odcinek pomiędzy nimi przeznaczony jest do remontu.
Prace remontowe zaplanowano w centralnej części wskazanego odcinka. Z remontu wyłączone zostaną jednak skrzyżowania przy ulicach Wolskiej i Ordona, które w trakcie budowy tramwaju przeszły przebudowę. Remontowi poddane zostaną także chodniki na odcinku frezowanym.

Wykonawca będzie miał 4 miesiące na dokończenie remontu ul. Ordona, rozciągający się od ulicy Wolskiej do Kasprzaka, począwszy od dnia podpisania umowy. Podobnie jak przy ul. Zamoyskiego, wszelkie prace budowlane mogące powodować utrudnienia w ruchu będą planowane w okresie wakacyjnym.

Z nowo wybudowanego tramwaju skorzystają nie tylko osoby dojeżdżające do pracy, ale także rowerzyści, którzy na wyremontowanym odcinku ulicy będą mieli wyznaczone pasy ruchu. Aby zapewnić płynną integrację infrastruktury tramwajowej i rowerowej, na etapie planowania uwzględniono opinie maszynistów. Dzięki dodaniu nowych pasów i skrzyżowań cały odcinek ulicy Ordona będzie teraz stanowić połączoną i spójną trasę rowerową.

Jak wynika z ocen miejskich inżynierów dróg, w tym roku w Warszawie planowane są różne remonty nawierzchni, które obejmą przebudowę ulic na Woli i wykonanie nowej nawierzchni na Placu na Rozdrożu.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

atrakcje dla dzieci warszawa

Rodzinna niedziela – Teatr Katarynka

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Hulakula, ul. Jagiellońska...
warszawska secesja spacer

Warszawska SECESJA. Spacer z przewodnikiem

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Al. Jerozolimskie 50 Niektórzy twierdzą,...
wyprzedaż garażowa warszawa

Wyprzedaż Garażowa na Bazarze Różyckiego

📅 Data: niedziela, 14 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Targowa 54 Pierwsza...
spacer warszawa praga

Dawnej Pragi gangi, haracze i patologie – spacer 13...

📅 Data: sobota, 13 kwietnia 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00 📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ul. Floriańska 14 Polskie...
Zlot Food Trucków na Bemowie

Zlot Food Trucków na Bemowie 12-14 kwietnia

Przez trzy dni cenione lokale gastronomiczne na kółkach będą serwować mieszkańcom Bemowa swoje słynne specjały. Najlepsze burgery...
Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Ewa Błaszczyk – recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Ewą Błaszczyk, która zaprezentuje porywający recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.