Programowanie dla mieszkańców w Centrum Kreatywności Targowa

Bezpłatne kursy programowania i miejsce rozwoju – na Pradze działa już Orange Digital Center. To inicjatywa, której celem jest wsparcie w uzyskaniu kompetencji przyszłości, niezbędnych dziś w życiu społecznym i zawodowym.

Centrum Cyfrowe Orange obejmuje programy edukacji pozaformalnej Fundacji Orange. Teraz warszawiacy mogą ubiegać się o bezpłatne profesjonalne kursy programowania. W uroczystości otwarcia inicjatywy uczestniczył Tomasz Bratek, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Warszawa.

“Edukacja nieformalna może pełnić bardzo ważną rolę w rozwoju nowoczesnych kompetencji. Daje możliwość dostosowania swoich kwalifikacji do aktualnych wyzwań na polu aktywizacji zawodowej i społecznej. Takiego wsparcia potrzebują też osoby w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego cieszę się, że są organizacje, których społeczną misją jest udostępnianie takiej możliwości nieodpłatnie i z uwzględnieniem potrzeb tych grup – mówił wiceprezydent Tomasz Bratek.”

Uruchomione 19 października w Polsce Centrum Cyfrowe Orange (ODC) ma misję zwiększania szans na życie zawodowe i społeczne. Dotyczy to zwłaszcza grup, które mogą mieć trudności w dostępie do przyszłego rozwoju zdolności lub są zagrożone wykluczeniem z różnych powodów. ODC łączy takie kursy, jak Szkoła Kodowania, FabLaby powered by Orange i Pracownia Orange.

To bezpłatne kursy programowania dla młodzieży, nowoczesne warsztaty rzemieślnicze oraz kluby multimedialne w małych miejscowościach i wsiach, w których mieszkańcy mogą rozwijać swój potencjał. Siedziba ODC mieści się w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, ale projekt będzie realizowany w różnych miejscach w Polsce i online. Możesz ubiegać się o pierwszą inicjatywę.

Zgłoś się do Szkoły Kodowania

Szkoła Kodowania Orange Digital Center to bezpłatny, profesjonalny kurs programowania od podstaw. Trenerzy w prosty i przystępny sposób tłumaczą zagadnienia i prezentują zadania praktyczne. Zakwalifikowane osoby będą mogły skorzystać też z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami IT, webinarów technologicznych, networkingu i inspiracji. Fundacja Orange zapewni im indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony i źródła motywacji czy poczucia satysfakcji.

Projekt daje możliwość nabycia umiejętności w ramach dwóch technologii – Java i Python (w kolejnej edycji: UX). Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Warszawie i online. Nabór zgłoszeń na kursy trwa do 15 listopada 2022, liczba miejsc jest ograniczona. Partnerami są Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Centrum Kreatywności Targowa. Więcej informacji i regulamin na www.szkolakodowania.com.

Nowoczesne rzemiosło dla młodych dorosłych i kobiet z Warszawy

Wraz z otwarciem ODC w Polsce rozpoczęły się również zgłoszenia do nowych edycji projektu: YouthLab i MakerWoman, nabór do wdrożenia w FabLab, kreatywnej przestrzeni wspieranej przez ODC’s Orange w Warszawie. Warsztat wyposażony jest w drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronikę i maszyny szwalnicze, umożliwiające ludziom zdobycie nowych możliwości w nurcie „zrób to sam”. YouthLab jest przeznaczony dla młodych ludzi (16-25 lat), którzy chcą wypróbować branżę kreatywną i cyfrową. Maker Woman to nowoczesny program edukacji rzemieślniczej dla kobiet, w tym obywatelek Ukrainy mieszkających w Polsce. Kursy te będą prowadzone przez wychowawców Stowarzyszenia Robisz.to.
https://fablabwarszawa.pl/projekty

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...