Programowanie dla mieszkańców w Centrum Kreatywności Targowa

Bezpłatne kursy programowania i miejsce rozwoju – na Pradze działa już Orange Digital Center. To inicjatywa, której celem jest wsparcie w uzyskaniu kompetencji przyszłości, niezbędnych dziś w życiu społecznym i zawodowym.

Centrum Cyfrowe Orange obejmuje programy edukacji pozaformalnej Fundacji Orange. Teraz warszawiacy mogą ubiegać się o bezpłatne profesjonalne kursy programowania. W uroczystości otwarcia inicjatywy uczestniczył Tomasz Bratek, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. Warszawa.

“Edukacja nieformalna może pełnić bardzo ważną rolę w rozwoju nowoczesnych kompetencji. Daje możliwość dostosowania swoich kwalifikacji do aktualnych wyzwań na polu aktywizacji zawodowej i społecznej. Takiego wsparcia potrzebują też osoby w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego cieszę się, że są organizacje, których społeczną misją jest udostępnianie takiej możliwości nieodpłatnie i z uwzględnieniem potrzeb tych grup – mówił wiceprezydent Tomasz Bratek.”

Uruchomione 19 października w Polsce Centrum Cyfrowe Orange (ODC) ma misję zwiększania szans na życie zawodowe i społeczne. Dotyczy to zwłaszcza grup, które mogą mieć trudności w dostępie do przyszłego rozwoju zdolności lub są zagrożone wykluczeniem z różnych powodów. ODC łączy takie kursy, jak Szkoła Kodowania, FabLaby powered by Orange i Pracownia Orange.

To bezpłatne kursy programowania dla młodzieży, nowoczesne warsztaty rzemieślnicze oraz kluby multimedialne w małych miejscowościach i wsiach, w których mieszkańcy mogą rozwijać swój potencjał. Siedziba ODC mieści się w Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, ale projekt będzie realizowany w różnych miejscach w Polsce i online. Możesz ubiegać się o pierwszą inicjatywę.

Zgłoś się do Szkoły Kodowania

Szkoła Kodowania Orange Digital Center to bezpłatny, profesjonalny kurs programowania od podstaw. Trenerzy w prosty i przystępny sposób tłumaczą zagadnienia i prezentują zadania praktyczne. Zakwalifikowane osoby będą mogły skorzystać też z konsultacji merytorycznych, spotkań z ekspertami IT, webinarów technologicznych, networkingu i inspiracji. Fundacja Orange zapewni im indywidualne doradztwo zawodowe, w tym badanie poziomu kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej, które pozwoli poznać swoje mocne strony i źródła motywacji czy poczucia satysfakcji.

Projekt daje możliwość nabycia umiejętności w ramach dwóch technologii – Java i Python (w kolejnej edycji: UX). Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Warszawie i online. Nabór zgłoszeń na kursy trwa do 15 listopada 2022, liczba miejsc jest ograniczona. Partnerami są Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i Centrum Kreatywności Targowa. Więcej informacji i regulamin na www.szkolakodowania.com.

Nowoczesne rzemiosło dla młodych dorosłych i kobiet z Warszawy

Wraz z otwarciem ODC w Polsce rozpoczęły się również zgłoszenia do nowych edycji projektu: YouthLab i MakerWoman, nabór do wdrożenia w FabLab, kreatywnej przestrzeni wspieranej przez ODC’s Orange w Warszawie. Warsztat wyposażony jest w drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronikę i maszyny szwalnicze, umożliwiające ludziom zdobycie nowych możliwości w nurcie „zrób to sam”. YouthLab jest przeznaczony dla młodych ludzi (16-25 lat), którzy chcą wypróbować branżę kreatywną i cyfrową. Maker Woman to nowoczesny program edukacji rzemieślniczej dla kobiet, w tym obywatelek Ukrainy mieszkających w Polsce. Kursy te będą prowadzone przez wychowawców Stowarzyszenia Robisz.to.
https://fablabwarszawa.pl/projekty

źródło: um.warszawa.pl


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content