Prace na stacji Warszawa Zachodnia – zmiany w kursowaniu pociągów

Rozpoczyna się kolejny etap remontu i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz otaczających ją linii kolejowych, co wiąże się ze zmianami w kursowaniu pociągów. Od poniedziałku 3 czerwca do soboty 8 czerwca nastąpią zmiany w trasach pociągów SKM i Kolei Mazowieckich. Przed wyruszeniem w podróż warto zapoznać się z rozkładem jazdy.

Linie SKM S1 i S10

Szybka Kolej Miejska S1 będzie teraz kursować na krótszej trasie z Pruszkowa do Warszawy Głównej, a pociągi będą kursować średnio co 60 minut. Natomiast pociągi SKM S10 będą kursować z Warszawy Wschodniej do Otwocka z częstotliwością około 30 minut. Niestety podmiejska linia średnicowa Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia nie będzie obsługiwana.

Linie SKM S2 i S20

Linie S2 i S20 SKM będą nadal działać z pewnymi zmianami. Pociągi linii S2 będą kursowały na stałej trasie z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosnego, kursując co około 60 minut. Natomiast pociągi S20 będą kursować krótszą trasą, zaczynając od Warszawy Wschodniej, a kończąc na Sulejówku Miłosnym. Dodatkowo planowane są nieznaczne zmiany godzin odjazdów niektórych pociągów.

Linia SKM S3

Od niedzieli 1 czerwca przez cały sezon letni specjalne pociągi SKM S3 będą kursować w weekendy z rozszerzoną trasą obejmującą Radzymin. Pociągi te zatrzymają się także w Nieporęcie, dogodnie położonym nad malowniczym Zalewem Zegrzyńskim.

W dni powszednie od 3 do 7 czerwca będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów odjeżdżających i przyjeżdżających na stację Warszawa Gdańska. W szczególności na skróconej trasie będą kursować dwa pociągi popołudniowe i cztery wieczorne. Podobnie w sobotę 8 czerwca na tej samej zmodyfikowanej trasie kursować będą dwa pociągi popołudniowe i jeden wieczorny. Dodatkowo wprowadzone zostaną niewielkie zmiany w godzinach odjazdów niektórych pociągów.

Linie SKM S4 i S40

Od 1 czerwca w letnie weekendy zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów na linii S4 do Zegrza Południowego, łącznie będzie to osiem połączeń. Natomiast od poniedziałku 3 czerwca do soboty 8 czerwca wszystkie pociągi SKM S4 będą kursować na skróconej trasie wyłącznie pomiędzy stacją Warszawa Gdańska.

Od teraz do soboty 8 czerwca pociągi SKM S40 będą kursować na trasie Warszawa Rakowiec – Piaseczno z częstotliwością około 60 minut przez cały dzień.

Najbardziej aktualne rozkłady jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej znajdziesz na stronie WTP, natomiast w przypadku Kolei Mazowieckich odpowiednie informacje znajdziesz na stronie przewoźnika.

Źródło: um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

zajęcia jogi aktywna warszawa

Bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców Bemowa

📅 Data: poniedziałek, 3 czerwca 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00 📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Osiedle Przyjaźń Zapraszamy na zajęcia...
atrakcje dla dzieci warszawa

Dzień dziecka w Warszawie – pikniki, warsztaty, koncerty i...

Dzieci w Warszawie mogą spodziewać się wielu ciekawych zajęć podczas tegorocznego Dnia Dziecka. Pikniki, warsztaty, koncerty i...
procesje warszawa

Boże Ciało – procesje przejdą przez stolicę

30 maja obchodzimy Boże Ciało w związku z tym w różnych częściach miasta odbędą się procesje. Procesja Bożego...
budowa II linii metra na Bemowie

Postęp prac na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie

Pełną parą idą przygotowania do rozpoczęcia budowy tunelu na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. W wyspecjalizowanym...
basen odkryty warszawa

Już 29 maja Aktywna Warszawa otwiera dwa baseny odkryte

Już od 29 maja zostaną otwarte dwa baseny odkryte w Warszawie - w Centrum Inflancka i Parku...

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...