Policja rozbiła wołomiński gang samochodowy

Funkcjonariusze grupy „Orzeł” w Warszawie zatrzymali osiem osób podejrzanych o udział w kradzieży samochodów i handlu kradzionym towarem. Ci przebiegli złodzieje podczas wykonywania nielegalnej działalności ukrywali swoją tożsamość za pomocą silikonowych masek i w ciągu zaledwie czterdziestu ośmiu godzin ukradli pojazdy o łącznej wartości do pół miliona złotych. Dzięki szybkiemu działaniu policja zamknęła dwie nielegalne placówki w pobliżu Warszawy, gdzie rozbierano na części skradzione samochody. W wyniku ich działań sprawcom postawiono formalne zarzuty.

Po raz kolejny Wydział ds. Przestępczości Komunikacyjnej Komendy Stołecznej Policji przeprowadził akcję wymierzoną w złodziei i handlarzy samochodami. Funkcjonariuszom udało się rozbić organizację przestępczą działającą na terenie Warszawy i okolic.

Po zatrzymaniu zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Głównej Policji w Warszawie, gdzie materiał dowodowy zgromadzony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wystarczył do postawienia zarzutów wszystkim ośmiu osobom. Wśród nich trzej mężczyźni w wieku 29, 39 i 31 lat usłyszą zarzuty związane z kradzieżą pojazdu. W szczególności 29-latek i 39-latek są oskarżeni o popełnienie trzech kradzieży i usiłowanie kradzieży innego pojazdu, natomiast 31-latek zostaje oskarżony o włamanie, za które grozi do 10 lat więzienia. więzienie. Dodatkowo czterem osobom zostaną postawione zarzuty przywłaszczenia skradzionego mienia, a jednej osobie zarzuty za prowadzenie pojazdu z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi. Jak podaje policjantka, za te przestępstwa grozi maksymalnie pięć lat więzienia. Co więcej, należy zaznaczyć, że 39-latkowi grożą dodatkowe konsekwencje ze względu na status recydywisty, który miał już za sobą odbywanie kary za podobne przestępstwa.

Poszukiwania podejrzanych prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga. W odpowiedzi na ten wniosek sąd przystąpił do tymczasowego aresztowania dwóch osób, jednej w wieku 29 lat, a drugiej 39 lat. Pozostali podejrzani zostali objęci dozorem policji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...