Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany elektroodpadów, podczas której uczestnicy będą mogli wymienić swoje e-odpady na sadzonki. Mnóstwo wciągających zajęć i rozrywek zostało starannie zorganizowanych, aby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili.

Zapraszamy 11 maja od 11:00 do 14:00. w Warszawskim Zoo na uroczysty piknik w ramach akcji „ZOOstaw, NIE Porywaj!” inicjatywa, której celem jest podniesienie świadomości na temat problemu uprowadzeń młodych zwierząt. Budynek Hipopotamyarni będzie centrum emocji, w którym odbędą się różnorodne angażujące zajęcia i konkursy z fantastycznymi nagrodami dla wszystkich uczestników. Wydarzenie to daje możliwość poznania odpowiedzialnych sposobów pomagania dzikiej przyrodzie, rozpoznawania młodych ptaków i dzikich ssaków, a nawet stworzenia własnego eko-zwierzaka. Nie przegap okazji, aby zbliżyć się do samochodu Ecopatrolu lub zaprojektować plakietkę przedstawiającą kosa Warsa i jelenia Sawę, ukochanych bohaterów akcji „ZOOTrzymaj, NIE porywaj!” kampania. Dodatkowo zorganizowany zostanie edukacyjny kącik dla ptaków, w którym pracownicy Ptasi Azyl zademonstrują, jak zapewnić niezbędną opiekę rannym skrzydlatym stworzeniom.

Udział w wydarzeniu jest przywilejem związanym z ważnym biletem wstępu do Warszawskiego Zoo.

Zapraszamy na wspaniały piknik ogrodowy na Polu Mokotowskim, który przygotował dla Państwa Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. To wyjątkowe wydarzenie stanowi uroczyste otwarcie konkursu Warszawa w Kwiatach. W godzinach 12:00-16:00 na głównej alei w pobliżu Biblioteki Narodowej można zanurzyć się w różnorodnych zajęciach ogrodniczych. Odkryj tajniki pielęgnacji roślin, wymieniaj się poradami i trikami ogrodniczymi oraz znajdź inspirację do własnych tegorocznych upraw. Zapraszamy na stoiska oferujące warsztaty, fachowe porady ogrodnicze oraz specjalistów z zakresu uprawy i pielęgnacji roślin. A co najważniejsze, wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny! Wystarczy zarejestrować się na stronie w godzinach 12:00–16:00 i wziąć udział w tym ekscytującym święcie.

W Technikum Ogrodniczym w ZS nr 39 prowadzone są warsztaty uczące sztuki wykonywania wianków techniką tkania wiosennych kwiatów.
W Liceum Ogrodniczym przy ZS nr 39 prowadzone są warsztaty skupiające się na tworzeniu biżuterii artystycznej inspirowanej motywami roślinnymi w tradycyjnym japońskim stylu Kanzashi.

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie oferuje szereg atrakcji, w tym warsztaty florystyczne, porady ogrodnicze i konkurs z ciekawymi nagrodami. Dodatkowo Zarząd Zielonych m.st. Warszawy organizuje warsztaty z sadzenia roślin i tworzenia bomb kwiatowych. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję odwiedzić stoisko zapachowe prowadzone przez Polskie Towarzystwo Różane i Rojewski Roses, gdzie będą mogli uzyskać fachowe porady. Ponadto dla uczestników będzie dostępny stojak z kwiatami. O godzinie 14:00 zwiedzający będą mogli wybrać się na spacer z przewodnikiem po zmodernizowanym przez ZZW parku.

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy przy organizacji renomowanego konkursu Warszawa w Kwiatach. Od 15 maja do 30 czerwca zainteresowani uczestnicy mogą składać swoje zgłoszenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie warszawawkwiatach.pl (otwiera się w nowej karcie).

Pierwsza odsłona tegorocznej inicjatywy Ekopoukładani odbędzie się w najbliższą sobotę i pozwoli mieszkańcom wymienić swoje odpady elektroniczne i baterie na różnorodne sadzonki roślin. W ofercie mrozoodporna lawenda, nagietek, baby cosmos, borówka, kocimiętka Fassen, goździki, oregano i bazylia. Za każdą przyniesioną sztukę sprzętu elektrycznego uczestnicy otrzymają kupony, które będą mogli wykorzystać na zakup sadzonek. Przelicznik znajdziesz na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa19115.pl.

W godzinach 9:00-15:00 wydarzenie odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy Białołęka mieszczącym się przy ul. Modlińskiej 197.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Może Cię zainteresować:

👉 najlepsze burgery w Warszawie
👉 bar mleczny Warszawa
👉 kawiarnie Warszawa Centrum
👉 Parki Warszawa

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...
majówka w warszawie - wydarzenia

Weekend majowy w Warszawie – uroczystości, koncerty, imprezy

Zbliża się długi weekend majowy. W najbliższych dniach w stolicy odbędą się liczne uroczystości, zgromadzenia i przemarsze,...