Piknik Naukowy warszawskich Klubów Młodego Odkrywcy

Termin: 14 maja, godz. 10.00 – 12.00

Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 34 im. S. Dubois w Warszawie
ul. Leona Kruczkowskiego 12B, Warszawa

Wstęp wolny

Organizatorzy tegorocznego pikniku: KMO Wulkany Energii, KMO Szaleni Chemicy, KMO Akademia Pana Kleksa, KMO Kebsiki, KMO Grzybki, KMO Szkiełko i oko, zapraszają na swoje „naukowe święto”, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, na pikniku wystąpi także Liceum im. Ivana Puluja ze Lwowa.

Monika Kokosza, KMO Wulkany Energii: „Jest to już siódmy piknik, który organizujemy w maju na podsumowanie całorocznej pracy z klubowiczami. Klubowicze wraz z opiekunami przygotowują doświadczenia. Każdy klubowicz podczas pikniku jest w dwóch rolach: eksperta i odwiedzającego stanowiska innych klubów. Odwiedzający nas otrzymują kartę na pieczątki, które zbierają za wykonane doświadczenia na kolejnych stanowiskach. Wypełnioną kartę wymieniają na gadżety.”

Inicjatywa zawiązała się na jednym z Forów Klubów Młodego Odkrywcy (KMO), gdy kilkoro opiekunów z Warszawy postanowiło zorganizować wspólny piknik naukowy. Od tego czasu pikniki odbywają się co roku, za każdym razem w innej szkole. Organizatorzy zapraszają do współtworzenia wydarzenia każdy klub z Warszawy czy okolicy. A w tę sobotę od godziny 10 rano wszystkich pasjonatów nauki – niezależnie od wieku – do wspólnego eksperymentowania na świeżym powietrzu. Imprezie patronuje Centrum Nauki Kopernik.


 

Śledź na bieżąco co się dzieje w Warszawie

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...
Lodowisko Rynek Starego Miasta w Warszawie

W piątek 1 grudnia ruszają pierwsze stołeczne lodowiska

Rozpoczęcie sezonu zimowego będzie oznaczać otwarcie pierwszych w stolicy lodowisk w piątek, 1 grudnia. Lodowiska te staną...
Warszawski Jarmark Bożonarodzeniowy

Bożonarodzeniowy Jarmark na Starym Mieście

Od 24 listopada 2023 r. do 7 stycznia 2024 r. otwarty będzie Główny Jarmark Bożonarodzeniowy. Targ ten...
Skip to content