Otwarcie wystawy „Jak zdobywano Dziki Zachód”

Strona głównaCO ROBIĆ W WARSZAWIEOtwarcie wystawy „Jak zdobywano Dziki Zachód”

Otwarcie wystawy „Jak zdobywano Dziki Zachód”

- Reklama -spot_img

Stacja Muzeum posiada w swoich zbiorach dużą ilość modeli XIX-wiecznych amerykańskich lokomotyw parowych. Postanowiliśmy stworzyć dla nich osobną przestrzeń i przybliżyć naszym zwiedzającym temat historii kolejnictwa w „Nowym Świecie”.

4 lutego o godz. 11:00 zapraszamy na otwarcie nowej wystawy pt. „Jak zdobywano Dziki Zachód”, która będzie poświęcona historii podboju kontynentu północnoamerykańskiego przez „Stalowego Konia” – jak nazywali kolej rdzenni mieszkańcy tych ziem.

Wystawa będzie podzielona na kilka części. Opowiemy zarówno o początkach przemysłu kolejowego sięgając do roku 1815, o wykorzystaniu pociągów w czasie największego konfliktu w historii USA, czyli Wojny Secesyjnej, o nadludzkim wysiłku, jakim była budowa kolei transkontynentalnej, a także o największym rozwoju kolejnictwa w epoce dwudziestolecia międzywojennego.

W naszej opowieści nie może zabraknąć także dzielnych szeryfów i przebiegłych przestępców. A zatem historii osławionego „Dzikiego Zachodu”.

Modele lokomotyw staną się więc punktem wyjścia do szerszej opowieści przenosząc zwiedzających na prerie, Góry Skaliste i bezdroża amerykańskich szlaków.

Każdy uczestnik wernisażu, który pojawi się u nas w stroju stylizowanym na epokę Billy’ego Kida czy Jessy’ego Jamesa może liczyć na drobny upominek.

Wstęp na otwarcie wystawy jest bezpłatny.

Fot. „Pierwszy pociąg przez Allegheny (1860)”. Domena publiczna.

- Reklama -spot_img

Wydarzenia dnia

Bądź na bieżąco

11,029FaniLubię
1,438ObserwującyObserwuj
517ObserwującyObserwuj
- Reklama -strony internetowe

Musisz odwiedzić

- Reklama -agencja seo
- Reklama -spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content