Otwarcie Centrum Rewitalizacji przy ul. Małej 15

4 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rewitalizacji przy ul. Małej 15 na Pradze-Północ. Placówka ta będzie miejscem spotkań inicjatywy „Migawki”, która obejmuje Archiwum Fotograficzne Rewitalizacji oraz działalność Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji. Dodatkowo będzie pełnił funkcję centrum informacyjnego dla mieszkańców.

Wśród zasłużonych gości wydarzenia znaleźli się m.in. Wiceprezydent Aldona Machnowska-Góra oraz Pełnomocnik ds. Rewitalizacji Jacek Grunt-Mejer.

W 2019 roku TBS Warszawa-Południe podjęła się modernizacji budynku mieszczącego centrum. Dodatkowo na terenie znajduje się osiem lokali mieszkalnych.

Powstanie tej instytucji jest bezpośrednią odpowiedzią na wielość głosów mieszkańców, którzy uważają, że na Prawym Brzegu należy przeprowadzić rewitalizację.

W drugiej połowie roku w Małym Centrum Rewitalizacji pojawią się animatorzy rewitalizacji, którzy będą służyć mieszkańcom radą i wsparciem we wszystkich aspektach rewitalizacji. W tym miejscu będzie obecny także Jacek Grunt-Mejer, przedstawiciel prezydenta Warszawy, który będzie mógł zająć się sprawami rewitalizacji. Miasto Warszawa jest nie tylko otwarte na poszukiwanie alternatywnych sposobów wykorzystania tej przestrzeni, ale także zależy mu na wspieraniu wspólnego rozwoju ze swoimi mieszkańcami.

„Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji”

Z okazji otwarcia Centrum Rewitalizacji w ramach projektu Filipa Springera Fotograficzne migawki Archiwum Rewitalizacji odsłonięto pierwszą kolekcję zdjęć. Jednocześnie nowo uruchomiona strona internetowa oferuje fotografom możliwość zamieszczania własnych zdjęć, zarówno z archiwów, jak i z ostatnich zdjęć, po zakończeniu procesu rejestracji. Celem projektu jest kompleksowe ujęcie przemian zachodzących w prawobrzeżnej części Warszawy. Dodatkowo przyszłe sesje warsztatowe odbędą się na ulicy Małej 15.

Na program rewitalizacji miasta wykorzystano już ponad 800 mln zł, co przyniosło znaczną poprawę. Ulepszenia te obejmują różne aspekty, takie jak transformacja przestrzeni publicznych, renowacja budynków, tworzenie nowych ośrodków społecznościowych i inicjatywy skierowane do młodszej populacji. Konkretnie na Pradze-Północ na lata 2019-2023 przeznaczono pokaźny budżet w wysokości ponad 440 mln zł. Do godnych uwagi osiągnięć można zaliczyć modernizację tak znanych obiektów jak Teatr Baj, Pałac Konopackiego czy wielopokoleniowa kamienica przy ul. Stalowa 29. Ponadto skrzyżowanie ul. Szwedzkiej i al. Solidarności przeszło remont, obecnie wydzielono na nim wydzieloną ścieżkę rowerową oraz zamontowano lampy LED oświetlające przejścia dla pieszych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Warszawa info co dzień aktualne wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Śledź na bieżąco wydarzenia Warszawa, aktywna Warszawa, Warszawa atrakcje dla dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...