Od środy rozpocznie się przebudowa ulicy Przasnyskiej w stolicy

Na Żoliborzu ma się rozpocząć budowa nowego ronda, a konkretnie na skrzyżowaniu ulic Przasnyskiej i Rydygiera. Prace drogowe rozpoczną się 15 listopada, czyli w środę. W wyniku budowy zmieniona zostanie trasa kursowania autobusów linii 221, a kierowcy będą musieli poruszać się po zamkniętym terenie.

Od 15 listopada kierowcy nie będą już mogli przejeżdżać przez skrzyżowanie Przasnyskiej i Rydygiera. Pomimo tego dostęp do wszystkich nieruchomości znajdujących się w okolicy będzie w dalszym ciągu utrzymany. Aby uniknąć potencjalnych utrudnień, zaleca się korzystanie z tras alternatywnych, takich jak ulice Niemiecka, Krasińskiego, Powązkowska, Duchnicka.

Jak poinformował ratusz, wykonawca przebudowy zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby skrzyżowanie zostało oddane do użytku jeszcze w tym roku. Niniejsze ogłoszenie dotyczy trwającej przebudowy ulicy Przasnyskiej, która została zlecona przez Gminę Żoliborz.

Na czas budowy autobusy linii 221 będą kursować inną trasą. Będą podróżować ulicami Matysiakówny, Broniewskiego i Aleją Wojska Polskiego, kończąc podróż na przystanku Plac Grunwaldzki. Aby zapewnić bezpieczny powrót w drodze powrotnej, pomiędzy Aleją Wojska Polskiego a ul. Boguckiego. Przejazd będzie możliwy wyłącznie z drogi południowej w stronę Placu Inwalidów, drogą północną w stronę Placu Grunwaldzkiego. Takie wyjaśnienia przedstawił ratusz.

Jak wynika z komunikatu Zarządu Transportu Miejskiego, stały przystanek przy pl. Grunwaldzkiego 54, zlokalizowanego przy ul. Rydygiera przed skrzyżowaniem z ul. Matysiakówny, będzie ogólnodostępny.

ZTM poinformował, że remont pl. przystanki już trwają. Przystanki Grunwaldzki 11 i 12 oraz pl. przystanki, będą tymczasowo zamknięte. Tymczasem przystanki Grunwaldzki 14, Anny German 01 i 02, Rydygiera 03 i 04 oraz pl. Niemena 03 zostanie zawieszona. Jak wynika z raportu ZTM, zawieszenie przystanku Przasnyska 03 nadal trwa.

Źródło: www.wtp.waw.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Facebooku aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

W sobotę, 11 maja, na PGE Narodowym będą rywalizowali...

Przygotuj się na weekend pełen sportowych emocji! Już w najbliższą sobotę, 11 maja, na kultowym Stadionie PGE...
park Pole Mokotowskie

Piknikowy weekend w stolicy

W najbliższy weekend warszawiaków czeka nie jeden, a dwa pikniki rodzinne oraz inauguracyjna w roku akcja wymiany...
sinfonia-varsovia-warszawa (1)

Między 13 maja a 9 czerwca muzycy Sinfonii Varsovii...

Od 13 maja do 9 czerwca utalentowani muzycy Sinfonii Varsovii udają się w fascynującą podróż po Warszawie...

Miejskie wsparcie dla posiadaczy zwierząt

Przez najbliższe dwa lata miasto Warszawa będzie realizować nową inicjatywę, której celem będzie sterylizacja i wszczepianie chipów...

Dźwiękowa odNOWA – koncert Zespołu VOCALOVE pełen zaskakujących aranżacji...

Zapraszamy Was na niezwykłe spotkanie z muzyką rozrywkową w zupełnie nowym świetle. Przygotujcie się na chwile pełne...
majówka w warszawie wycieczka rowerowa

Wielka majówka. Śródmieście śladami Kory | Wycieczka rowerowa

📅 Data: 01 maja 2024 ⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00 📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Okólnik 2 💲 Podczas wydarzenia...