Od środy rozpocznie się przebudowa ulicy Przasnyskiej w stolicy

Na Żoliborzu ma się rozpocząć budowa nowego ronda, a konkretnie na skrzyżowaniu ulic Przasnyskiej i Rydygiera. Prace drogowe rozpoczną się 15 listopada, czyli w środę. W wyniku budowy zmieniona zostanie trasa kursowania autobusów linii 221, a kierowcy będą musieli poruszać się po zamkniętym terenie.

Od 15 listopada kierowcy nie będą już mogli przejeżdżać przez skrzyżowanie Przasnyskiej i Rydygiera. Pomimo tego dostęp do wszystkich nieruchomości znajdujących się w okolicy będzie w dalszym ciągu utrzymany. Aby uniknąć potencjalnych utrudnień, zaleca się korzystanie z tras alternatywnych, takich jak ulice Niemiecka, Krasińskiego, Powązkowska, Duchnicka.

Jak poinformował ratusz, wykonawca przebudowy zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby skrzyżowanie zostało oddane do użytku jeszcze w tym roku. Niniejsze ogłoszenie dotyczy trwającej przebudowy ulicy Przasnyskiej, która została zlecona przez Gminę Żoliborz.

Na czas budowy autobusy linii 221 będą kursować inną trasą. Będą podróżować ulicami Matysiakówny, Broniewskiego i Aleją Wojska Polskiego, kończąc podróż na przystanku Plac Grunwaldzki. Aby zapewnić bezpieczny powrót w drodze powrotnej, pomiędzy Aleją Wojska Polskiego a ul. Boguckiego. Przejazd będzie możliwy wyłącznie z drogi południowej w stronę Placu Inwalidów, drogą północną w stronę Placu Grunwaldzkiego. Takie wyjaśnienia przedstawił ratusz.

Jak wynika z komunikatu Zarządu Transportu Miejskiego, stały przystanek przy pl. Grunwaldzkiego 54, zlokalizowanego przy ul. Rydygiera przed skrzyżowaniem z ul. Matysiakówny, będzie ogólnodostępny.

ZTM poinformował, że remont pl. przystanki już trwają. Przystanki Grunwaldzki 11 i 12 oraz pl. przystanki, będą tymczasowo zamknięte. Tymczasem przystanki Grunwaldzki 14, Anny German 01 i 02, Rydygiera 03 i 04 oraz pl. Niemena 03 zostanie zawieszona. Jak wynika z raportu ZTM, zawieszenie przystanku Przasnyska 03 nadal trwa.

Źródło: www.wtp.waw.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Śledź na bieżąco wiadomości Warszawa z ostatniej chwili.
Co dzień aktualne wiadomości co się dzieje w Warszawie.

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content