Nowy punkt recepcyjny na Torwarze dla uchodźców z Ukrainy

500 łóżek czeka w nowo uruchomionym punkcie recepcyjnym dla uchodźców na Torwarze. Otrzymają tam niezbędną pomoc medyczną i będą mogli skorzystać ze schronienia do momentu znalezienia zakwaterowania. Mazowiecki Urząd Wojewódzki podaje, że już w czwartek do punktu mogą zgłaszać się pierwsze osoby.

Jak informowała PAP rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz, na Torwarze przygotowano około 500 łóżek. Centralny Ośrodek Sportu przekazał w czwartek, że wojewoda we współpracy z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem przygotowywali punkt recepcyjny na Torwarze od wtorku. COS zdementował przy tym informację podaną przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, że punkt uruchamiany jest na jego prośbę.

Każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granice Polski, w związku z działaniami zbrojnymi na terytorium jego kraju otrzyma pomoc.

Uchodźcy z Ukrainy mogą uzyskać pomoc także poprzez infolinie. Informacji udziela Miejskie Centrum Kontaktu 19115, także po ukraińsku. Pomoc można też uzyskać dzwoniąc też infolinię CWW: 22 648 11 11 lub +48 604 932 969. Od soboty działa też dodatkowy numer telefonu – 505 700 701 identyfikowalny jako Warszawska Infolinia dla obywateli Ukrainy. Wyjaśniono, że na te trzy ostatnie numery telefonów można dzwonić siedem dni w tygodniu w godzinach od 08:00 do do 20:00.

Ratusz poszukuje też mieszkań, pokoi lub innych lokali, które mogłyby stać się choćby na krótki czas miejscem zamieszkania dla osób i rodzin uciekających przed wojną na Ukrainie. Zgłoszenia w tej sprawie należy zgłaszać poprzez stronę: https://ochotnicy.waw.pl/mieszkania.

Adres: Rotmistrza Witolda Pileckiego 122, 02-781 Warszawa

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content