Nowe, kulturalne miejsce na Gocławiu

Terminal Kultury Gocław już działa. W nowej placówce będą odbywać się m.in. koncerty i przedstawienia oraz zajęcia artystyczne, językowe, muzyczne, ruchowe i rękodzielnicze. Koszt tej inwestycji wyniósł niemal 40 mln zł.

“Kultura blisko domu i wszystkie usługi dla mieszkańców w najbliższym otoczeniu to jeden z priorytetów w naszych działaniach. Bardzo się cieszę, że dzięki pracy wielu samorządowców i determinacji zarządu dzielnicy Praga-Południe udało się stworzyć nowe, kulturalne miejsce na warszawskim Gocławiu. Jestem pod wrażeniem tej przestrzeni i tego, jak wiele wydarzeń i zajęć będzie się tu odbywać. Mam nadzieję, że Terminal Kultury będzie odwiedzany nie tylko przez lokalnych miłośników kultury, ale także przez mieszkańców innych dzielnic. Serdecznie Państwa zapraszam na Gocław! – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.”

W budynku Terminalu Kultury Gocław na około 6 tys. metrach kwadratowych powierzchni mieszczą się: wielofunkcyjna sala widowiskowa, pomieszczenia Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku, dwie wypożyczalnie książek, czytelnie i sala komputerowa, sale do zajęć i warsztatów, a nawet szklarnie. Do dyspozycji odwiedzających będzie także ogród zimowy i taras na dachu.

W domu kultury przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 będzie odbywać się wiele zajęć, w których będą mogli uczestniczyć warszawiacy z różnych grup wiekowych. Dla dorosłych zaplanowano warsztaty artystyczne np. z fotografii cyfrowej, rysunku żurnalowego, charakteryzacji i bodypaintingu oraz lekcje jogi, szermierki i baletu. Z kolei najmłodsi mogą wziąć udział w zajęciach ceramicznych, tanecznych i gimnastyce korekcyjnej oraz językowych: z angielskiego i francuskiego. Będą też prowadzone specjalne grupy dla seniorów m.in. z malarstwa i ceramiki.

Pełny program znajduje się na stronie internetowej placówki. Nowy dom kultury jest filią Centrum Promocji Kultury.


 

Śledź na bieżąco

Co się dzieje w Warszawie

10. Targi Zero Waste już 2 grudnia

W sobotę 2 grudnia w stolicy odbędą się już 10. coroczne Targi Zero Waste. To przełomowe wydarzenie...

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim

Na przystanku Dworzec Wileński tramwaj linii 3 jadący do Gocławka zderzył się z zatrzymującym się tramwajem linii...

Podpisano umowę na budowę parku linearnego na Ursynowie

Nowo wybudowany park przyniesie mieszkańcom Ursynowa dodatkowe korzyści już w roku 2026. Park ma być zlokalizowany bezpośrednio...
Skip to content